Aké náboje nechutia HS/XDM?

Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Zoid:
Takže priestor úderníka by sa nemal olejovať?
Včera som ho teda prvý krát namazal :?

Čo sa týka mfs nepísal som, že predtým som nemal problém s inou sériou ale, že pred tým som strieľal iné strelivo ako mfs ( prevažne to bolo SB a Geco). V druhom zásobníku mám subsoniky( s tými sa perfektne strieľalo-pomerne slušne minimalizujú spätný ráz).

Bers:
Viem, že s berettou ich odpal nemá nič spoločné. Proste som to dal len do nej. I keď ma potom napadlo, že som mohol skúsiť aj späť do HS.

Inak pozeral som na jamky na zápalkách po výstrele, ale že by tam bol nejaký malí otlačok proti berrete som si nevšimol. No na veci zlyhávania to nič nemení.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

ricinr napísal:Takže priestor úderníka by sa nemal olejovať?
Nie, nemal.
To platí napr. aj pri Glocku, manuál zbrojára na to vyslovene upozorňuje.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Čo sa tu jeden nedozvie :roll:
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

:) Yarco: tak ho dnes opäť rozoberiem a vyutieram. Fuc. .Včera som sa s tým nasral..
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

ricinr napísal:Zoid:
Takže priestor úderníka by sa nemal olejovať?
Včera som ho teda prvý krát namazal :?
Veru nie, beztak je to časť zbrane ktorá nejako neprichádza do styku s korozívnymi spalinami, tak asi to tomu ani netreba. Raz za rok sa môže potom vykonať veľké čistenie, ale potom by bolo fajn to spätne odmastiť.
ricinr napísal:Zoid:
Čo sa týka mfs nepísal som, že predtým som nemal problém s inou sériou ale, že pred tým som strieľal iné strelivo ako mfs ( prevažne to bolo SB a Geco). V druhom zásobníku mám subsoniky( s tými sa perfektne strieľalo-pomerne slušne minimalizujú spätný ráz).
JJ, zle som prečítal.

yarco: aký manuál zbrojára? To je nejaká kniha špecial o Glocku alebo návod na použitie alebo?

dirty.harry: nie som si istý, či chápeš významu toho smajlíka, ak áno neviem čo také sme napísali. :)
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

ja dufam, ze len spravu vec, lebo takuto vychytavku nepoznam, preto ten smajl
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

dirty.harry: ten smajlík podľa toho krútenia očami a výrazu znamená že krútiš hlavou nad niekoho blbosťou, čiže vyznelo to ako "naozaj sa do priestoru úderníka nemá dávať olej? wov vy ste zas objavili ameriku...", ale keďže poznám tvoje posty, tipoval som, že to takto nemyslíš :)
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

presne tak, ja si toho smajla vysvetlujem inak
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

a co sa stane,ak sa tam dostane povedzme balistol?
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Záleží od množstva. Podľa môjho názoru by mohol úderník slabšie udierať na zápalku.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

tak som to dnes rozobral o očistil liehom. Snáď je to OK.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Včera som to postol a nejako sa to stratilo.

Petermac24: strana dozadu:
Zoidberg37 napísal: Ja som mal problém raz s iným strelivom ako s MFS, presne tento istý problém, ale vtedy to bola moja chyba, prestalo mi odpaľovať skoro všetko, slabé odtlačky na zápalkách. Kúpil som vyrážatko a rozobral úderníkovú časť na prvočastice a tam som zistil, že pri svojom obvyklom nešetrení oleja sa olej dostal aj tam, zobral so sebou bordel a natlačil to do púzdra úderníku, ten už nemohol poriadne dosadať. Vyčistil som to handrami a najnovšie nastriekal čističom na brzdy a teda totálne odmastil. Všetko vyzerá že ide ako má.
PS: bol to balistol tiež.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoidberg37 napísal:yarco: aký manuál zbrojára? To je nejaká kniha špecial o Glocku alebo návod na použitie alebo?
Volá sa to "THE UNOFFICIAL GLOCK ARMORER’S MANUAL (Compiled by John Hisghman)", mám to v EN a CZ verzii. Nechce sa mi teraz hľadať linky, odkiaľ to mám, tipujem, že na mujglock.cz to niekde bude.

Je to manuál na kompletnú rozborku/zborku (detailnejší než v origo návode) + zopár užitočných vecí naviac - rôzne stojiny spúšte, generácie zásobníkov, spúšťové pružiny atď.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Už mi to poslal 71Jany71, ale ďakujem.
eloquent_kilby

Príspevok od používateľa eloquent_kilby »

Ja mám xdm-ko v 40 SW,cca 600 výstrelov /magtech,S&B/ a ani jedna zavada..A to bola podstate všetko rychlo palba..
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "