XDM-9

Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

udajne sa to stava na zbraniach po 10 000 vystreloch. otazka je ci tym zbraniam robi niekto udrzbu. na glocku som teraz po 10k menil vsetky pruziny a kontroloval vsetky casti. rovnako to potrebuje aj HS aj ine zbrane.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

ze na akejkolvek zbrani po par tisicoch ran prdne nejaka pruzinka alebo kolik je vcelku bezny jav a neprezival by som to nijako tragicky. "vymienac" vymeni ak ma nahradne diely, dobry puskar nahradny diel vyrobi a spasuje. ak ti HS sadlo,tak toto by ta rozhodne nemalo odradit. zbrane mavaju daleko vaznejsie konstrukcne nedostatky.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

na glocka aj STI mam doma taky spare parts kit a ked nieco odide, len to vymenim. na XDM to planujem kupit tiez
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Romanos: je to kravina a to z troch dôvodov:

1) Takéto veci sa dejú na naozaj každej zbrani

2) Oni tam zbrane nečistia a nemažú. To viem priamo od človeka za pultom keď som bol na strelnici, povedal mi, že tam nečistia nič - u HSka to tak nevadí, tie zbrane sú na to stavané, ale tú ich 1911 by som si požičať nechcel.

3) To s náhradnými dielami je kravina, viem od dovozcu HS/XDM firmy W-A-R o ľuďoch čo rozoberali zbraň a niečo stratili ako im dal novú súčiastku.

Ten tvoj prípad som mu poslal, tak ma poprosil nech sem napíšem a prípadne, že nech napíše každý človek, čo potreboval náhradný diel na HS/XDM a nebol uspokojený.

Mne osobne je divné, že strelnica dostane zadarmo pištole a keď už sa vyskytne nejaký problém, tak miesto aby informovali dovozcu, že treba nový kolík, tak radšej to nerieši, zabúchava to zásobníkom a šíri takéto info a robí zlú reklamu.
inspiring_dhawan

Príspevok od používateľa inspiring_dhawan »

Toz diky za rozptilenie pochybnosti.

Na obranu Dubravky mozem povedat, ze kazdu zbran co som si pozical po vrateni vzdy rozobral a cistil, sedel som zo znamimi vedla a kecal, takze som to videl.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

To už asi zmenili prístup alebo tam bol niekto iný. Pravidelne je tam buď ten vystríhaný skoro dohola alebo ten čiernovlasý obaja s okuliarmi. Bohužiaľ, už neviem ktorý z nich mi to hovoril.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Romanos napísal:zdravas, chcel by som sa zverit s vlastnou skusenostou.
Ako svoj prvy gun som uvazoval o XDM9 {v olive}, a tak pouceny mudrostami s fora, som hladal kde ho vyskusat. Poziciavaju ho na strelnic v Dubravke. Super - skusil som 2x, pretoze som medzi tym skusal aj ine a porovnaval. Prvy krat bez vyhrad {mozno raz ten zaver, co bol celkom urcite moj grip} ale druhy krat...
Strielam si serie po 5 ran, mal som za sebou asi 22 ran a vtom "cink", silne kovove cinknutie. Prestal som strielat pozeram nic nevidm, vsetko ok. Strileam dalej, ale nejak si neviem dat dohromady mieridla. To budu tie moje oci, vravim si, prebijem a bucham dalej. Funkcnost v pohode, len nak nevidim poriadne musku. Zeby vystraznik nabitia tak trcal {hore na zavere za hlavnou} ze nevidim na musku? Kukam pozornejsie a tuhla! Nejak nam tu medzi zadnymi mieridlami a hlavnou presne v strede trci zo zaveru Pin. Ten pin ktory vidite ked sa pozriete na zaver. Trcal asi 5-6mm. Tym mi liezol akurat do mieridiel. Vybijem, skontrolujem, RanaISt atd, a idem ukazat zavadu panovi na strelnici. Jeho reakcia: Jaj, to je v pohode, to sa stava XDmkam po par tisic vystreloch, len to zabuchajte spat zasobnikom a strielajte dalej." Hm, ok idem spet, trochu to zatukam, moc som si netrufal, dostrielam co mi zostalo s krabicky. Ziadny vpliv na funkciu samotnu to nemalo. Pri odchode davam debat z panom zo strelnice, vraj je to staly problem XD a XDM, ten pin za proste vybucha a vyleti, treba kupit novy ale nahradne diely nesu k mani, to vite neje to jak od glocka.
Urobil som lahky prieskum na nete v US, kedze som presne nevedel o aku suciastku sa jedna, nasiel som toho relativne dost. Zapametal som si prispevok jedneho amika, ked sa mu to stalo volal do zakaznickeho servisu, kde mu bez toho zeby ho nechali prehovorit rovno povedali ze mu poslu sadu novych pinov.
Nechcem sirit poplasne spravy, ale mna to odplasilo.
{prepacte gramatiku}
mam pocit ze ten "pin" sa uvolnuje aj na mojej XDM-ke... cca 1500 ran odstrielanych... zatial zatlacim nechtom, vysunutie je cca pol milimetra
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

