HS-9 SC

Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

to berserker: aspon vidno, ze sa pouzivaju, ako pozeram, tak ono tam nie je ziadna vola, tak mozno je to tym a nie nekvalitnou povrchovkou... robim si zalusk na S&W bodyguard-a, tak aj na nom to mozem cakat..

zasobniky na hs-ku, aspon podla mojho pocitu, su poctivejsie a tazsie, aj kratky je tazsi ako normal K100
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Peťo: to s tým prstom na záchyte záveru sa ti už nestáva? Lebo vtedy v T&T sme to dokázali, ale držalo sa mi to trocha divne vtedy.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Zo začiatku si treba na to dat pozor,ale je to len o uchope ten spravi vela,stačilo kolegov čo strielaly len upozornit a nestalo sa im to ani raz...pravdou je ,že s toho ani dokopy nič netrafili,proste to treba mat trocha nasušene a niečo odstrielane.Zbran ako taka je podla mna presna na taku kratku hlaven až až...Ozaj zvlaštna vec: z Hs krpca-hlaven 79,5mm a z K100 P1 hlaven 93mm prebijane lietaju normalne,ale s HK USP compakt-hlaven 91mm lietaju na plocho???
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

ak isli niektore strely na plocho bola zla strela pri prebijancoch sa mi to tiez par krat stalo ale so zbranou to nema nic spolocne. Aresacke strely dost casto zvyknu lietat na plocho.
Vacsnou je to tym ze sa vadna strela zamiesa medzi dobre ta vadna je podkalibrovana takze ju dostatocne alebo vobec nezareze do drazok v hlavni a ked vyleti z hlavne tak nerotuje okolo osi a leti nestabilne alebo sa len prevaluje vzduchom az ku tercu
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Otázka pre všetkých čo majú ZP A a HS-9SC.

Nosíte náboj v nábojovej komore?

Túto otázku smerujem sem lebo chcem poznať odpovede ľudí, ktorí poznajú túto zbraň a majú ju deň čo deň pri sebe. Nejedná sa mi o diskusiu na tému čo je výhodnejšie. Skôr ma zaujíma dôvera v zbraň s nábojom v komore a pocit bezpečia, nakoľko v tomto stave je úderník vždy natiahnutý naplno a nie predpätý ako u glocku.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ricinr: neviem či zodpovedám tvojim kritériam ale aj tak sa vyjadrím. HS subcompact som kúpil dnes (týmto ďakujem Peťovi Elektro za prvé požičanie tejto zbrane), takže sa nedá povedať že nosím, ale nosiť s nábojom v komore ju určite budem.

Ak ide čisto o výber nosiť/nenosiť to je na zvážení každého, nenosiť je výhoda možno väčšieho bezpečia a psychologického momentu na útočníka keď človek obťahuje zbraň. Výhoda nosiť je, že niekedy môžeš chcieť strieľať rýchlo alebo sa jednou rukou brániš a na streľbu máš iba druhú ruku - toto si musí zvážiť každý sám.

Ak ide čisto o to, že by si chcel nosiť, ale nevieš či je to bezpečné, tak podľa môjho názoru kľudne nos. Úderník je natiahnutý to máš pravdu, ale zbraň je vybavená blokáciou úderníka, kým nie je stlačená spúšť - čo je zároveň aj pádovou poistkou, takže podľa mňa nehrá rolu, že je natiahnutý. Aby mohol dopadnúť, treba stlačiť spúšť, ktorá je dvojitá rovnako ako u Glocku a aby človek stlačil spúšť musí zas stlačiť dlaňovú poistku. Ja tú zbraň považujem za bezpečnejšiu ako Glock.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Zoidberg37 gratulujem,dobra volba zbran je v pohode prvy 500 prebijancov už vyletelo bez akejkolvek zavady.Čo sa tyka naboja v komore zatial tak nenosim aj ked tej zbrani verim.Je to presne tak ako si popisal vyššie, ma to svoje vyhody ale aj nevyhody...
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

3/4 roka nosena s nabojom v komore... to, ze HS (XD) je bezpecna zbran bolo zdokumentovane na roznych svetovych forach (xdtalk.com). A pri rozsireni zbrane u nas by sme asi tazko zachytili nejaky problem.

Niekde som cital radu, ze clovek moze zacat pre zaciatok nosit s vybijacim nabojom v komore. Ziska tak doveru, ze zbran nevystreli...nech uz ju nosi a pouziva akymkolvek sposobom. A nasledne prejde na nosenie s ostrym nabojom v komore.

Zbran mam v kvalitnom kozenom puzdre, spust je prekryta...a este aj ta dlanova poistka. Myslim, ze je to dostatocne bezpecne.

Netreba zabudat, ze kompaktne HS-ko sa neda obtiahnut tak lahko ako zbrane normalnej velkosti. Takze obtiahnutie o telo, alebo spinavou/spotenou rukou vo vypatej situacii by mohol byt problem.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

S tým posledným odstavcom nemôžem úplne súhlasiť, čisto rukami sa HSko naozaj obťahuje trocha horšie, napríklad USP compact obtiahnem aj keď ho celý ponorím do oleja, u HSka keď je mastné je to trocha horšie. Ale zas má pre tento účel oveľa lepšie mieridlá a o rifle (nemyslím o vrecko riflí, ale čisto o látku) sa HSko zas obťahuje o dosť lepšie ako USP compact.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

brano_p - ake mas puzdro, ktore prekryva aj dlanovku?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Neprekryva dlanovku, brano_p len vypisal 3 bezpecnostne prvky - kvalitne puzdro, spust prekryta puzdrom A dlanovka na zbrani.
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

dirty.harry - nepresne som sa vyjadril...ano bolo to myslene iba ako dalsi bezp.prvok

Zoidberg37 - da sa to, ale nie je to sposob, ktory by som chcel skusat pri realnom pouziti zbrane...to obtiahnutie jednou rukou o telo.

Ja si len nemyslim, ze pri obrane mozu nastat take idealne podmienky, ze clovek bude mat cas a volne 2 ruky na nabijanie zbrane. To by musel zbran tasit dost skoro. Naopak si myslim, ze ak by som sa odhodlal zbran pouzit, tak to uz utok musi prebiehat... jednou rukou sa branim/kryjem...a druhou odhrnam odev a vytahujem zbran.
Samozrejme, ze vsetko zavisi od konkretnej situacie a toto je iba take filozofovanie. Ale nenabita zbran je podla mna nevyhoda.

Nakoniec preto som zvolil HS, ze ma este o jeden bezp.prvok viac ako niektore ine moderne plastove zbrane (napr.Glock).

Obrázok
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja s tebou súhlasím, tiež mám náboj v komore, to obťahovanie o rifle trénujem iba kvôli prípadnému zlyhaniu náboja nech viem obťahovať jednou rukou.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

brano_p, pozerám že máš púzdro Falco. Neviem ho ale nájsť na ich stránke. Mohol by si napísať typ púzdra, resp. poslať link?

P.S.: Ja som tiež nosil M&P s nábojom v komore, a tam dlaňová poistka nie je. Tieto zbrane sú bezpečné (treba ale kvalitné púzdro), je to len psychika.
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

berserker - Poslal som PM kde su detaily.

Ale je to na zakazku robene, nie je v ponuke.

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "