SIG P226 a kvalita povrchu

Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

SIG P226 a kvalita povrchu

Príspevok od používateľa Sigarms »

Mam dotaz na mojej P226 sa mi dost odiera povrch a to len napr. od puzdra alebo staci ze sa gun suchne o stol a pod. Doslova vidiet az strieborny podklad . Je to niak osetritelne alebo da sa to niak konzervovat a pod ? Samozrejme tak aby sa to dalo aj nosit. Na inych zbraniach taky problem nemam Glock, CZ a pod... dost ma to nastvalo vzhladom na cenu tej zbrane a povest :cry: . A zabudol som puzdro mam Blackhawk plastove.

Dik
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Daj nejake foto ak mozes.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Plastové brrrrrrr :x - neznášam ich odkedy mi doškriabali HKčko. Človek za to dá kopu prachov a ono ti to má akurát výhodu rýchleho tasenia - NIČ viac som nepostrehol na mojom plastovom puzdre od Fobusu, ktorého som sa DO DNES ĎAKUJEM BOHU zbavil (a ešte aj výhodne :lol: ). A Siga máš akého? Ak je to s tým novým povrchom Ilaflon tuším sa tomu nadáva tak mal vydržať aj hrubé zaobchádzanie bez takých znakov.
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Mam P226 Blackwater Taktical je spica len ten povrch... Glock som nosil vo Fobuse velmi dlho a dokopy to nic neurobilo na zbrani. Skusim ho prejst po povrchu tym gelom co je k tomu pribaleny a uvidim . Ale aj tak ma to stve. Technicky nema chyba 20ran zasobnik , svietiace mieridla atd....

To: Duso nafotim to len nestiham.

Predajca mi odporucil ze to mam udrziavat jemne namazane hmmmmmmm. :cry:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

P226 Blackwater Tactical... Videl som ho len na fotkach,velmi ma zaujal. Vacsina predajcov uvadza ze ma hlinnikove telo,ale niekde uvadzaju ze ocelove. Ako to je? Ma Al ram ci ocel? Alebo si treba ocelovy specialne priobjednat? Zatial som nikoho,kto ma tuto specialitku nestretol. Pripadne napis aj nieco o chovani zbrane. Vraj ma kratsiu spust pri DA,ako klasicky SIG226
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Ohladne ramu by som klamal keby som vedel ale moznost ho ziskat uz nieje nevyraba sa a bol stiahnuty aj zo stranky Sigu ako verzia Blackwater aj Blackwater Taktical. Suvisi to s nazvom Blackwater co viem......
Ja som nemal na vyber tych par kusov co sa podarilo doviezt do Ciech tak som hned jednu bral . Dovozca uvadza ako ram - zliatina ale ci ano ?
Celkovo je tazia nez klasicka P226 aspon sa mi zda ale zas tych par ran co som strielal z beznej a P226 je dost rozdiel . Ta moja sa lepsie drzi a celkovo to je ine. Spust ma akurat ked to porovnam s Glockom 17 tak lepsie sa mi striela citlivostou zo Sigu co mam. Zasobniky su robene tiez lepsie na koncoch. Klasicky ma kov co sa aj poreze clovek ked to ma uz obrusene ale tieto maju take plastove konce su od Talianskeho vyrobcu Mag tech tusim si tak niak hovoria. Len ten povrch . Tiez je problemom puzdro. Do beznych nepasuje co su na P226 tak som skusal do nemoty v obchode a jedine co bolo tak Blackhawk.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ja mam P226 a co sa tyka povrchovky - spokojnost z mojej strany.

Male skrabacenky mam, ale to je normalne pokial sa zbran pouziva a nie je len "vystavena na policke".
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

To je jasne ze to je bezne len od verzie co je oznacena ako div nie vojenska uprava sa to tak bude kaslat. Glock som nepouzival moc setrne a ma par skrabancov po 10 rokoch . CZ detto . VZ 58 ani nehovorim to mozem hadzat o zem. Tu sa bojim aby nakoniec neskoncila na policke kvoli tomu ze chcem aby ostala aspon taka ako ten Glock po 10 rokoch 8)
Natrem to tym olejom co je k tomu a uvidim a skusim zohnat ine puzdro . Neviete nahodou niekde pri BA ci v BA bol niaky clovek co robil na mieru puzdra kde to je ? Bezne su nepouzitelne a to som vyskusal asi 15 - nevleze to tam. Az na ten plastak Blackhawk.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Sigarms napísal:Predajca mi odporucil ze to mam udrziavat jemne namazane hmmmmmmm. :cry:
Jemne namazane :shock: ? No to sa ti bude fakt dobre natahovat zaver :roll: .
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

:D nee to chcem len natret a nechat cez noc a rano to zotrem ci to nieco porobi. Ale pochybujem. Este som sa s tym nestretol jedine ze by to bolo niake zazracne. No za pokus to stoji. Mastne to nemoze byt :lol:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Skus kuknut www.kmsaddlery.cz Neni to sice na Slovensku,ale do Frydlantu to neni az tak daleko. Oni robia kozene puzdra na mieru. A k tej povrchovke,tiez som zhanal niekoho kto mi ju urobi,lebo som si chcel dat na G34 vyfrezovat hmatniky aj v prednej casti zaveru a tym padom by som musel znova nechat upravit povrch. U nas ani v Cechach som nikoho,kto robi upravu povrchu na sposob Glock,HK a pod. nenasiel,tak som tu myslienku pustil z hlavy. Ale mam taky dojem ze v Rakusku firma co robi upravy Glockov robi nieco take. Len to sa mi zda moc zlozite takto riesit. Asi sa budes musiet zmierit s tym ze budes mat osuchany SIG,ako nejaky vetran zo zalivu. Inak,asi by ma porazilo,keby som si kupil takuto lahodku a po par dnoch by sa osuchala. U HK,ci Glocku som taky problem nikdy nemal ani s Fobusmi a aj ked som ich nosil len tak za gatami na holom tele,ani pot im nevadil. U CZ to bolo horsie,po kontakte s potom sa hned tvorila hrdza.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Neviem, ja som mal takýto problém aj na HK USP. Povrchovke zrejme nerobilo dobre nylonové púzdro Dasta. Odkedy nosím kvér výhradne v koži, problém sa neopakoval.
inspiring_roentgen

Príspevok od používateľa inspiring_roentgen »

plastove puzdra na kazdodenne nosenie sa musia vkuse cistit, inac tam behom chvile nalezie prach a casom to pekne osucha povrchovku
videl som USP nosene denne vo fobuse a bol to slusny "hnus" (ale majitel ten fobus cistil asi 2x do roka)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mam na Glocka aj fobus a nemam s tymto problem. Pritom som ho za vyse dva roky co ho mam vytrel len na zaciatku,ked som ho z vnutra upravoval. Ked som mal HK USP,mal som Dastu a tiez som to puzdro necistil od prachu,len som ho dva krat nechal vytepovat,ked sa mi na nom urobili od potu biele mapy. Pokial sa nepohybujes v extremne prasnom prostredi,ako napriklad vojaci v Afganistane,tak myslim ze to neni dovod osuchania zbrane typu Glock,HK USP ci SIG 226BW,ktore su konstruovane pre nesetrnne zaobchadzanie v extremnych podmienkach. Podla mna sa tuna skor jedna o viacero faktorov.Napriklad nekvalitnu povrchovu upravu jednotlivej zbrane,agrsivny pot,nevhodne puzdro,mechanicke necistoty,nespravna udrzba a podobne,kde niekolko tychto faktorov vedie k poskodeniu povrchovej upravy...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ked toto citam, tak som tak rad, ze mam glock, na ktorom nevidno ziadne skrabance a keby aj, tak je mi to uplne jedno.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"