HS-9 SC

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Vo Falcovi ti bez problémov spravia aj inú vec ako majú v ponuke, mne napríklad na požiadanie podšili vnútro koženého púzdra jemnejšou semišovou kožou, pritom v ponuke také niečo nemajú.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

včera som natankoval do komory a ešte som nevytankoval. Plánujem tam náboj ponechať a pomaly si zvykám.

Ja som kúpil púzdro na glocka 19, lebo ponuka originál púzdier na HS je na slovensku z pochopiteľných dôvodov nulová.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Skús Comp-Tac. Nie je to najlacnejšie púzdro, ale mne sa veľmi osvedčilo na M&P. Alebo Falco, oni by mali vedieť vyrobiť púzdro na tú zbraň.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

tiez nosim v komore, a origo FALCO puzdro co je ku XDM plne postacuje
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Dnes som spravil malý test zo zbraňou HS-9 SC.

Keď sa na zbraň pozerám od dlaňovej poistky (zozadu) tak je tam medzi záverom a telom zbrane štrbina, kadiaľ vidieť časť spúšťacieho mechanizmu.
Zobral som malý šrobovák a chcel som zatlačiť súčiastku, ktorá spúšťa úderník.

Prvé zistenie.
Tá súčiastka ide zatlačiť iba keď je stlačená dlaňová poistka. Toto však nebolo mojim cieľom. Toto sa dá zistiť aj keď je zbraň rozobratá.

Druhé zistenie pre mňa podstatnejšie.
Medzi hlaveň a záver som dal papierik a skúšal som to opäť.
Pokiaľ som to zopakoval so šrobovákom, úderník udrel ale papierik sa neprederavil napriek tomu, že mechanizmus sa spustil.
Keď som riadne stlačil spúšť úderník urobil čo mal a papierik prederavil.

Účel tohto bádania bol preveriť funkčnosť pádovej poistku. Výsledok je jednoznačný. Ak aj dôjde z nejakého dôvodu (samozrejme nemyslím riadnu streľbu) k nechcenému uvoľneniu natiahnutého úderníka (spúšťová poistka zablokovaná a spúšť nestlačená) k výstrelu nedôjde.

Môj záver.
Fakt bezpečná zbraň.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Ako sa Vám páči chod spúšte?
Teda najmä ten spätný po výstrele.
Mne sa zdá trochu dlhý oproti ako som bol zvyknutá.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Spúšť je v pohode, jediná vec čo mi vadí, je že keď zbraň držím relatívne správne, tak prstom zatláčam páčku záchytu záveru a neostane po poslednom vzadu, to mi zatiaľ vadí asi úplne najviac. Inak všetko super, už z neho padlo zhruba 800 výstrelov, všetko bez jedinej zádržky.

Edit: uvažoval som o tomto púzdre http://www.profitactic.eu/shop/?kat=vyr ... ukt&id=439 ako kombinácia na súťaž plus na nosenie pod bundou, nemá niekto skúsenosť v kombinácii so subcompactom? Nepáči sa mi, že je na dlhý model a takto zbytočne budem nosiť niekoľko centimetrov plastu navyše :( Stráca sa výhoda subcompactu potom.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

ako to drzis? Nevedel som si to predstavit, tak skusam, skusam rozne uchopy a pri ani jednom nezatlacam zachyt zaveru... :shock: :shock: :shock:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoidberg37:
Ja viem, že máte s Aggerom fetiš na poistky všetkého druhu, ale nič sa nemá preháňať ... :twisted:

Ale nie, je to samozrejme tvoja voľba, i keď imho zbytočná.
Ako píšeš, k subkompaktu jedine krátke puzdro, inak to postráda zmysel. A prípadne s otvoreným dnom, aby bolo použiteľné aj pre väčšieho XD bračeka, ak by niekedy pribudol.
Len pozor na to nastavenie polohy - nastaviteľný Fobus výrazne viac odstáva od tela než Fobus s pevným sklonom. Chcelo by to vidieť naživo, príp. aspoň aspoň foto z bočného pohľadu.


dirty.harry:
Podobne to so záchytom mám u G26-ky. Pri fullsize Glocku sa mi to ešte nestalo, pri subkompakte pravidelne. Je to tým, že sa snažím na tej pidipažbe maximalizovať úchop a tlačím ho čo najvyššie. Ak sa niekedy stretneme, kľudne ti predvediem, ako sa to nemá robiť. :lol:
Ale neberiem to ako veľký problém - na súťaži sa s tým vyrovnám a na obranu náhradný zásobník (zatiaľ :wink:) nenosím, takže no problemo.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

