Sig Sauer P320

Taktik
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Taktik »

Neviem či je momentálne niekde skladom, ale ak ti to pomôže Fraňovi majú prísť niekedy v apríli fullsize aj compact.
Taktik
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Taktik »

Fraňovi už prišli. 780€ compact.
Používateľov profilový obrázok
MordReport
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa MordReport »

Ahojte, včera som ju nakúpil v Nitre v modeli full size, a hneď som si ju vyskúšal na prízemí na strelnici. Zatiaľ pretrváva nadšenie, ten spúšťový mechanizmus a reset, to je lahoda...prešiel som z Glocku, to fakt nemá cenu porovnávať, to treba zažiť...
Pri naplnení 17 nábojmi sa zbraň krásne vyváži, dvojstrely sú jednoduchšie, navrátenie do pôvodného zámeru po výstrele je fakt jednoduchšie, takže zatiaľ nebanujem...
Jediné mínus je, že balenie neobsahovalo základné veci pre čistenie, kefky si musím kúpiť zvlášť, ale v balení bolo rýchlotasné púzdro, takže sa to vyrovnalo :-)
t1n4
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa t1n4 »

Ahojte,

nasiel by sa tu niekto z okolia BA (do 100km) kto ma P320ku so small gripom a bol by ochotny mi ju pozicat na strelnici? Chcela by som si kupit SIG, tento model mi bol doporuceny do mensej ruky, len by som si ju rada predtym aj vyskusala v praxi, no a na strelniciach co som obvolavala nikde sigy nemaju :)
prowler
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa prowler »

Mám P320 compact medium, tak neviem či by to pomohlo. Ale striela s tým občas aj manželka a nesťažuje sa, že by sa jej to zle držalo, a to má malé ruky. Dalo by sa asi príležitostne stretnúť na strelnici v Trnave.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

U Fraňa v Nitre na centrále (tam kde majú strelnicu) by ti určite tú P 320ku požičali na vyskúšanie po dohode, keby ju u nich plánuješ seriózne kúpiť - mne takto požičali po serióznej dohode už pár zbraní (samozrejme som ich aj kúpil).
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Ďakujem MordReportovi za vyskúšanie Sigu. Perfektný zážitok strieľať s niečím iným na čo je človek zvyknutý. P320 má o niečo dlhšiu hlaveň a je ťažšia, ako je HK SFP9. Strieľalo sa mi s ňou perfektne, a sústrel na väčšiu vzdialenosť 25 a 35 metrov bol lepší ako keď strieľam so svojou. Možno to bolo iba rukami. Predsa len SFP9 mi lepšie sedí na combat streľbu do tých 15 metrov. U tohto Sigu by som si vedel predstaviť aj mierenku s dosť dobrými výsledkami. Zásobníky sa mi zdali na páskovanie pohodlnejšie je tam o trošku mäkšia pružina a ide to ľahšie ako u HK, ale zas HK má prehľad o počte napáskovaných nábojov v plnom rozsahu, u Sigu je to po piatich nábojoch. Rukoväť je pre mňa s menšou rukou dostatočná, ale pri stisku sa medzi bokom rukoväte a dlaňou vytváral menší tlak, čo mi trochu vadilo, chcelo by to pre mňa o číslo väčší bok. Sig má inú spúšť bez poistky, tak to pri prvých výstreloch bolo aj vidieť, ale zvyknúť sa na to dá veľmi rýchlo. Rovnako jak HK SFP9 tak P320 podľa mňa nie sú zbrane primárne určené na skryté nosenie, hoci proti gustu ..., poznám borcov, čo to zvládajú bezproblémovo aj s takýmito dlhšími zbraňami.
Pre mňa pekne strávené tri hodinky v príjemnej spoločnosti, už len koňačik a cigárko chýbalo.
Používateľov profilový obrázok
MordReport
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa MordReport »

V prvom rade aj ja ďakujem Morapovi za výborný nápad a možnosť vyskúšať si iné zbrane, absencia možnosti vyskúšania rôznych zbraní pred nákupom je naozaj asi problém každého, kto sa rozhoduje pri kúpe, čo si vybrať z palety ponúkaných. Keďže táto prvá „stretávka“ s výmenou svojich miláčikov dopadla na výbornú, rád by som v tomto trende pokračoval, preto ak máte záujem, ste z okolia Nitry a nemáte problém zapožičať si svoju zbraň na strelnici, ponúkam svoj Sig Sauer P320 full size na vyskúšanie.
Ideálne by bolo:
- Zísť sa aspoň traja-štyria na strelnici u Fraňa v Nitre niektorý štvrtok poobede (dlhší otvárací deň) na asi 2-3 hodinky
- Dones si cca 100 nábojov do svojej zbrane (aby nebol problém, čím sa striela z Tvojej zbrane)
Cenu strelnice zasponzorujem veľmi rád, naozaj to stojí za to :) , alebo sa rozdelíme. Sám som zvedavý na záujem.
Pokojne mi napíšte do SS.
Používateľov profilový obrázok
MordReport
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa MordReport »

Pri rozhodovaní o kúpe zbrane mi veľmi chýbali komplexnejšie a čisto subjektívne recenzie, preto som sa rozhodol popísať svoje polročné skúsenosti so Sig P320 -kou, možno to niekomu pomôže.
Kedže po predaji Glocku 19 som bol rozhodnutý kúpiť si full size zbraň, rozhodoval som sa medzi Sig Sauer P320, HK P30 a CZ P-09. Napokon vyhrali dobré recenzie a výhodná cena P320-ky u p. Fraňa.
Nebola to vôbec „success story“ od začiatku. Prvé dva mesiace po nákupe som nadával na seba, ako som sa nechal obalamutiť reklamou na Sig Sauer, nie a nie presne strieľať, nechápal som po Glocku, ako môžem byť takéto nemehlo. Preto prvá dobrá rada na začiatok, spolahnite sa na odborníka. Ako poslednú možnosť pred predajom dvojmesačnej zbrane som zahodil všetku svoju ješitnosť, a požiadal som p. Pavla Brunovského zo Streleckej akadémie o dvojhodinovú súkromnú inštruktáž v Blave, ktorému aj touto cestou ďakujem, po odstrielaní ani nie 20 nábojov a hodine konzultácie by som už svoju zbraň nevymenil. (V krátkosti: zlý úchop full size zbrane, správne miesto prsta na špúšti a myslenie pred výstrelom...viem, absolútne základy, ale ak Vám to niekto ukáže na mieste, a vy naraz trafíte zázračne následne bull eye dvakrát z troch striel, je to neskutočný pocit :D )
Teraz k samotnej zbrani, najprv pozitíva:
Presnosť zbrane – po skúške CZ, Glock, HK, S&W a GP môžem s pokojným svedomím vyhlásiť, že vo variante full size je toto najsilnejšia stránka P320 –ky. Milujem s ňou strielať na 30-35 metrov, pokojným mierením málokedy netrafím na štandardnom pištolovom terči do čierneho. Je pravda, až po dvojmesačnom tréningu s postupným vzďalovaním ciela.
Spätný náraz pri výstrele – v tomto je táto zbraň unikátna, naozaj si to vyskúšajte pri vyváženej zbrani s naplneným zásobníkom, nikdy som nestrielal zo zbrane, ktorá by mala tak príjemne stlmené „kopanie“, čokolvek som skúšal iné z plastovým rámom, vždy sa mi zdali oproti Sigu, ako by mi chceli zlomiť zápästie...na to, že to má plastové telo, úplne sa to vyrovnáva s celokovovými súpermi, iba tie majú takto komfortne zvládnutý spätný náraz
Spúšť a reset – je to naozaj subjektívne, ale pre mňa prvotriedne. Nikdy mi nesedeli spúšte s poistkami, vyhotovenie je naozaj „finger-friendly“, príjemné aj po stovkách striel, odpor pri prvom výstrele vyvážene tvrdá, ale reset je naozaj fantastický aj pre rýchlu strelbu za sebou.
Zásobníky - veľmi ľahko sa páskuje, bez ničenia prstov...pasujú aj zásobníky z P250
Spoľahlivosť – 100% - žiadna zádržka ani nefunkčnosť – to sa ale očakávya do tejto kategórie
Rýchlotasné púzdro v balení - slušné púzdro už v cene
Rozoberanie a údržba – jednoduchá, tým, že sa dá vybrať celý spúšťový mechanizmus a poutierať handričkou, je čistenie fakt zábava, málo ťažko dostupných miest...


Negatíva:
Výmena gripov a náhradné diely – na výmenu gripu potrebujete objednať celý plastový rám, ja už čakám na Small verziu už dva mesiace...
Mieridlá – zbraň má trojbodové mieridlá, síce veľmi presné, ale je nutné sa s nimi naučiť správne mieriť. Pri zamierení sú príliš veľké medzery napravo a naľavo od stredného cielnika, musíte si dávať pozor, aby ste vycentrovali správne strednú bodku, pri dlhej hlavni to nie je vždy ľahké...toto je jediná vec, ktorú si asi vymením na zbrani...
Absencia čistenia v balení - žiadne kefky, ani olej ...

Resumé (ak ste vydržali do konca :D ) :
Ak rozmýšlate nad zbraňou na presnosť, spoľahlivosť, mierenku a radosť zo strielania, tak Vám s čistým svedomím môžem túto zbraň doporučiť. Nehodí sa na osobnú ochranu a nosenie (samozrejme vo verzii full) ale pre taktickú strelbu (dvojstrely, návrat do polohy po vystrelení) je excelentná.
Naposledy upravil/-a MordReport v 06 Júl 2016, 13:23, upravené celkom 3 krát.
atrej177
občasný prispievateľ
Príspevky: 87
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa atrej177 »

Pekne napísaná recenzia.

Ďakujem
cretino
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa cretino »

MordReport napísal:V prvom rade aj ja ďakujem Morapovi za výborný nápad a možnosť vyskúšať si iné zbrane, absencia možnosti vyskúšania rôznych zbraní pred nákupom je naozaj asi problém každého, kto sa rozhoduje pri kúpe, čo si vybrať z palety ponúkaných. Keďže táto prvá „stretávka“ s výmenou svojich miláčikov dopadla na výbornú, rád by som v tomto trende pokračoval, preto ak máte záujem, ste z okolia Nitry a nemáte problém zapožičať si svoju zbraň na strelnici, ponúkam svoj Sig Sauer P320 full size na vyskúšanie.
Ideálne by bolo:
- Zísť sa aspoň traja-štyria na strelnici u Fraňa v Nitre niektorý štvrtok poobede (dlhší otvárací deň) na asi 2-3 hodinky
- Dones si cca 100 nábojov do svojej zbrane (aby nebol problém, čím sa striela z Tvojej zbrane)
Cenu strelnice zasponzorujem veľmi rád, naozaj to stojí za to :) , alebo sa rozdelíme. Sám som zvedavý na záujem.
Pokojne mi napíšte do SS.
Super napad, rad sa zucastnim - ak by bol zaujem, viem poskytnut moju GP K100 X-Trim..
Používateľov profilový obrázok
MordReport
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa MordReport »

Aby som nebol off-topic k pôvodnej téme, tému spoločných strelieb s výmenou zbraní som presunul do časti Tréning - http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=67&t=14034.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Takže to strieľa, dokonca aj pri páde z výšky stehna. Dosť nečakaný "bonus" od firmy Sig Sauer.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"