HS9 Subcompact - prvy dojem

inspiring_golick

HS9 Subcompact - prvy dojem

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Dnes som prvy krat vyskusal svoju HS9 Subcompact. Je to moja prva zbran, tak nemozem moc porovnavat. Jedinu skusenost mam s Beretou 92 a Colt 1911 Gov.
Povodne som mal v plane kupit Glock 26. Kedze nemam skusenosti, rozhodla hlavne dobra povest zbrani Glock. Ale pocas citania recenzii na Glock, som zistil, ze je az moc casto porovnavany prave so zbranou Springfield XD. A musim povedat, ze niektore funkcie ma zaujali. Najviac dlanova poistka.
Takze vo finale boli nakoniec dve hore uvedene zbrane. Rozhodoval som sa az v predajni, podla toho, ako mi zbran "sadla" do ruky. A vybral som HSko :)

Prve dojmy su zatial velmi dobre. Vystrelil som 100 ks nabojov Geco 8,0 g FMJ. Spolahlivost 100%. Co bolo hlavne ocakavanie a to sa naplnilo.

Prekvapilo ma, ze sa mi dobre strielalo s kratkym (13 ranovym) zasobnikom. Co ma tesi, lebo pri noseni mam vzdy iba kratky zasobnik. Inak by nemalo zmysel kupovat subcompact. Ale obaval som sa, ze budem na strelnici vyuzivat hlavne predlzeny a na nosenie kratky, co by nebolo zrovna idealne.

Inak sa nic vynimocne nekonalo. Zbran je presna. Sice mi vsetko lietalo o 10 cm nizsie, ale to asi nebude zbranou.
Este aj prilozene puzdro Falco je celkom dobre a zatial ho pouzivam na nosenie v meste. Inak mam Fobus s padlom. A na poste ma uz caka vnutorne puzdro Falco...

Zaver nerobim ziadny. Nie po prvej strelbe. Iba som chcel napisat svoje prve dojmy. Mozno niekomu pomozu, tak ako mne ine recenzie a nazory.

A zdravym vsetkych, toto je moj prvy prispevok. Zatial som iba cital
:)

brano
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Hmm, tento kusok by som rad niekedy vyskusal. Mozno sa raz stretneme niekde na WFC :wink:
brano_p napísal:Prekvapilo ma, ze sa mi dobre strielalo s kratkym (13 ranovym) zasobnikom. Co ma tesi, lebo pri noseni mam vzdy iba kratky zasobnik. Inak by nemalo zmysel kupovat subcompact. Ale obaval som sa, ze budem na strelnici vyuzivat hlavne predlzeny a na nosenie kratky, co by nebolo zrovna idealne.
Subkompakt ti dava vyhodu minimalnych rozmerov. Ale ak si napr. teraz v zime vonku s x vrstvami oblecenia, nie je myslim dovod nepouzit dlhsi zasobnik predlzujuci pazbu. Ulahci to uchop a tasenie. A v lete/interieri pod tricko alebo koselu zasa najmensi rozmer.
Ak ju mas na obranu (co subkompakt asi mas), na strelnici by som trenoval s tym, co aj nosis.

Uzi si ju :wink:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

No v kazdom pripade nech ti dobre sluzi a robi len radost...
Je krajsia ako G26 a niekomu sa aj lepsie drzi-lepsie sadne do ruky...sem tam by si mohol napisat ako sa ti s nou aj nadalej striela a ako sa sprava s roznymi druhmi nabojou, ci je prieberciva alebo je to pracant ako Glock...
Inac mne sa hlavne nepaci prave ta dlanova poistka o ktorej si pisal, ale celkom ma zaujima prave ten subcompakt...
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

No neviem ci subcompact je vhodny na sutazenie. Zatial jedina drobna nevyhoda pri strelbe na presnost je pre mna zrovna v kratsej zamernej.
Aj ked presnost je dobra, mozno to je iba zvyk.
Tiez vymena zasobnika je pri kratsej pazbicke pomalsia, treba davat pozor, aby si clovek nepricvikol malicek o zasobnik. Stalo sa a nie som jediny :-)

Zbranou preslo dalsich 100 nabojov. Tento krat znacka MFS, FMJ 7,5g. Zase bez jedineho problemu.

Dlhy zasobnik vobec nepouzivam. Na nosenie, aj ked pod bundu pouzivam stale kratky. Cela zbran sa dokonale strati, ci uz na boku, alebo vzadu. A to je priorita.

Dlanova poistka je podla mna (asi prehanam) genialna vec. Neviem si predstavit lepsie riesenie. Ak spravne drzim zbran, je odistena. Ak cokolvek ine, je zaistena. Bola to aj vec, ktora pre mna rozhodla nad Glockom. Okrem inych ako ocelove mieridla, ocelova spust, plne podporena komora??? (fully supported chamber). A drobnosti ako ukazovatel naboja v komore a napnutia udernika pohladom aj hmatom.

Jedine co mi stale chyba je kvalitne vnutorne puzdro. Vnutorne Falco je strasne siroke. Na uz aj tak sirokej zbrani to nieje moc pouzitelne.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

sirka HS9 je plusminus rovnaka ako standardneho Glocka , tj okolo 30mm

osobne (a zopar dalsich ludi ) pouzivam vnutornu handrovu Dastu po zasunuti pod gate to prida tak max 2mm.
Za 12E vyborna vec. Ked sa zoderie , vyhodim a kupim druhu...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

brano_p napísal:No neviem ci subcompact je vhodny na sutazenie.
Zavisi od toho, aky je ciel tvojho sutazenia.

