XDM 3.8" 9mm COMPACT

tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 18 Okt 2013, 19:27, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Keby si to napísal hneď za akých podmienok si to robil, tak ja na to nereagujem, tak sa neurážaj :)
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 18 Okt 2013, 19:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Zdravim vsetkych!
Ma tu niekto nejaku skusenost z nylonovym opaskovym puzdrom FALCO 651/P s MLC luckovou poistkou, kratke s odkrytou hlavnou a to kontkretne pre model XDM 3.8" COMPACT 9MM? Pri kupe zbrane som dostal tiez opaskove nylonove puzdro obojstranne FALCO 401, ktore je celkom dobre na denne nosenie, ale pri rychlom taseni, nie velmi prakticke. Totiz muska sa mi pri taseni stale zachytava o puzdro. Potom som nuteny pouzivat tzv. "obojrucnu" techniku a druhou rukou stale popotiahnut puzdro trosku nadol, aby sa mi zbran lahsie vytiahla. Da sa to samozrejme zvladnut,ale nie je to az take pohodlne a hlavne rychle.

A este ma zaujima,uprednostnujete puzdra,ktore chrania celu zbran,alebo z ktorej hlaven vycnieva. Mne osobne sa paci, ak ta zbran dole "dycha" a je hlaven trosku viditelna.
Dakujem.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Určite by som bral púzdro, ktoré zakrýva celý záver (nie hlaveň, tá je "zakrytá" záverom :) ), teda 651/SP. Je to praktickejšie, lepšie chráni zbraň, a hlavne sa muška nezachytí o púzdro pri tasení. Odkrytý koniec záveru možno vyzerá tacticool, ale to je tak všetko.

Na skryté nosenie to ale asi nebude najlepšie púzdro, lebo vyzerá, že dosť odstáva od tela, už len kvôli poistke. Keď už chceš opaskové (vnútorné je IMHO oveľa vhodnejšie), tak potom skôr 402.
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Vnutorne puzdra mi moc nesedia,teda este som ich neskusal, ale nosim rifle dost na tesno a uz by sa mi tam asi ziadne puzdro nevoslo. Este ta 402 by mozno usla.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Petermac: to púzdro mal Peterson a tuším ho predal Telrovi.
Ak uvažuješ aj o inom púzdre, tak radšej by som išiel do púzdra koženého, osobne mám toto: http://www.falco.sk/e-obchod/kozene-puz ... 96-34.html a je to dobré púzdro, trvácnejšie ako nylónové, lepšie drží tvar, keďže materiál je pevnejší. Mám aj dosť iných púzdier ako nylónových, tak kožených aj plastových a nylónové púzdro by som už ako primárne nechcel.

Inak tiež mám radšej púzdra ktoré zakrývajú aj spodok záveru smerom od ústia hlavne, práve kvôli tomu čo písal Bers.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Ja používam, nylonové na skryté nosenie zo sponou na opasok primárne určené na Glock 26. O jednu dierku zapnem opasok ďalej a je ako uliate. Mám to tak odkedy mám HS.
Používateľov profilový obrázok
aceman
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa aceman »

Síce som majiteľ full-size XDM, rád by som však prispel nejakými postrehmi.

K zbrani som aj ja dostal púzdro FALCO 401, no po dni nosenia ma skoro vystrelo, keď som po vybratí zbrane z púzdra videl "poškriabaný" záver od cvočku na rifliach. Našťastie to bol len oter z cvočku a išlo to ľahko dole. Takže toto púzdro som odložil a odvtedy nepoužil.

Miesto neho som si objednal kožené FALCO Typ 34 BC (http://www.falco.sk/e-obchod/kozene-puz ... 34-bc.html). Nosím ho takmer denne už nejaký ten mesiac a som spokojný.

Keď príde leto a bude problém skryť zbraň, tak prechádzam na etuju Typ 519 MKII.
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Dakujem za vase nazory.
Pozrel som tie kozene puzdra na ich web.stranke a musim povedat,ze vobec nevyzeraju zle. Pacia sa mi tri a to 34, 14, 34BC,
ale urcite by som ich najprv asi vyskusal. Kedze mam Compact verziu tie puzdra predpokladam budu asi o nieco kratsie ako ku klasickemu full-size XDM-ku.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Petermac24: tiež som uvažoval o kúpe 34BC predtým, rozdiel je, že dolu je zbraň krytá, čiže púzdro dolu nemá dieru cez ktorú vidno hlaveň. Konzultoval som to s konateľom Falca (mimochodom fantastický prístup) pánom Kováčom, povedal mi, že je to pre ľudí čo sa pohybujú povedzme v prašnom prostredí atď, že ak to vyslovene nepotrebujem, nech beriem dolu otvorený model 34. Tým že na konci je ešte kúsok kože, ktorá je trocha aj prehnutá sa celková dĺžka púzdra môže zmeniť aj o 2 cm smerom nahor a tie 2 cm môžu byť práve tie čo ti budú trčať spod trička/bundy.

Čo sa týka tej druhej veci, tie púzdra sú robené na mieru na pištole, majú tam plastové/kovové repliky podľa ktorých tie púzdra šijú. Keďže som nedávno bral kamarátovi 433/4 na XDM 3.8, tak môžem skoro zaručene povedať, že majú aj túto formu (to skoro odstránim túto sobotu keď s kamarátom budem a púzdro mu odovzdám a on ho vyskúša). Čiže ako si sám povedal, to púzdro bude kratšie ako na full size XDM 4.5
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

A teraz by som trosku polemizoval na temu "skryte nosenie" zbrane.
Co ak mam na opasku puzdro ktore nezakryva zaver .. a sedim v kaviarni a spod kosele mi ten pistol trosku vytrca. Mozem byt za to postihnuty pokutou? Teda ak by to videl nejaky tiez zakaznik a nahlasi to policajtom. Pripadne si to vsimne policajt, ktory je v civile a popija kavu pri vedlajsom stole. Alebo idem po ulici a nevedome mi povytrca pistol spod kosele povedzme 3-4cm. Alebo co ked budem mat cele puzdro a to puzdro bude povytrcat tiez a bude mozno zrejme, ze mam v nej zbran.

Ako sa policajti k tomu stavaju. Rad by som pocul vase skusenosti,rady,odporucania.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Najmä sa tým pripravuješ o taktickú výhodu, že o tvojej zbrani nikto nevie a takisto sa môžeš ľahšie stať obeťou práve pre to, že niekto chce tvoju zbraň získať. Pokuta je až na treťom mieste. My sme už jedného takéhoto experta v McDonalde s Aggerom upozornili (iba že ju vidieť a nech si ju lepšie schová), bolo nám povedané, že on má áčko a "Áčko je voľné nosenie".
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Zoidberg37 napísal:... tie púzdra sú robené na mieru na pištole, majú tam plastové/kovové repliky podľa ktorých tie púzdra šijú. Keďže som nedávno bral kamarátovi 433/4 na XDM 3.8, tak môžem skoro zaručene povedať, že majú aj túto formu ...
Snáď to nebude problém ak prezradím, že ten kamarát som ja. :)
Používam púzdro 433/2 (čo je rovnaké ako 433/4, len z iného materiálu) a zbraň v ňom sedí perfektne, takže by nemal byť problém vyrobiť aj iný typ púzdra na túto zbraň.

petermac24,
Čo sa týka skrytého nosenia -- ak ti vidieť 2 cm z púzdra, to by ešte nemusel byť problém, ale ak ti vidieť časť zbrane, to už je horšie (inak na toto nájdeš rozsiahlu debatu v inej časti fóra). Dôvody už uviedol Zoid.
Ak nosíš zbraň, mal by si k tomu prispôsobiť aj oblečenie, o to viac ak používaš vonkajšie opaskové púzdro.
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Myslim,ze vnutorne puzdro by znamenalo kupovat o trosku vacsie nohavice :) Skor sa priklanam ku kozenemu puzdru 34 alebo 34 BC, ktore je zospodu uzavrete. Ale aj tak by to chcelo asi vyskusat priamo v Banskej Stiavnici.

Co sa tyka toho nosenia,tak sa mi to zdalo take cool, ked ho mozno sem tam aj trosku vidiet ... ale teraz som pochopil, ze by sa to asi minalo ucinkom a mozno prave preto, by to bolo naopak nebezpecne.

Este stale sa mi ale nepodarilo zajst na strelnicu. Dost frustrujuce :?
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "