Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 19 Aug 2019, 20:20

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 2 z 2
 [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Úpravy. doplnky. tuning. kde nakupovat

Autor Správa
Zbrane Brownells
PoslaťNapísal: 26 Júl 2019, 08:55 
prispievateľ

to:mabo
ale vies aka je potom spotreba nabojov?
posledne ked sme boli nastrelnici som dostal otazku ci bude 800 nabojov/.22+9mm/ stacit...

PoslaťNapísal: 26 Júl 2019, 08:57 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

...treba polovicku 1-2x poslat do obchodu na nakup nabojov, ona si to uvedomi saama :lol: :wink:

More majorum... ( LT#68 )
http://www.strelecdk.sk/

PoslaťNapísal: 26 Júl 2019, 09:55 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Rak, vďaka za tip - nevedel som o nich.

Mabo, ten prvý impulz nebol záujem o spoločný koníček, ako strach o život a zdravie :lol: Za necelý rok 2x pokus o vlámanie do domu kde sme vtedy spali, 2x vykradnuté auto, 1x pokus o vlámanie do auta.. Ale áno, naštastie ju to začalo baviť, tak by som jej dopriať niečo, s čím môže strieľať pravidelne a zbraň to vydrží.

Ceny pozná, do obchodu chodíme poväčšine chodíme spolu v rámci prechádzky do mesta. Síce jej to príde dosť, ale zas nemíňame na chlast, cigarety ani ľahké zeny. Aspon teda ja nie, ak žena áno, to budem chcieť vidieť :wink:

PoslaťNapísal: 26 Júl 2019, 11:50 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

vydriduch píše:
Dakujem pekne za info, hladal som na sigsauer.com a tam bol odkaz iba na nemcov.
Najskor asi 238, ale sam som ju este nazivo nevidel + to ma byt pre manzelku, takze si to bude musiet primarne ohmatat / vybrat sama. Parametre su: male, spolahlive, lahko ovladatelne (s lahko obtiahnutelnym zaverom) s cenou idealne do 1000€, ale nie je to hard limit, ak by to malo byt na ukor ze jej zbran nebude vyhovovat. Na mojej GP sa jej obcas zaver vysmykne z prstov a celkovo je jej velka.
V uzsom vybere je G42, P238, sekundarne G43 a P365. Znamy ma nahovara na LCP2 ale necital som o nich moc pozitivneho.

No ak to je ako píšeš, tak potom P238 jednoznačne. Mám ju v troch prevedeniach: SAS, HDW a Black Nitron (BN). Konštrukčne veľmi jednoduché a spoľahlivé. "Obtiahnuteľná" veľmi ľahko. Z SAS mám vystrelených cca 2300 ks, z HDW a BN po 1800 a 1600 ks. Jediná nevýhoda je to, že sa vzhľadom na svoju veľkosť veľmi rýchlo špinia, takže kompletné čistenie po cca 400 - 500 ranách je nutnosťou, ak chceš zachovať spoľahlivosť zbrane. Ale zase už vzhľadom na spomínanú jednoduchosť, to čistenie je celkom zábavné ... Pozor! Nekupovať predĺžené 7 ranové zásobníky - zvyknú počas streľby vypadávať zo zásobníkovej šachty, najmä pri silných laboráciách! A reklamácia je prakticky nemožná, nakoľko u Fraňa to budú testovať so Sellier-Bellot a odpíšu ti, že žiaden problém sa im pri testoch nevyskytol, resp. odporučia ti používať slabšie strelivo, :). Tu na fóre som dával aj foto všetkých troch (viewtopic.php?f=24&t=392&start=2115, str. 142) a aj merania výkonu továrenskej munície (viewtopic.php?f=8&t=5872&p=271357#p271357, str. 2). Ak nie si ďaleko od Košíc, môžeš sa kľudne zastaviť, pokukáš aj na P232 ...

PoslaťNapísal: 27 Júl 2019, 00:01 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Neviem, či je to politický korektné, ale čo tak HK P30SK?

Je to nieco ako P365XL/G43, len trochu lepšie :D

PoslaťNapísal: 27 Júl 2019, 08:47 
občasný prispievateľ

A nad Sigom P938 si neuvazoval? Je to vyborna mala spolahliva zbran, dobre sa nosi a aj dobre vyzera, kaliber 9mm luger, 6+1 kapacita(alebo 7+1 s predlzenym zasobnikom), Single action spust, cize sa da bezpecne nosit aj s nabojom v komore so spustenym kohutom a v pripade potreby ju netreba obtiahnut, len palcom natiahnut kohut, pre zenu idealne, hlavne v krizovych situaciach, pripadne ju mat v rezime cocked & locked, ale to uz je na mna moc silna kava. Ja som ju kupil u Frana, ale videl som ju potom aj v inych obchodoch, cena v rozmedzi 1100-1200€. Na svoju som dokupil este triciove mieridla a viac mi na obranu netreba.

PoslaťNapísal: 27 Júl 2019, 08:49 
moderátor
Obrázok užívateľa

Jo, je to asi rovnako (ne)korektné, ako odporúčať mu, aby zvážil napríklad aj SW M&P Shield. Robí sa aj v .40 SW a ešte aj v 9 Luger je to pohoda. Ale keby bol stropom 9 mm Browning, tak odpoveď je SW Bodyguard. Detské choroby má dávno vychytané, tak prečo nie? Treba čo najviac vyskúšať, alebo aspoň ohmatať a vziať to, čo najlepšie sadne do ruky. V porovnaní s nejakým 2005 je dnes stav taký, že kto chce krpca, má kvantum možností...

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 2 z 2
 [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť