Závady pri strielaní 9mm

inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Ale ja nechcem hladať náboje ktoré sa budú mojej pištoli páčiť.Ja chcem vedieť prečo to zasekáva.Prečo moja druhá ,taká istá pištol funguje bez problémov.Prečo tú nabojnicu niečo strhne s vyťahováku.Niekto hadam bude vediet.Sú tu naozaj šikovní chalani.Dnes skúsim ten vymenení vyťahovák a vylúčim dalšiu možnosť.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Takže po výmene vyťahovákov som zaznamenal 3xzávadu na pištoli ktorá neseká a 1x na pištoli ktorá sekala.Vystrelili sme asi po 250 na každej.Stále to isté.Nábojnica v komore.Takže bude to asi aj vyťahovákom,ale aj niečím iným.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Fajn. Sme o cosi mudrejsi. Teraz by som zistil ako hlboko do drazky nabojnice zasahuju oba ozuby vytahovakov. Skompletizoval by som zavadovy aj nezavadovy zaver. Zobral by som nevyhodenu a vyhodenu nabojnicu. Svieckou by som začadil nabojnice v drazke. Vlozil by som ich do vadneho zaveru tak ako ked si ich poda zaver zo zasobnika, ozub vytahovaka je teda v drazke nabojnice, zapalnik oproti zapalke. Pootocim nabojnicu okolo jej pozdlznej osi a ozub by mal zotriet cast zacadenej plochy na mieste drazky nabojnice, kde sa zhryzne aby vytiahol nabojnicu. To iste by som urobil na fungujucom zavere. Potom by som porovnal sirku a tvar zotretej plochy medzi vyhodenou nabojnicou a nevyhodenou. A aj medzi vyhadzujucim a nevyhadzujucim zaverom. Moze byt, ze medzi ozubom a nabojnicou bude medzera a tym padom sa nezotrie nic zo zacadenej plochy v drazke nabojnice. Potom treba nabojnicu povytiahnut tak aby sa ozub dotykal nabojnice v drazke. Takto zistime ci ozub spravne zapada a ci by bol priestor pre dlhsi ozub. Ak nie su rozdiely, vylucili sme najpravdepodobnejsi zdroj zavady. Ak zistime, ze je este priestor na zapustenie ozubu vytahovaka hlbsie do drazky dal vy som puskarovi vyrobit vytahovak s dlhsim ozubom.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Vyskúšam.Zatial ďakujem za ochotu...
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

A ešte jedna info.Už sa mi stalo,že závada bola pri poslednej rane.Záver ostal vzadu a nábojnica ostala položená hore na zásobníku a bola von s hlavni.Stačilo nakloniť pištol a spadla na zem.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Sabaka Miroslav napísal:A ešte jedna info.Už sa mi stalo,že závada bola pri poslednej rane.Záver ostal vzadu a nábojnica ostala položená hore na zásobníku a bola von s hlavni.Stačilo nakloniť pištol a spadla na zem.
toto sa stavalo mne na starej K100. vada bola sposobena starym pruzinovym vytahovacom (ako to tu citam vo svojej podstate totozne konstrukcne riesenie ako x-5, tj. vytahovac je tvoreny samonosnou pruzinou z jedneho kusu) ktory sa unavil. po vymene za novy blokovy vytahovac s vacsim ozubom a so samostatnou pruzinou problem zmizol.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Na nábojnici je riadny škrabanec a keď som skúšal len tak nasucho chod záveru s nábojnicou,tak držala riadne.Ale napadlo ma,či by nemohol byť vadný vyhadzovač.Naoko je v pohode,ale stáva sa že dostaneš nábojnicu rovno do čela...a oproti novej pištoli má trošičku volnosť.Neviem,nevyznám sa.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

deformovany, volny vyhadzovac sa prejavuje presne tak ako to popisujes - nabojnice lietaju nepravidelne co do smeru a intenzity, obcas rovno do gezichtu, casty byva stovepipe - priecne seknuta nabojnica. ryha na nabojnici vyzera ako? akus nafotit. je pozdlzna? nie je nejaky bordel alebo deformacia v komore alebo na hrane komory? to by mohlo pribrzdovat nabojnicu pocas jej vytahovania az natolko ze sa nabojnica vysmykne spod drapku vytahovaca. podobne problemy mam na winchester 92 - nezabrusena hrana komory sa obcas zakusne do prebijanych, slabo zazehlenych nabojnic az sa niekedy nabojnica vysmykne spod vytahovaca a zosatne volne visiet nad podavacom.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Dnes odložím nábojnice so závad.Vždy som len pozrel nábojnicu a zahodil.Ale závady sú aj s originál nábojmi nie len prebíjané.Nábojnica ide z hlavni lahučko von,neni to špinou.Žiadne poškodenie komory ani okolia.A ešte ovela viac mi zasekáva 147 ARES s plochou špičkou ako 150.Prosím ale neriešiť ARES,ale tvar náboja.Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

Skusal si uz prehodit tie odomykacie bloky? A este by ma zaujimalo, ci mas ten dvojdielny alebo jednoliaty zaver (resp. interny alebo externy vytahovac)....
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Tie bloky som ešte nemenil.A k tomu záveru sa neviem asi vyjadriť.Vytahovač je vsadený v závere a lahko sa vyberá von.Je to klasicka X FIVE r.v. 2008
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Dnes som 200 MAGTECHov plus asi 50 ARES 150tok absolvoval bez závady.Mal som úplne nový vyťahovák z rezervnej pištole a asi ho tam nechám.Druhá pičtol tiež bez závad.Len som sledoval ako lietajú nábojnice z pištole čo seká a lieta to hociako odpredu do zadu.S pištole čo neseká to ide na jedno miesto.A test s očiernenou nábojnicou mi žiadny rozdiel neukázal.Rád by som ešte vymenil vyhadzovač,ale vyzerá to trošku komplikovane...ešteže mám jednu pištol na náhradné diely.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

To kam lietaju nabojnice zalezi hlavne od vyhadzovaca a jeho ulozenia. Pisal si, ze je uvolneny a to je ten dovod preco to tak rozhadzuje. Ten vytahovac ak je z pruzinovej ocele a teda plni aj funkciu samoodpruzenia, co asi ano, tak je mozne, ze ten vadny je uz unaveny a je maksi na pruzenie. Preto sklzne z nabojnice pri vacsom silovom impulze aj ked je ozub v poriadku. Pri vystrielani 20-30tis. sa asi nie je velmi co divit. Kolko ma odstrielane ta co nezavadi ?
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Ten čo som teraz založil ma po včerajšku asi 250,bol uplne nový.Myslíš,že sa dá reklamovať unavený vyťahovač?Čakal som,že vydrží viac.Vyzerá naoko uplne v pohode.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

drobne a sustavne namahane suciastky maju spravidla podstatne kratsiu zivotnost ako hlavne casti zbrane. vobec ma neprekvapuje ze vytahovac odisiel po 20 tis. ranach. na mnohych znackach odchadza aj skor. je to bezny jav. obavam sa ze reklamacia moze byt neuspesna.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"