Ak beries sutaz (IPSC/IDPA) ako lepsi trening s cielom zlepsovat svoje vykony so svojou vybavou na nosenie, nie je problem strielat so subkompaktom. Toto je moj pripad a uzivam si to :D

Ak sutazis s cielom dosiahnut co najlepsie sportove vysledky v ramci pravidiel a moznosti danej divizie, tam uz subkompakt asi nema co robit.


Co sa tyka puzdra, ja nosim vnutorne kozene od K.M.Saddlery. Cena bola tusim do 30€, foto najdes tu niekde na fore.
'Handrovu' Dastu som odlozil, pretoze po vytaseni zbrane splaskne a tazko sa mi do nej zapuzdrovala zbran, hlavne kvoli hranatemu luciku. Pri obcasnom treningu mi toto dost liezlo na nervy a mal som aj trocha obavy o bezpecnost.
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Dakujem za take rychle informacie... pomohlo mi to.

Ta Dasta, aj ked pridava iba 2 mm, vo mne moc dovery nevzbudzuje. Bal by som sa, ze zbran vypadne...

Zato to kozene sa uz priblizuje mojej predstave. Kvalitne, prekryva zbran na celu dlzku zaveru... Vlastne az na ten kovovy klip je to idealne (zda sa mi moc velky a viditelny). Takze zakazkova vyroba bude idealne riesenie.

Hladal som na internete a nasiel som puzdro podla mojich predstav. Poslal som to do fi.Falco, uvidim co na to povedia.

http://picasaweb.google.sk/lh/photo/QRR ... directlink

Mam pocit, ze vybrat dobre puzdro je tazsie ako zbran. Ale asi iba vnutorne. Vonkajsie mam dve a uplna spokojnost. Na obrazkoch som vyznacil pomer medzi sirkou zbrane a celeho puzdra. Ak si dam fobus z vnutornej strany nohavic ...znie to divne:-) , tak je to OK, lebo zbrani pridava iba zopar mm na sirku. Preto si myslim, ze vnutorne, nie moc hrube puzdro by bolo idealne.

http://picasaweb.google.sk/lh/photo/5vm ... directlink

treba si potom kliknut na dalsie obrazky...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

brano_p napísal:
Mam pocit, ze vybrat dobre puzdro je tazsie ako zbran. ...
zlate slova... na 1 Glocka mam 3 puzdra...
mam aj od KM Saddlery , akurat ze to moje strasne vrzga o opasok , a tak zbran nie je vidiet ale pri chodzi pocut :)
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

to Roman, pokial na teba nerozprava je to este dobre. :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

brano_p:
- suhlasim, ten droteny klip je trocha dlhy a leskly. I ked mne to momentalne nevadi, beriem to ako moznu nevyhodu.

- moje nevrzga, kedze v kontakte s opaskom je len ten kovovy klip. Roman ma asi vonkajsie puzdro.

- co si pamatam moju komunikaciu s firmou Falco, zatial nerobia samosvorne kozene puzdra. Tym padom boli pre mna mimo hry, kedze som nechcel na puzdre ziadnu poistku - lucikovu ani pasik cez kohut.

- mam viacero kandidatov na dalsie vnutorne puzdro, celkom ma zaujali kydexove a kombinacie kydex+koza.
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

páni a teraz sa zasmejete

opaskové vnútorné aj vonkajšie (systém približne ako na Branovom 2hom obrázku) len v koži
fachčila v ňom služ. CZ 82ka (pravý bok=chôdza..., ľavý bok=vozidlo)
po menšej (nožíkovej) úprave som doň natrepal G17/31 (verím, že aj HS sa zmestí) a fachčí dodnes
no proste haluz :D

škoda, že sem neviem šupnúť foto, :( uchcali by ste sa :D

:D kríza podporuje tvorivosť :D

edit: ináč v zimných mesiacoch a na strelnice fachá pádlo fobus
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Tak dalsich 100, tento krat neidentifikovanych nabojov preslo zbranou...a zase 100% spolahlivost. Strela je asi ARES, zvysok netusim... tu je obrazok:

http://picasaweb.google.sk/lh/photo/g-d ... directlink

Zatial spokojnost :-)
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Tak vnutorne kozene puzdro Falco je cca 2 tyzdne doma a som velmi milo prekvapeny. Uz som si myslel, ze nie je mozne pohodlne a zaroven skryte nosit tak siroku zbran. Dokonca ani celodenne nosenie na turistike nebol problem...a to uz bol slusny test :-)

Maximalna spokojnost... prikladam aj foto:

http://picasaweb.google.sk/lh/photo/Zu6 ... directlink

http://picasaweb.google.sk/lh/photo/w_T ... directlink

http://picasaweb.google.sk/lh/photo/dvN ... directlink

A dakujem vsetkym za rady...hladanie bolo dlhe a na stvrty pokus mam konecne puzdro ktore mi vyhovuje :-)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Vazne otazky (aj ked pisane lahsim tonom):
1: K tretej fotke - netlaci to na rebierka pri sadani do auta?
2: K tretej fotke - neskrabe to na pupiku pri taseni?
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

otazka 1: Ani nie. Je to celkom dobre tvarovane. Ale ak idem na dlhsiu cestu, tak si cele puzdro posuniem na bok (tretia hodina). Je to lahke, netreba ho davat dole ani odopinat. Inak je na 4-5 hodine na boku vzadu.

otazka 2: Puzdro je vzadu, takze nie... aj ked som otazke dobre nerozumel. Preco na pupku?
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "