Sig Sauer P226

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

rob999 napísal:To scandium: ti tu viacerí radia a Sig-a možno ani nevideli. Ak chceš 226tku na dynamickú streľbu, musí ti perfektne sadnúť úchop, inak osobne neodporúčam. A niekto tu písal že P226 Xfive Allround je ladený špeciál?? :lol: to iste nemyslel vážne. Je to iba 226-tka s predĺženou hlavňou na 5 palec, inak nič - normálne služobnú zbraň s dlhým resetom a dvojčinným mechanizmom. SRT ti určite pomôže (odporúčam), ostatné čo sa streľby týka súhlasím s predošlými príspevkami. Ja som predal jeden Allround s SRT a orig E gripom asi pred 2 mesiacmi
Držal som 226tku v ruke(konečne). To je ako robené ako podľa mojej ruky! Zatial som z nej nestrielal, ale kúpil som si (teraz v piatok) Siga Mosquito Sport 22 LR a musím povedať že po 200 nábojoch vystrelených prvý krát v živote som nadmieru spokojný. To striela úplne geniálne a asi tie dobré správy čo idú o Sigoch budú v plnom rozsahu pravdivé. Zatial tolko. Určite kúpim SIGA na E2 ráme, so SRT systémom a asi ( :( koli cene) s 4,4 palcovou hlavňou v ráži 9x19 mm. Ako som písal mám skúsenosť s určitými typmi samonabíjacích zbraní, ale bohužial nie dobrú (píšem to vyššie) aj keď to mali byť spičkové zbrane. Ale SIG zdá sa bude iná káva. O tej 22-ke aj s fotkami pripravím príspevok na inej časti toho fóra - kam to patrí. Veľmi pekne Ti ďakujem za odpoveď na moju otázku


edit electron: Necitujte príspevok, ktorý bezprostredne predchádza vášmu.
Uz si bol raz upozorneny.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

tak som z nej strielal! Fantastické, presné, sadne do ruky... no mercedes medzi zbraňami. Okrem toho že bola presná bola aj krásna. Taká celonerezová, do tmava, drevenné gripy no úžas. Vypálil som asi 10 rán, na 15m. všetko v terči, pri sebe. Mieridlá krásne čitatelné (boli dokúpené), trigger a reset presne podľa mojej predstavy(a to nemala SRT). Myslím že si niečo také kúpim. Nechcem do toho rýpať ale HK P30 mi tak nesadla. Ale to je individuálne. Inak čo robíme amatérsku ligu v dynamickej strelbe tak sme HP P30 mali traja a všetci traja sme ju predali. Ale už o tom dosť. Sme v sekcii Sig Sauer.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

elado:
Reč je ale o "amatérskej lige v dynamickej strelbe", čo myslím nie je to miesto, kde práve "krátky chod spúšte a krátky reset" sú nevyhnutným kľúčom k úspechu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

elado:
Plne súhlasím.

Reagoval som len preto, lebo z tvojho príspevku môžu mať podaktorí pocit, že to "laborovanie s materiálom" je tá správna cesta na úvod. Čo si zjavne obaja myslíme, že nie je :wink:
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

ELADO: nerozumiem celkom vete že krátky chod spúšte a krátky reset niesú kľúčom k úspechu. Ja som behal po parkúre s jednou vyššie menovanou zbraňou ktorá mala dlhý chod spúšte a všetko mi uletelo. Myslím že xcalibur má ladenú spúšť, teda krátky chod v SA a krátky reset, preto sa z úspechom používa na súťažiach. Myslel som si že práve toto hľadajú strelci na zbraniech, resp ladia si spúšte aby šla ľahko, krátko a reset bol 2-3 mm a striela ďalej. Niesom si celkom istý či som pochopil čo si chcel povedať. Okrem toho tréningu, s čím súhlasím sú aj toto atribúty zbrane z ktorej chceš v krátkom čase vystreliť čo najpresnejšie. Ďakujem za odpoveď
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

prosím čo je BTV?
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Rob999: nepredal si toho Siga Xfive nahodou do Piestan?
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

to elado: Nemáš pravdu v tom čo píšeš, že SIG nie je práve vhodný na dynamickú streľbu. Je to veľmi individuálne. Dám ti príklad: Edoardo de Cobos donedávna než prešiel myslím na Tanfoglio strieľal production dvojčinným X-five-om, čiže normálnou P226-tkou akurát s 5 palcovou hlavňou, nakoľko spúšťový mechanizmus sa nedá ladiť. Je pravda, že keď som jeho zbraň držal na Eurochalenge-i v ruke, vtedy mal ako jeden z prvých už SRT-čko a rovnako nový E-čkový grip, Dovtedy ale strieľal bez týchto vymožeností a pozri si na youtube ako výborne.
Je to o tom, že ak niekto má na to aby sa v tej zbrani hrabal a robil úpravy, idú do K100, CZ-ty a podobne (alebo ak rozpočet nepustí).
Ja strieľam teraz už nie dvojčinnkou ale SA-čkovým SIGom a som spokojný. Do konštrukcií sa veľmi nevyznám a ladenie doma by som nezvládol, preto potrebujem zbraň s ktorou nemusím nič robiť.

Cubitko: X-five Allround odišiel chlapovi do Topoľčian :-)
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

to scandium: ak chceš silou-mocou SIGa lebo ti sadne do ruky a máš zo strľby dobrý pocit, kúp si niektorý z X-five rady s 5 palcovou hlavňou. Ak aj bude v SA/DA presne ako služobná P226, dlhšia hlaveň ti dodá presnosť na dlhšie vzdialenosti.
eager_hypatia

Príspevok od používateľa eager_hypatia »

Ahojte dnes som si urobyl radosť a kupil som si P226 X-five Allround u Fraňa
ešte som s nej nestrielal , no už sa teším na strelnicu
Naposledy upravil/-a eager_hypatia v 24 Júl 2013, 20:02, upravené celkom 2 krát.
eager_hypatia

Príspevok od používateľa eager_hypatia »

Musel som stihnuť ORPZ strielať idem zajtra/ odchádzam na dovolenku
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Blahozelam a nech Ti robi radost :-)
eager_hypatia

Príspevok od používateľa eager_hypatia »

Ďakujem
Je tu niekto z NR a okolia ktorý sa podelí o skúsenosti so zbranou a čo to ma naučí?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Majitelia X-Five a P226/9
Viete mi niekto povedat ci pasuje hlaven z X-Five do P226, alebo do P229?

Normalne by mala kedze je to jedna rodina, ale niesom si isty...

Dikes
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

silne o tom pochybujem, kedze x-five ma hrubsiu hlaven ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"