Zoidberg37 napísal:Spúšť je v pohode, jediná vec čo mi vadí, je že keď zbraň držím relatívne správne, tak prstom zatláčam páčku záchytu záveru a neostane po poslednom vzadu, to mi zatiaľ vadí asi úplne najviac. Inak všetko super, už z neho padlo zhruba 800 výstrelov, všetko bez jedinej zádržky.
tak ja na XDM robim to iste, ale XDM ma oproti XD vacsi zachyt a nema obrubu okolo neho ako XD. zatial som vymenil grip a ciastocne to pomohlo. napr. glock ma zachyt viac vpredu, tam sa mi to nestalo ani raz a to mam z glocka nastrielane hodne

edit. mam fobus na XD a je to skor na subkompakt (zakryl by celu zbran a nic by netrcalo), full size z neho dost trci, kupil som preto Blackhawk. Fobusa sa rad zbavim. :D Ma nastavitelny pritlak. vyzera takto http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0247515516
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

yarco napísal:Zoidberg37:
Ja viem, že máte s Aggerom fetiš na poistky všetkého druhu, ale nič sa nemá preháňať ... :twisted:
:D :D :D

Kym Zoid zareaguje, tak len dodam ze tu poistku na puzdre tam chce(me) ani nie koli safety overkill, no skor koli rychlosti tasenia. Teraz v Komarne som 80% z taseni mal az na druhy krat z nastavitelneho vytrhavacieho fobusu a pritom srob bol upne uvolneny! :evil:
Mam v plane pouzivat vonkajsie puzdro vylucne na sutazi.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

tak to sa divim, ja pouzivam vacsinou fobus a nic takeho sa mi nestalo. potom kup Blackhawk, aj na puzdre bez pistky sa ti to nestane. je to jemnejsie robene. s poistkou ani nehovorim. alebo kup s prevlekom ak to chces len na sutaz a mas to 100% fungujuce. este je otazka ci to tasenie aj trenujete, ja ano tak mi to vzdy ide.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

dirty.harry napísal:ako to drzis? Nevedel som si to predstavit, tak skusam, skusam rozne uchopy a pri ani jednom nezatlacam zachyt zaveru... :shock: :shock: :shock:
Asi máš inú ruku, prvý HS subcompact čo som skúšal bol Peťa Elektro a ten mi to hovoril tiež, že asi je niečo s tou zbraňou, skúsil som to ja, to isté, proste záver neostával vzadu, až potom sme prišli na to, že to spôsobuje naše držanie. Nie som zďaleka jediný s týmto problémom. :)
yarco napísal:Zoidberg37:
Ja viem, že máte s Aggerom fetiš na poistky všetkého druhu, ale nič sa nemá preháňať ... :twisted:
Tu mi nejde o poistku ako prvok bezpečnosti, len čo sme boli teraz v Komárne, tak zhruba polovica ľudí mala rýchlotasné IPSC púzdra - to nechcem, nechcem nič čo je vhodné len na súťaž, potom ďalší ľudia mali Fobusy - to bol samý vytiahnutý opasok až k bradavke - to ma tiež neoslovilo a pár ľudí mali plasťáky s poistkou, väčšinou Blackhawk. Plastové púzdro s poistkou by som ja osobne vedel vytiahnuť rýchlejšie ako z Fobusu, mal by som z neho aj lepší pocit ako z Fobusu, nechcem tam tú poistku z dôvodu aby mi tú zbraň niekto nevytrhol alebo také niečo :) takže tentoraz si netrafil.

yarco napísal: Ale nie, je to samozrejme tvoja voľba, i keď imho zbytočná.
Ako píšeš, k subkompaktu jedine krátke puzdro, inak to postráda zmysel. A prípadne s otvoreným dnom, aby bolo použiteľné aj pre väčšieho XD bračeka, ak by niekedy pribudol.
Má otvorený priestor pre hlaveň, uvažovali sme s Aggerom, že by sa z toho púzdra dalo možno odrezať na veľkosť subcompactu a keby niekedy pribudol Full HS, tak by z neho trčala hlaveň.


Marek: Ty máš BlackHawk pre XD? To by sme sa mali niekedy zas stretnúť, to by som sa pozrel veľmi rád. :) Inak pod púzdrom s prevlekom myslíš čo?
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

pidem domov a vyskusam este raz :P mozno sa mi podari najst aj tu nespravnu polohu... Na druhej strane sa len tesim, ze ako zaciatocnikovi sa mi to nestalo, aj ked si nie som isty ci to niee je svojskym a zaroven nespravnym drzanim
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Agger, Zoid:
Moja skúsenosť vraví, že ak Fobus nie je úplne nový (=nevybehaný) alebo vadný, problém je vždy v spôsobe, akým z neho ľudia tasia.
Finta je jednoduchá - z Fobusa nesmieš ťahať silou, ale švihom, dynamicky.
Jednoducho uchopíš riadne pažbu a krátko a rázne trhneš. Neťaháš (*).
Potom to ide ako po masle, bez akýchkoľvek problémov.
Opakujem, taká je moja skúsenosť. Ak sa náhodou uvidíme v Tekove, môžeme to vyskúšať naživo.


(*) Prirovnal by som to k tomu, ako chlapi niekedy zvyknú učiť svoje polovičky obťahovať záver.
Kým ich učia robiť to silou, slabšia žena sa s tým bude trápiť donekonečna a začne to nenávidieť. A keď jej potom niekto ukáže, ako to spraviť rázne, švihom dvoch rúk, zostane prekvapená, aké je to zrazu jednoduché.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "