HS-9 SC

Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Chalani dajte nejaku minirecenziu s odstupom času...silne zvažujem kupu tak by bodli nejake čerstve informacie.....
Vdaka.
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Osobne skusenosti po 10 mesiacoch (nosenie vo vnutornom puzdre, strielanie cca 100 nabojov mesacne):

+ ani jedno zlyhanie, nic...vsetko vystrelene a zbran vzdy obtiahla (geco, S&B poloplaste).
+ kvalitna povrchova uprava, ziadne znamky nosenia
+ dlanova poistka

- je pomerne tazka a hruba... subcompact ani nie je dobre oznacenie.
- posledny naboj ide do zasobnikov velmi tazko
- chod spuste

V USA uz predavaju nastupcu. XDM compact.
http://www.the-m-factor.com/html/home.html

Je to taky kompromis. Vaha, velkost, kapacita zasobnika.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa ricinr »

+ plusy súhlasím z branom_p
+ pridal by som plus. Po hĺbkovej analýze som dospel k záveru, že zbraň je veľmi dobre istená proti náhodnému výstrelu.

- prvý mínus som si zvykol (nosím zbraň aj vnútornom púzdre aj v opaskovom (obe skryto a je to v pohode)
- druhý mínus ma netrápi, zásobník naládujem a je to ok
- chod spúšte je otázka zvyku, musel som si zvykať ale je to OK. Napr. proti ČZ 82 je o dosť dlhší.
- pre mňa veľké mínus je dostupnosť doplnkov na slov. k tejto zbrani.

Pri rýchlom prebíjaní si sem tam pricviknem dlaň medzi rám a zásobník. To je tým, že mám veľkú ruku a relatívne malú zbraň, ktorá mi ale v nej dobre sedí.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

vsimol som si jednu trochu podla mna divnu vec, neviem ako to nazvat - zadna cast hlavne, nabojova komora z vonkajsej strany (jednoducho ta rovna cast hlavne, ktora je na vrchu a pri pohybe zaveru sa skryva pod zaver) je po 300 ranach osuchana, nie nejak tragicky, ale ked som videl glocka po 6000 ranach, tak na rovnakom mieste som nejake znamky opotrebovania nevidel..
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

u glocka je inak robena povrchovka- najodolnejsia aku poznam, ostatne zbrane su na tom dost horsie.

ja mam na glocku po 8000 vystreloch mensie osuchanie ako na HS bolo po 300 ranach
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Na strelnici ju poziciava. NIe je s nou spokojny, Ak nie je vraj casto cistena seka naboje, nevleze naboj do komory a je tazka a hlavne len o trosku lacnejsia ako Glock, to je podla mna velke minus
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

sorry ale s tym cistenim si mimo. mam obe znacky a HS som este necistil a funguje spolahlivo. Je to rovnako ako glock moderna a spolahliva zbran.

mozem realne porovnavat, narozdiel od tych co s HS este nestrielali akurat poculi od kamarata kamarata.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

nestrielal som, to je pravda, ale nehovoril mi to kamarat ale predajca alebo majitel /neviem kto z nich to bol/ predajne a strelnice. Vraj ked to necisti castejsie, tak sa seka a ze by ju on isto nechcel ako svoju zbran. Nechcel mi tym nanutit inu zbran, lebo uz som mal kupenu.

Tu zbran tam maju na pozicanie pre strelcov.

Ale zas od inych som pocul chvalu. Ale aj tak ta cena je velka a dost a malo dielov nahradnych
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

TomasARN napísal:hlavne len o trosku lacnejsia ako Glock, to je podla mna velke minus
zaujimave je, ako vie byt nizsia cena subjektivny faktor 8)

zaver je tazsi ako pri glocku, ale cim to bude, kvalitnejsim materialom? to asi nebude tiez nevyhoda
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

neviem, aky je to material, ale nemusi platit cim tazsie, tym kvalitnejsie :)
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

nic v zlom, ale ak nieco hovori slovensky predajca, predava to na com ma najvacsiu marzu (glock) a najrychlejsi a najbezproblemovejsi servis. ja si radsej overujem veci skusenostami.
Predajca mi uz tvrdil ako je zbran K100 uplny shit, a pri otazke kolko z neho vystelil bola odoved "ani jednu ranu".

ano nahradne diely ma glock dostupnejsie, asi to bude tym, ze sa vyraba 30 rokov a je dost rozsireny.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

nechapem, jednu vec, ludia tu pisu svoje skusenosti s HS a ty pises o nicom. vskutku hodnotne prispevky.

cena nie je parametrom kvality, to by som svoje STI za 1500e musel hodit do hnoja. a to sa dodava k nej len 1 zasobnik. HS ma 3 a puzdro v cene :D
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

TomasARN napísal: Tu zbran tam maju na pozicanie pre strelcov.
tak to hovori za vsetko, v klude moze sekat kvoli zlemu uchopu, ak niekto ide na strelnicu a nema vlastnu zbran, tak zrejme nema ani ZP a so strelbou nema velke skusenosti.... svoju XDM-ku som za cca 500 ran videl seknut len raz a to prave v rukach nestrelca kvoli zlemu uchopu
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

mne sekla raz pri cca 700 rane. bolo to na sutazi, v strese, na sutazi bola prvy krat, teplota -14. takze to bola asi kombinaciu zleho uchopu pri taseni, prebijancov a nizkej teplote. hlavne som si do pol sekundy uvedomil, ze mam zadrzku a ze som zle tasil a uchopil. kopec zbrani tam sekalo omnoho viac.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Marek, pri tak nizkej teplote treba davat pozor aj na olej ktory si pouzil pri cisteni, lebo ten zvykne tuhnut a brzdit chod zbrane... v klude to moze byt aj tym
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "