Springfield XDS compact .45

Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa Boris27 »

aha je cca cena za xds 3.3 v 45tke??
friendly_payne

Príspevok od používateľa friendly_payne »

Proarms měl jednu za 24.990
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Da sa XDS vidiet v nejakom obchode v BA / okoli?
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

XDSko .45 som videl v Hermese, ale uz je tomu mozno aj 2 mesiace...
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Neviem, či je skutočne dostupná, ale podľa stránky by mala byť na sklade... http://milata.sk/kratke-zbrane-na-zp/48 ... 45-33.html
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Zdravim pani, najde sa niekto z Hlavnej dediny alebo jej blizkeho okolia, kto vlastni XD-S 3,3" .45 a bol by ochotny nechat neznameho z nej buchnut? Ide o to, ze je to jeden z dvoch kandidatov na CC, aj som ju uz drzal, len netusim, ako by sa spravala pri strelbe v nemotornych rukach ...
Na oplatku ponukam na vyskusanie momentalne najdiskutovanejsiu a "najnebezpecnejsiu" zbran ... SigSauer P320 ...
Štefan252
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Štefan252 »

@ tata7474

Ja Ti, žiaľ, v tomto neviem pomôcť, ale tiež uvažujem obdobne. Daj meno aj toho druhého "malorážkového" kandidáta na CC. Žeby S&W Shield .45?

Vďaka za odpoveď
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Vestec, bosorak ... alebo uvazujem prilis konvencne? ;)
Štefan252
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Štefan252 »

tata7474 napísal:Vestec, bosorak ... alebo uvazujem prilis konvencne? ;)
Áno, odhalil si ma. Vo voľnom čase sa intenzívne zaoberám okultnými vedami, plus si pridaj sledovanie komunikácie tu na fóre, fejsbukoch a iných internetoch, celé zastrešené sociálnym inžinierstvom.

:lol: :mrgreen:

Toho S&W Shield .45 som mal v rukách tento týždeň v jednej predajni - dopredu avizujem, že na opačnom konci ako hlavná dedina - v Prešove.

Prvý dojem: Nie žeby bol veľký, ale na foto sa mi zdal byť menší. Nemal som ale možnosť si z toho vystreliť.

Na internete však má celkom pozitívne referencie.

1. Zaujímavé je, že bez (aspoň) nejakej tenkej kovovej tyčky/skrutkovača ho nerozoberieš.

2. Za ďalšie - grip rukoväte je taký výrazný, že sa Ti z ruky nevyšmykne, ani keby si ju mal natretú vazelínou. Ešte raz si ho pôjdem poriadne "ošahať", pretože som mal málo času, no na prvý krát sa mi zdal byť grip rukoväte až priveľmi drsný/agresívny, ako keby sa Ti pri pevnom úchope "zahryzol" do dlane - moje mäkké ručičky - asi prestanem pri rúbaní dreva a ďalších ručných prácach používať rukavice. :D

3. Bolo to prevedenie s poistkou

4. Hmotnosť je rozložená (zrejmei kvôli zdvihu pri výstrele) viac na čumák.

Toľko moje krátke skúsenosti s ním, ale dosť silno o ňom uvažujem. Nosiť <600 mm dlhú brokovnicu ako to riešia tu na fóre v inom vlákne, sa mi zdá byť predsa len trochu nepohodlné. :mrgreen:

XDS .45 som ešte v rukách nemal, ale rád by som si ho tiež vyskúšal na strelnici.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ak by si sa bol popýtal majiteľa toho nemenovaného obchodu na XDS v .45 tak by ti možno dal ošahať svoje. Nosí ho totiž :D
Štefan252
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Štefan252 »

Také by si tu nemal verejne prezrádzať.

Vieš, on chce primárne predať toho Shielda, tak možno zámerne mi to XDS neukázal a ja viem, že ho má, len som bol na tom zle s časom. Ale v najbližších dňoch tam pôjdem po objednaný tovar, tak ho snáď "zlomím" - zámerne píšem v úvodzovkách :mrgreen: a dá mi toho Chorváta ošahať.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Štefan252 napísal:Nemal som ale možnosť si z toho vystreliť...
...ale rád by som si ho tiež vyskúšal na strelnici.
Každú zbraň je dobré si pred kúpou skúsiť na strelnici, ale pri subkompakte je to podľa mňa nutnosť. Obzvlášť v kalibroch 9luger a vyššie. Inak sa ti ľahko môže stať, že behom pár týždňov/mesiacov pôjde do inzercie.

Poznám viacero ľudí, čo sa po krátkom čase subkompaktov v 40SW/45ACP/... zbavovali, lebo im boli nepríjemné na streľbu a/alebo im to s nimi skrátka nešlo. A potom aj takých, ktorí sa ich nezbavili, ale po treťom pive sa priznajú, že ich síce nosia lebo sú malé a v kúúl kalibri, ale z nich (kvôli horeuvedenému) dajú tak krabičku za rok. :?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Štefan252 napísal:.
1. Zaujímavé je, že bez (aspoň) nejakej tenkej kovovej tyčky/skrutkovača ho nerozoberieš.
Vážne? Toto ti niekto povedal alebo si na youtube videl? Tuším, kde táto domnienka pramení, ale ako majiteľ nepoznám z praxe dôvod, prečo by u Shielda na field stripping bolo treba nástroj. Ale rád sa poučím...
:mrgreen:
Môžem ťa ubezpečiť, že aj v štyridsiatke je to celkom pohodlné strieľanie, pokiaľ máš pevnú ruku a aspoň niečo málo znesieš. V .45 som si Shielda stihol len omakať, ale v .40 ho tu možno nikto nemá dlhšie ako ja. A k tvojim postrehom len toľko:
1. Ako som uviedol, je to blbosť, pokiaľ ti miesto rúk nenarástli prasačie paprčky alebo ratice.
2. Grip je u .45 ešte vylepšený. Buď rád. Nielen pri mokrých rukách to oceníš, ale aj pri intenzívnom tréningu, ak náhodou pri druhej stovke trocha povolíš úchop.
3. Poistky nemusím, ale tu je jednoznačným plusom, čo oceníš pri puzdrení do niektorých druhov puzdier, najmá mäkých vnútorných, či pri nosení vo vrecku.
4. Nie je. Žiaľ. Zistíš, hneď ako zasunieš plný zásobník.

All in all, Shield je dobrá voľba. Žiadny zázrak to síce nie je, ale splní presne to, na čo je určený, pričom v kalibroch vyšších ako 9 mm Luger ani nemá moc konkurenciu. Otázka teda je, ako načrtli aj iní, či toto (subkompakt s DAO spúšťou, s jednoradovým zásobníkom a vo veľkom kalibri) je presne to, čo hľadáš...
Štefan252
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Štefan252 »

@ Jack

Akosi mi nevyšlo zareagovať skôr.

Za užitočné info (okrem poznámok k bodu 1) od začiatku až do konca Tvojho príspevku Ti ďakujem, pretože s touto zbraňou nemám také skúsenosti ako Ty.

Vrátim sa k bodu 1.

Netvrdím, že nemáš pravdu, ALE:

Predajca - (človek, ktorý už má čosi odstrieľané aj na medzinárodných súťažiach, u ktorého predpokladám, pretože zbrane už nejaký rok predáva, že sa zbraniam rozumie a preto je pre mňa - neprofesionála čo sa zbraní týka, určitým etalónom a autoritou) rozoberal predo mnou zbraň (field stripping) s použitím kovovej tyčinky.

Preto ma to zaujalo a napísal som to tu.

Dávam Ti do pozornosti aj návod k tejto zbrani (strany 23-25) aj s červeno zvýrazneným textom o nutnosti dodržiavaní tohto postupu.

Čo sa týka videa na YT, to som si našiel až po tvojej reakcii. Je tu:

https://www.youtube.com/watch?v=yWhtW6X3mEU

Potvrdzuje Tvoje slová, ale ukazuje rozborku aj s pomocou "náradia".

Zhrniem to:

Som vďačný každému (aj Tebe) za pre mňa užitočnú radu/informáciu, len nevidím dôvod na zbytočnú iróniu v Tvojom príspevku, pokiaľ nepoznáš dôvody, ktoré ma k tvrdeniu viedli.

Peace
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Stefan, miesto tyčky dobre poslúži aj malíček. Chce to minimum cviku a ide to. Nejakým mínusom to nie je. Tie, hoci sú nepatrné, som popisoval inde.
:arrow:
A ironické poznámky si neber príliš osobne. Tu sa s nimi stretneš často. Proste si tu nie vlastnou vinou vydával mýtus za všeobecne platnú pravdu. Nič menej a nič viac. Nikto z teba preto nerobí blbca.
:wink:
EDIT: Ešte odporúčam prečítať vlákna o predajcoch zbraní. Zo skúseností iných fóristov zistíš, že sa od predajcov také veci dozvedeli, že im rozum z toho zostal stáť. Pre tvoje dobro dúfam, že ten tvoj do tejto kategórie nepatrí.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "