Strelecké kurzy
Strelecké kurzy

Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 16 Apr 2021, 04:45

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  Stránka 2 z 2
 [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

XDM-9 Compact

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 15 Apr 2011, 10:25 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Ešte nie. Mám v pláne ísť na strelnicu dnes. Potom napíšem dojmy, ale na nejakú recenziu si netrúfam. :)

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 15 Apr 2011, 13:10 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

berserker gratulujem k novej hracke :) a neodpustim si jednu otazku :D cim budes strielat v tekove ? :P

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 15 Apr 2011, 13:41 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Budem brať na každú súťaž XDMko, dúfam. :D

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 15 Apr 2011, 15:36 
moderátor
Obrázok užívateľa

Takže v nedeľu bude premiéra? :wink:

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 15 Apr 2011, 19:17 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Premiéra by mala teoreticky byť v sobotu na IDPA. :)

Som sa pred necelou hodinou vrátil zo strelnice. Nemám veľa nábojov a musím si niečo nechať aj na IDPA/IPSC, tak som pustil laufom len 73 kúskov (50x S&B 8g FMJ, 23x S&B 9g FMJ Subsonic).

Zbraň je samozrejme presnejšia ako ja, takže ak som si dal pozor tak to išlo celkom pekne. Spúšť je vcelku príjemná. Treba zbraň trocha silnejšie držat, hlavne s krátkym zásobníkom, keďže hlaveň je dosť vysoko, ale s trochou cviku je to dobre zvládnuteľné.

Dlhý zásobník som skúšal bez predlženia pažby, lebo to mi prekáža pri rýchlom prebíjaní. Bez predlženia netreba meniť úchop, s predlžením je extender držaný dlaňou takže zásobník nevypadne tak ľahko. Úchop zbrane je aj bez predlženia pažby v pohode.

Čo si vyžaduje trocha viac tréningu je taký úchop aby som pravým palcom netlačil na záchyt záveru.

Do 19-ranového zásobníka bola dosť makačka natlačiť 19 nábojov. A potom ten plný zásobník sa mi nepodarilo správne zasunúť do pištole na prvýkrát. Najprv som sa zľakol, že niečo je zle, až tak silno trebalo zásobník zatlačiť do šachty. Teraz som napásakoval všetky dlhé zásobníky a nechám ich tak cez noc.

Dosť nepríjemne ma prekvapilo, že niekedy náboje v zásobníku hrkajú. Dokonca teraz keď mám napáskované 4 dlhé zásobníky, dva z nich hrkajú, dva nie. To isté sa mi stáva pri CZ 83, ale pri M&P som to nikdy nespozoroval.
Ďalšia vec čo je lepšie riešená na zásobníkoch M&P sú tie dierky kde sa overuje koľko je v zásobníku nábojov. XDMkové zásobníky majú riešenie ako Glockácke, teda na zadnej strane, pričom M&Pčkové ich majú po bokoch, kde sa dá hneď určiť stav zásobníkov, pri XDM je to horšie, hlavne pri slabšom osvetlení.

Zatiaľ teda spokojnosť, tie veci ohľadom zásobníkov sú len drobnosti.

Naposledy upravil berserker dňa 10 Jan 2012, 00:16, celkovo upravené 1

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 15 Apr 2011, 19:33 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Hm, takže aj XDM compact trpí na tlačítko záchytu záveru? :( Pre mňa najväčšia nevýhoda môjho HSka.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 15 Apr 2011, 19:38 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Áno. Stalo sa mi to asi dvakrát keď som skúšal tvoje HSko a raz dnes na strelnici. Keby WARko donieslo nejaké záchyty záveru, tak by som si kúpil jeden do zásoby a druhý by som upravil pílnikom. :twisted:

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 18 Apr 2011, 08:48 
moderátor
Obrázok užívateľa

Zoidberg37 píše:
trpí na tlačítko záchytu záveru? :( Pre mňa najväčšia nevýhoda môjho HSka.

Prečo 'trpí'? Taký je skrátka dizajn, ktorý nemusí sedieť každej ruke. To tlačítko musí byť dostupné a zároveň nezavadzať, čo nie je jednoduchá úloha, obzvlášť pri subC.

Bers - nič nepiluj :wink: , počkaj pár tisíc rán a uvidíš. Možno nájdeš polohu ruky, možno niekde objavíš lepšie prevedenie tej páčky a možno si zvykneš na občasné nefungovanie záchytu.

Je to len o prioritách. Ja pri obrannom subkompakte radšej uprednostním lepší/prirodzenejší úchop pred 100% fungovaním záchytu. Keďže nenosím náhradný zásobník, v reále záchyt v podstate nepotrebujem a na súťaži sa s tým 'handicapom' už nejako vyrovnám.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 18 Apr 2011, 10:50 
častý prispievateľ

Stači troška potrenovat uchop z dorazom na umiestnenie palca slabej ruky zhruba na koreni palca silnej ...mna to zaskočilo pri prvej strelbe zo SC (pravda Zoid :D ) a potom asi raz na strelnici( inak buchnute asi 1000ks) :)

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 18 Apr 2011, 12:46 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Z tohoto dovodu aj ja mam iny uchop na moskytovi ako na k100, kde musim mat koli zachytu zaveru palec slabej ruky kolmo hore, inac som zachyt tlacil stale dole a nezachytaval.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 18 Apr 2011, 12:50 
Mat taketo problemy so zachytom zaveru, tak ho vymontujem prec :wink: .

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 18 Apr 2011, 16:54 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Yarco: no ono pri HSkach som to už počul z toľkých strán, že to asi nebude až tak individuálne :D ale chápem, čo si chcel povedať.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 18 Apr 2011, 21:29 
moderátor
Obrázok užívateľa

Zoid:
Aj u Glocka má tento 'problém' veľa ľudí, hlavne pri malých kompaktoch a subC.
Ale verím, že u HS toho môže byť výrazne viac - ak si dobre spomínam, páčka záchytu je väčšia a umiestnená viac vzadu než u Glocka.
Chápem, že chápeš :wink:

BKSL:
Záchyt mi väčšinou funguje, len jednoducho nebývam zaskočený, keď občas nezachytí. Rátam s tým.
Keby som ho vymontoval, skomplikoval by som si o.i. môj spôsob kontroly vybitia zbrane a tiež čistenie hadom. A to rozhodne nechcem, záchyt zostane, kde je :)

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 10 Jan 2012, 03:22 
moderátor
Obrázok užívateľa

Pre duplicitu tém túto zamykám. V debate pokračujte prosím v sesterskej téme.
:wink:

Moderátori: Jack, igoros, yarco, electron

Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  Stránka 2 z 2
 [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť