SigSauer P228

inspiring_ride

SigSauer P228

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

Máte niekto osobné skúsenosti s touto zbraňou? (Netreba vlastníctvo, stačí aj krátka prax, streľba, rozobratie a pod).. Aké sú rozdiely s modelmi 226, 227, 229? Mne to príde až na detaily takmer totožné, preto sa pýtam na názor profesionálov resp v zbraniach znalejších.. Viem len že ich používajú okrem iného SAS, čiže budú predpokladám veľmi spoľahlivé, ľahko ovládateľné a presné.. Chcel by som si jednu zaobstarať, ale cena nie je zrovna najnižšia, preto určite nebude prvou zbraňou (čo bude asi makarov Alebo glock, ale to je OT momentálne).. Ďík moc
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Cau,

P228 je predchodca P229, rozmerovo su uplne totozne, takze ked zoberies do ruky jednu, alebo druhu, tak rozdiel nepoznas.
P228 mala este stary typ vyhadzovaza a kontajnera zaveru. Taktiez sa vyrabala bez predneho railu a prevazne mala ram ocelovy. P229 sa vyraba prevazne s ramom z hlinikovej zliatiny (ALSO model), ale da sa kupit aj s ocelovym ramom (SLSO +100-150€ oproti ALSO), alebo s bobrym chvostom (ALSOBT/SLSOBT).

Takze modelovy rad P229 ma trosku sirsiu paletu modelov.

Tak ci onak.... Ergonomia oboch modelov je rovnaka, rozdiely iba v detailoch... Pri cene kde sa drzia P228 by som uz radsej isiel do menej jazdenej P299 ktora je cenovo priblizne na tej istej urovni.
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

a rozdiel medzi 226 a 229 je v com? 229 je "mensi brat" 226-tky?
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

chcem si dat ziadost na A-cko, ale to tiez len preto lebo ak v buducnosti budem chciet, potrebovat, aby som nemusel znova na policiu behat.. inak chcem B, E, F, cize viac na strelnicu, cvicna a sportova strelba.. asi tu 226, ked ju aj SAS pouzivaju, aj ju nosia, tak ked za podobnu cenu, preco brat mensie ked velkost nerozhoduje
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Havran228 napísal:... ked ju aj SAS pouzivaju, aj ju nosia...
2x na jednej strane tento "argument", je uz trochu moc... Nezabudaj na to, ze ak nejaka ozbrojena zlozka ide do vyzbroje zaviest hocico tak najviac rozhoduje najnizsia cena a najvyssi uplatok.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

SAS roky pouzivali Browning HP-35 a neradi sa s nimi lucili pri prezbrojeni. :-)
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

agger napísal:
Havran228 napísal:... ked ju aj SAS pouzivaju, aj ju nosia...
2x na jednej strane tento "argument", je uz trochu moc... Nezabudaj na to, ze ak nejaka ozbrojena zlozka ide do vyzbroje zaviest hocico tak najviac rozhoduje najnizsia cena a najvyssi uplatok.
no 1500€ za pistol nie je prave najnizsia cena, glock stoji polovicu.. a sas nie je obycajna ozbrojena zlozka, ale elita
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Oh boy :roll:
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Havran,

SAS je elita ako kopec inych ozbrojenych zloziek. Vo vyzbroji maju sice P226, ale napriklad SWAT maju P229, URNA Glock, FBI si moze vybrat K100, atd....
Nejde o to aku zbran ma ktory elitny utvar, ale ako s nou vedia narabat.

...ale spat k teme...
P228/229 je asi o centimeter kratsia a o centimeter nizsia ako P226, inak su konstrukcne totozne. Zamozrejme ze SIg ubral z dlzky rukovate, takze kapacita original zasobnika je nizsia. Na druhej strane do P228/229 pasuju aj zasobniky z P226, kde je kapacita vysia a s plastovym adapterom zmizne aj neesteticka medzera medzi rukovatou a dnom dlhsieho zasobnika.

Ja mam P226 a nelutujem. Ked budem "velky", tak si kupim aj P229 :D

P.S.: Doporucujem ist na strelnicu a vyskusat co najviac zbrani a trebars prist na Webforum celoslovenske stretnutie a porozpravat sa tam s par ludmi. Vyberat si zbran len preto lebo ju pouziva niekto iny, nemusi byt vzdy to najspravnejsie. :wink:
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Ako pise Elado, strelba so Siga je velmi prijemna, jedno aky model. Ak si vyberas svoju prvu zbran, urcite zvaz vsetky moznosti vyuzitia alebo sa priprav na to, ze si casom kupis dalsiu zbran na konkretny ucel :-) Mna napr. najviac zaujala 227cka :-)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Havran228 napísal:a sas nie je obycajna ozbrojena zlozka, ale elita
:roll:
A nad tým si nerozmýšľal, že ako ozbrojená zložka (či už "obyčajná" alebo "elita") môžu mať výrazne iné požiadavky na výstroj a výzbroj než bežný civil?
To aj auto si vyberáš primárne podľa toho, čo používa Vettel, US Army alebo PZ SR?

SAS a im podobní by IMHO rovnakú robotu odviedli s ktoroukoľvek modernou búchačkou, rozdiely by boli mimo našu rozlišovaciu schopnosť.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Havran228 napísal:preco brat mensie ked velkost nerozhoduje
Týmto len potvrdzuješ fakt, že zatiaľ nemáš ani ZP ani skúsenosti.
To, že niekto (napr. elado) nemá problém denne nosiť fullsize ešte neznamená, že on nevidí žiadny rozdiel medzi fullsajzom a (sub)kompaktom a ani že s nosením fullsajzu nemá problém nikto iný.

Ale to sú veci prudko individuálne a nič iné okrem vlastnej skúsenosti ti na ne nedá odpoveď.
V každom prípade vyberať si niečo na základe výberu iného, ktorého výberové kritériá nepoznáš, je IMHO hlúposť.
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

Na tom nieco pravdy bude.. Ale tak oblubenost je postavena na niecom.. Niekto kupi desert eagle lebo ho videl v hre, filme, niekto lebo s tym bojuju jeho oblubene jednotky.. Ako aj s autami, jeden si kupi nissan toyotu lebo s tym jazdili jeho rodicia, niekto alfu lebo ma rad taliansky design, niekto ford lebo ma rad americke motory... Proti gustu ziaden dsputat, nie?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Aj nozik si si kupil koli jeho oblube v SAS?
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

Nie, potreboval som noz, prisiel som do obchodu a bol prvy co mi padol do oka
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"