Aké náboje nechutia HS/XDM?

inspiring_panini

Aké náboje nechutia HS/XDM?

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Páni otázka pre všetkých vlastníkov tejto zbrane, mali ste s nejakými továrenskými nábojmi v tejto zbrani problém? Jedna z 500-1000 sa samozrejme môže vyskytnúť, ale mám na mysli pravidelnejší problém. Neodpaľovanie alebo zaseknutie nábojnice vo vyhadzovacom okienku atď.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

nie, vyskusane SB, Geco, MFS (strieborne nelakovane zapalky a cervene), ares, ruag seca
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Diky za odpoveď. Pod nelakovanými myslíš skutočne nelakované alebo tieto s červenou farbou po okraji: http://img28.imageshack.us/img28/9950/img2932k.jpg ?
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

ano, skutocne nelakovane... a dodam, ze ziadny problem pri strelbe s hskom nemala ani moja manzelka, s podstatne horsim a slabsim uchopom
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

ja som tiez zatial nezaznamenal ziadny problem a strielal som obdobne jak dirty.harry... XDM-ka mala jednu zadrzku ked strielala zena ( slaby uchop )
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

No problemo :)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Včera v Tekove som sa dostal nad 2000 výstrelov, zatiaľ všetko ide ako má.

Kód: Vybrať všetko

 740x S&B FMJ 8g
  66x S&B Subsonic
   5x Ares EPRX 8.2g reloaded
1042x Ares EPRX 9.8g reloaded
 212x ZVS FMJ 8g
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Blazer 115 grs. FMJ hlinikove, SB poloplast 124 grs. - ziadny problem
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

2x stovepipe (Ares 180grs),bolo to pri extrem mrazoch, inak zozral vsetko. cca 1700 ran
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Hm ja som sa ani nevyjadril, pritom som to založil :) Mal som buď jednu alebo dve seknuté nábojnice v okienku. A niekoľkokrát som mal problém s tým že neodpálilo náboj MFS 7,5 gramu, hlavne séria 10-51. Nedávam to za vinu zbrani, pretože tieto neodpálené náboje som potom často dal kamarátom do Glockov a podobne a tým to odpálilo tiež až na viac krát. Majú príliš hlboko osadenú zápalku, niektoré zbrane sú na to asi náchylnejšie ak majú kratší zápalník. Vystrielaných asi 3000 nábojov.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Zoid
Minulé streľby 1 neodpálený zo 100ks a dnes 2 zo 100ks.
Prepáskované do berreta 90two a ani som nepozoroval problém s odpalom.
Séria sedí ako tvoja.

Inak som rád, že to tu niekto založil, lebo dnes ma to už začalo štvať.
Tieto mfs nenosím pri dennom nosení, takže podľa teba by nemal byť problém s inými? Denne nosím hliník hilzne.

Ešte jedna vec. Nazdá sa mi že by mali mfs nejako hlboko zápalku proti SB alebo cci, i keď pravda je taká, že pred tým ako som strieľal iné ako mfs som neodpal nemal ani raz
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

ricinr: ja osobne plánujem vymeniť úderníkovú pružinu buď za novú alebo som počul, že v USA sa predáva aj nejaká silnejšia - to by bolo fajn pre zvyšenie spoľahlivosti zbrane aj voči takémuto strelivu. Len či ju zoženiem.

Ja som mal problém raz s iným strelivom ako s MFS, presne tento istý problém, ale vtedy to bola moja chyba, prestalo mi odpaľovať skoro všetko, slabé odtlačky na zápalkách. Kúpil som vyrážatko a rozobral úderníkovú časť na prvočastice a tam som zistil, že pri svojom obvyklom nešetrení oleja sa olej dostal aj tam, zobral so sebou bordel a natlačil to do púzdra úderníku, ten už nemohol poriadne dosadať. Vyčistil som to handrami a najnovšie nastriekal čističom na brzdy a teda totálne odmastil. Všetko vyzerá že ide ako má. Takže áno s inými by nemal byť problém, ale bolo by len dobre aby si to čo denne nosíš aj mal dobre odskúšané.

Inak keď hovoríš, že predtým si problém nemal ani raz s MFS - bola to séria 22-09? Tá išla dobre aj mne. Inak to že sa ti nezdá že majú hlbokú zápalku - ona je to kombinácia hlbokej a tvrdej zápalky, čo v určitom % neodpáli náboj. Dával som aj fotku, to červené je MFS, to zelené sú subsoniky 9 luger - http://img28.imageshack.us/img28/9950/img2932k.jpg

Momentálne nosím S&B 9 gramové Subsoniky, pretože pri ich cene s nimi viem ešte ako tak aj trénovať, takže poloplášte a podobne mám už len doma. Hlinikové by som moc nenosil, pretože sa zvykne posunúť strela u nich pri častom nabíjaní a vybíjaní do komory/z komory.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

To, že po prehodení do Beretty sa náboj podarilo hneď odpáliť ešte neznamená, že by to išlo aj na prvý pokus. :D

Napríklad na Steel Cup v KN som mal dve neodpálené MFS-ka. Po skončení súťaže som ich nabil ešte raz a obidva sa podarilo v pohode odpáliť.

Problém je skôr s tvrdosťou než hlbkou zápalky (kombinácia to ešte zhoršuje). Nedávno som našiel na nete silnejšiu úderníkovú pružinu do XDM aby ľahšie/spoľahlivejšie odpalovalo tvrdé zápalky.

edit
Zoid: Strela sa ti bude zasúvať aj do mosadznej nábojnice. Už sa to tu rozoberalo, konkrétne aj S&B Subsonic.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Bers: jasné, ale u hliníku by mal byť nežiadúci proces rýchlejší. Inak nič v zlom, ale tvoj príspevok oproti môjmu moc nového infa neprináša :lol:
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Na to existuje jednoduché a logické vysvetlenie -- keď som začal písať príspevok, ten tvoj tu ešte nebol, keď som ho odoslal, tak už áno.

A nič v zlom, ale tá tvoja posledná veta bola napísaná tak, ako by sa problém zasúvajúcej sa strely týkal len hliníkových nábojníc. ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "