SigSauer P228

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Asi by si mal trocha zvysit odbornu uroven v problematike ku ktorej sa vyjadrujes. Vyber kratkej zbrane podla toho ze ju pouziva vojenska jednotka,aj ked vynikajuca je neopodstatnene. V bojovych operaciach su prevazne pouzivane ine zbrane. Skor by som sledoval policajne pouzitie v roznych zlozkach,kde je kratka zbran pouzivana primarne. Prezentujes sa tu cielom kupit pomerne draheho SIGa a dalsie nie prave najlacnejsie zbrane na vynimku,ale na nosenie do mesta si kupis sunt za par koun,ktory je na bezne cinnosti v podstate nepouzitelny a este riesis problem aby ti nevytrcal z pod trika.
Typujem ta na nejakeho zacinajuceho airsoftaka,alebo na hraca Call of duty.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

To uz CounterStrike vysiel z mody?

Ale vsak co sa do nho rypete, nech si clovek kupi co sam chce... Aspon o pol roka bude malo jazdeny Sig v inzercii za prijatelnejsiu cenu ;) :twisted:
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Pani, hoci je Havran nie celkom zbehly v problematike, tak ho netrenba hned "zabit" poznamkami a odsudzovt, skor mu treba poradit a nedeprimovat. Ak si ide robit zbrojak, tak je dospely a mal by vediet co je pre neho dobre. My mu mozme len poradit... Konecne rozhodnutie je na nom.
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

Tak nechcem mat zbran na osobnu obranu, chcem len chodit strielat cvicne a sportovo, A resp B si chcem robit len do buducna, nech to nemusim absolvovat ptm znova ked budem chciet, potrebovat.. Jo, zacinajuci airsoftak, milsim je najlepsie ako sa dostat do akcie a vratit sa z nej bez ujmy na zdravi, nepotrebujem zakopavat kamaratov na pusti v afgane.. Odbornost sa zvysuje pomaly, neda sa to zo dna na den, a o sigu som aj tu cital od vas skvele recenzie, jedine ta cena.. Ale co je dnes lacne?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Je dobre ze sa ti zbrane pacia a hodlas sa stat clenom ozbrojenej komunity. Ale skor ako zacnes preberat problematiku diskuziami na fore,skus si prestudovat nejake knihy ci stranky na nete,kde sa pojednava o tychto veciach. Ziskas predstavu a trocha si ustalis co vlastne chces,potrebujes a vyuzijes. Potom,ked vies tak by som sa zameral na to,zvolenu zbran si chytit,pripadne vyskusas. Na niektorych strelniciach sa to da aj bez ZP. Zbran si zapozicias a s instruktorom si ju vyskusas. Tiez ta moze vziat niekto,kto ZP ma a vyskusas jeho zbran. CZ,Glock ci GP su na zapozicanie bezne,zo SIG mi to asi bude horsie. Ale napriklad Norinco robi pomerne podarene klony SIG 226 ci 228 aj Colt 1911,takze aj tam zistis ci ti tvarovo a chovanim ta zbran sedi. A az ked budes mat toto za sebou,zhanaj informacie od uzivatelov.
Neviem odkial si,ale napriklad strelnic TaT v Bratislave-Dubravke ma na poziciavanie vzdy niekolko slusnych zbrani. Tento postup ti usetri do buducnosti riesenie co s nespravne vybratou zbranou. Co sa nosenia tyka tak rozdiel medzi full a compact az tak vyrazny neni,ak mas beznu postavu zvladnes aj full bez problemu,mozno za cenu trosicka nizsieho komfortu.
Rovnako to rob aj s nozmi. Pohladaj a pocitaj vseobecne co asi potrebujes,skoc do specializovaneho obchodu (Bratislava,Trnava) kde je velky vyber a odbornici. Poskusaj co ti sedi a kup. U noza do mesta aj na tvrdsie prace staci nejaky masivnejsi zatvarak s cepelou okolo 10cm. (Ka.Bar,MOD,SOG,Blackhawk,Strider).
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

yarco to trafil - nevyberaj si zbran podla toho, ktora jednotka dany typ pouziva. Oni maju na zbrane dost odlisne naroky ako bezny drzitel zbrane v SR so ZP skupiny A. Vojenske jednotky nosia zbran spravidla v pohodlnych stehennych puzdrach, kdezto ty ju budes musiet nosit skryto. Zavazi teda aj velkost a hmotnost Nemusis mat zrovna nejaku mini zbran, ale ocelova 226 vo vnutornom puzdre nemusi byt zrovna komfortna. Tvoja zbran tiez nemusi znasat plavanie v mori ani strielat cela obalena bahnom, aj ked mnohe "civilnejsie" typy zvladnu aj toto.

Inak nezdielam nadsenie zo strielania zo sigov. Kupil som skor pre zenu mosquito a z jeho spustovej charakteristiky som dost nestastny. Ak maju takuto spust aj "velke" sigy, tak panbu potes.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Keď už sa tu rozoberá spúšť u Sig, môj trochu OT postreh. Svojho času pri hľadaní správnej pištole som skúšal SIG 2022 a následne Norinco klon 228. Sig bol nechutne presný, na cca 40 metrov som, na svoj úžas, dokázal trafiť gong niekoľko krát zasebou. Ale spúšť po výstrele tak nechutne zadrnčala o prst. Norincom som obstreľoval gong z každej strany ale bez úspechu. Zato spúšť hladká a čitateľná jak spomínal Elado. To drnčanie je štandardná vlastnosť, alebo to bol problem toho jedného kusu?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

6? To tam na Liptove rastú SIGi v lese namiesto hrýbov :) ?
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Môj dojem zo spúšte: Moskit má v SA 95% totálne mrtvého chodu a úplne na konci pri dorazení spúšte k rámu rukovete dochádza k výstrelu. Hlboký (neskorý) záber spúšte znemožňuje dvojstrely alebo rýchlejšiu paľbu. Konzultoval som na strelnici a vraj to nejde ani moc vyladiť. Inak úchop a používanie veľmi príjemné.

Aj som manželku odhováral, ale už to nešlo. :twisted: Btw vedeli by ste poradiť nejakú kvalitnejšiu pištoľ 22lr na plinking (podľa možnosti tvarovo podobnu realnej zbrani - nie športovu ani futuristicky design)? Kludne aj do PM, aby to tu nešlo OT. Dík.

elado: Myslím, že firma ako Sig by si nemala dovoliť šmejd ani pri 22 lr pištoli. Či je plastova alebo kovova, nemôže mať spúšťový mechanizmus podobný? Žiaden "veľký "Sig som nestrieľal, preto sa pýtam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"