SIG P226 a kvalita povrchu

Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

Tak prečo si rád, že máš glock keď ti je to jedno :roll: :roll: :roll:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

je to dalsia vec, v ktorej sa zda ze relativne lacny glock poraza niekolkonasobne drahsie pistole. uz tu citam, o divnej uprave na sigu, pred casom do bola p30. tak sa musim pochvalit, nie?
a som rad ze mam glock aj preto, ze tie pripadne skrabance na nom nie su vidno, aspon ja som si doteraz nic nevsimol, asi by som uplne nechcel mat nejaky skaredy sram cez pol zaveru, ale vyzera, ze kde nic, tu nic.
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

Ten Blacwater Tactical má na závere povrchovú úpravu Nitron finish (podľa tvrdenia výrobcu odolnú voči noseniu ...), rám zbrane je vyrobený z ľahkej zliatiny povrchovo upravenej tvrdým čiernym anodizovaním, upravená spúšť je označovaná ako SRT - Short Reset Trigger, ktorá má o 60% kratší reset ako štandardná spúšť.
Inak, nemôžem si pomôcť, ale podľa mojich skúseností Fobus (a aj iné polymerové púzdra) dosť ničia povrchovú úpravu zbrane ... Napr. po jednom zasunutí a vytiahnutí Glocka z púzdra Fobus boli na úplne novom Glocku (práve vybalenom) stopy na bokoch lučíka ...
Naposledy upravil/-a inspiring_turing v 05 Apr 2010, 13:48, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

aby sa majitelia glockov zbytocne neradovali, tak moj ma
na prednej casti zaveru zopar zotreti povrchovky az na leskly kov.
zbran stara cca rok a stvrt, plastove puzdro bladetech revolution, nosena v podstate len na strelnicu/sutaze.

[/img]
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:luke
Tuna nejde ani tak o to,kto si aku zbran kupi,ale o to preco odchadza povrchova uprava. To ze mas Glock je fajn,aj ja mam najradsej so svojich zbrani G34. Len to je dost mimo temu a neriiesi to problem,o ktorom je rec. Mal som HK USP a nechovam sa k zbraniam zrovna setrnne a s povrchovou upravou som problem nemal. Mam tiez niekolko znamich,co maju SIG 226 a tiez sa nestazuju na to ze by sa im nejako viac osuchavali. Inak,neviem ci som to spravne pochopil,ale zaver SIG 226 BlackWater by mal byt z ineho materialu ako klasicka 226tka. Ak je to tak,mozno to je dovod preco povrchovka horsie drzi.
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

Záver Blackwateru Tactical je z nerezu, preto by si mohol mať pravdu o horšie dzžiacej povrchovej úprave. Ono napr. samotné černenie kvalitných legovaných ocelí nie je jednouché - je dosť veľký problém ich počierniť - v mnohých prípadoch výsledok černenia nie je čierny ale hnedý (napr. niektoré série pištolí ČZ vz. 70, slovenský Arrow mali záver vyslovene do hneda).
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:Johny1
Ked som kupil noveho Fobusa,na moj vkus moc pevne drzal zbran a podla stop plastu na zavere zbrane som ubral frezkou material z puzdra. Potom som uberal aj na miestach,kde puzdro zviera lucik az kym som nemal odpor pri vytahovani zbrane taky,aky sa mi pozdaval. Zdrsneny plast som potom zahladil bud skalpelom,alebo nazhavenou pajkou. Po tychto upravach som puzdro uz nikdy necistil a neupravoval a nemam problem ze by odieralo zbran.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Osobne mam na nosenie SPC2022, mam ju uz skoro rok, nosena pomerne casto a pistol je ako nova (nenosim ju ale v plastovem puzdre) a nebadam na nej ziadne poskodenia. Pre informaciu, 2 x mi drbol X-five. gramblave ruky - raz na beton, druhy raz na strk (vzdy vrchnou stranou zaveru). Nastastie som neprisiel ani o svetlovodnu muchu a nebadam ziadny skrabanec :shock:
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 183
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

Je mi jedno, ako mi odiera plastové púzdro zbraň, povrchovka nestrieľa, ani netriafa.
Kým to nehrdzavie, tak to neva.
Jednu spomienku na kovbojkové čítanie. Na Divokom západe vraj pozerali na zodranosť zbrane a asi im lepilo, keď bola zbraň ošúchaná. Je to síce blbosť, ale strelcov, ktorý zo zbraňou intenzívne trénujú, alebo ju nosia, málokedy vydíte z výstavne nablískanými železami.
Je však na porazenie, keď drahá a na poľné podmienky konkrétne upravená zbraň /povrchovka/ sa derie. To je fušerina, ktorá by sa takejto renomovanej značke stávať nemala.
elegant_austin

Príspevok od používateľa elegant_austin »

Zdravím všechny zde na foru a jako vlastník Sig Saue p226 TACOPS si dovolím něco poznamenat. Sig u černých nových zbraní na závěry z nerezu používá Nitrn což je docela kvalitní povrchovka. Bohužel asi někdy špatná kvalita provedené povrchu může zapříčinit , že se odírá. Já ho niosím v LHS holsteru s taktickou lampou a povrch je OK. Ono každý druh pouzdra má své plus a minus. Kůže obecně saje vlhkost (pot a pod) a náslledně pokud zůstane zbraň v pouzdře tak rychleji rezne. Pak jsou tu plasťáky a tam záleží jak jsou čištěny od prachu a pod. Třetí typ jsu kydexová pouzdra se stejnou údržbou jako polymerky. Důležité je také jak je povrch zbraně ošetřen. Velice dobré je "navoskování" hard wax. Já používám spec vosk na zbraně Rainassance a nemám problémy. Jinak i na Sigu se dá udělat nová povrchovka, ale ne už originál to udělají jen ve fabrice. Jinask v domácích podmínkách není špatný GunKote od KG industries, nebo Cerakote obojí jsem již aplikoval
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

elegant_austin

Príspevok od používateľa elegant_austin »

Ano to je přesně on.
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

prosimta ten vosk sa ako sprava na zbrani ? Nieje potom zbran mastna ? Ja mam verziu Blackwater Tactical ale neviem si predstavit urobit novu povrchovku kedze na vrchu je laba znak a ten by pravdepodobne bol zacierneny. Je to super zbran a niak som sa uz zmieril ze vyzera akoby som s nou prezil v Iraku 5 rokov ale technicky je bezchybna. Len ta povrchovka jaj.... Ked na nu nahodis svetlo ake puzdro pouzivas aby to cele pasovalo ?
elegant_austin

Príspevok od používateľa elegant_austin »

Zderavím Sigarms ten vosk je specielně na zbraně. Na zbrani zaschne a chrání povrch proti mastnotě z ruky. Také chrání povrchovku. Také se osvědčil tvrdý autovosk. Pokud jde opouzdro používám kydexové od LHS pro Sig p226 a světlo TLR 1s. Je to v pohodě a zbraň nepoškozuje. Akorát ho čas od času vyčistím mýdlovou vodou a otřu handrou a je to ok. Navíc zbraň je přitisknutá k tělu. A když potřebuji tak to přikryji tenkým svetrem a je to těžko viditelné. Tak zatím Jarda
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Zaujmave info. Pozeral som toho vyrobcu ty davas do puzdra Siga aj s baterkou ? Ja som neuspel ked som chcel dat do standartnych puzdier tuto verziu zbrane je vacsia teda bez baterky. Musel som skusat a nakoniec som nasiel jedno Blackhawk plastove a vnutorne tusim Uncle .
Mne by bodlo puzdro kde by som dokazal vpratat aj baterku. Dik za info. Ten vosk skusim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"