napr. v STI mi doporucili menit niektore casti po 4000 ranach
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

inspiring_gagarin

Príspevok od používateľa inspiring_gagarin »

Ahojte,vazne rozmyslam o tejto zbrani v subkompakte. Precital som si tento clanok v linku vyssie a chcem sa opytat,ci naozaj prichadza k moznej nefunkcosti strelby vo vztahu k tomu pinu. Nechcem uz dalsi glock,zbran som chcel primarne na kazdodenne nosenie.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

v tom linku bolo pisane, ze ak vymenis factory pin za ten "burrito" mas po probleme. ja by som sa toho nosenia urcite nebal. mam xdm v .40 a bez problemov
inspiring_gagarin

Príspevok od používateľa inspiring_gagarin »

Ahoj Marek, prosim Ta, da sa to u nas vymenit? Napr.v Hermese by to vedeli urobit? Da sa v .40-tke strielat z tak malej zbrane v pohode? Nekope to moc? Vies,uvazoval som aj nad tymto kalibrom,mam Glock 22 uz 8 rokov a striela sa mi dobre,len je to standard velkost. Neviem,ci z tak malej zbrane a pri strelbe jednou rukou by sa mne nezasekla,nemam silne zapastie. dik
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

richard.xi: Marek má ale to XDM 4.5 v 40S&W, veľkostne je to niekde medzi glockom 19 a Glockom 17 (čiže o málo menšie ako Glock 22). XDM subcompact 3.8 má užívateľ Berserker, ale ten to má zas v 9 luger. Čo je mi známe, tebou chcenú kombináciu tu nemá nikto, ale v podpise máš uvedené, že máš/mal si Glock 36, ak zvládneš takého prcka v 45 acp, tak neviem prečo by si mal mať problém s XDMkom ktoré je o dosť väčšie a v 40S&W.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

richard.xi napísal:Ahoj Marek, prosim Ta, da sa to u nas vymenit? Napr.v Hermese by to vedeli urobit? Da sa v .40-tke strielat z tak malej zbrane v pohode? Nekope to moc? Vies,uvazoval som aj nad tymto kalibrom,mam Glock 22 uz 8 rokov a striela sa mi dobre,len je to standard velkost. Neviem,ci z tak malej zbrane a pri strelbe jednou rukou by sa mne nezasekla,nemam silne zapastie. dik
taketo prkotiny si vymenim sam ak by mi to zacalo blbnut. ci to vedia urobit v Hermese sa musis pytat ich, ja neviem ci oni vedia :D
ps:ako hovori zoid, mam full size.
inspiring_gagarin

Príspevok od používateľa inspiring_gagarin »

Praveze som caliber .45 vo verzii Glock 36 asi nezvladal :o),sem-tam sa sekla,preto uvazujem v subkompakte radsej o niecom v mensom calibri ako .45. Vsak ho pojdem vyskusat do Dubravky,hned ako sa vratim z dovci :o) a dik za rady,ta zbran sa mi pozdava,len mam este dilemu ci v 9l,ci v .40 S&W.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "