Závady pri strielaní 9mm

inspiring_shtern

Závady pri strielaní 9mm

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Neviete prosím prečo niekedy nevyhadzuje nabojnicu?Robí to so 124gr MAGTECH,124gr GECO a 124gr SaB,ale aj prebijané ARES 150gr a 147gr.Zatial jediné čo fungujú spolahlivo sú 140gr SUBSONIC SaB.Robí to aj s úplne novým zásobníkom,špinavá a aj vyčistená.Neni to drźaním zbrane.Na 100 výstrelov je asi jedna závada.Mám nastrielané asi 20000 a je to prevedenie X FIVE SA.
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa Ambor »

Miro, nenapisal si, ci tych 20tis nabojov bolo vystrielanych z toho SIGa alebo je to tvoja strelecka skusenost. Kolko Subsonicov SaB si vystrielal za sebou bez zavady?

Nemam tolko nastrielaneho z x-five, aby som ti mohol tvrdit ze to tym alebo onym, no zatial mi ARES prebijance akceptuje bez jedinej zavady.

Tento tvoj problem mi pripomenul jeden thread na americkom SIG fore, citaj tu: http://sigforum.com/eve/forums/a/tpc/f/ ... 6730024312

Netvrdim, ze je to nedostatocnym mazanim, ale skus to, mozno to pomoze. Vo vseobecnosti x-five nie su zbrane, ktore by boli citlive na prebijane strelivo a so svojim SIGom mam rovnaku skusenost.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Konkretna pištol ma nastrielané 20000 no maximalne 30000,len moj hrubý odhad.´Mám ju dva roky.Neni to mazaním...skúšal som vazelínu,olej a nič.Skúšal som nahrubo aj jemne mazať.Mazal som aj náboje...Mám ešte jeden X FIVE SA a ten žere úplne všetko a za rovnakých podmienok.Prečo?Subsoniky mi idú zatial bez závady asi 3000.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Ja mám problémy s Aresmi 147 gr komolý kužel, ale minule mi sekol aj subsonic. Mirko, asi prejdeme na niečo iné :lol:
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Keď mi tu niekto poradí prečo to zasekáva,tak nemusíme nikam prechádzať.Neni to superzbraň,ale oblúbil som si ju.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Nemam konkretnu skusenost s X FIVE preto vychadzam len zo skusenosti s inymi zbranami. Mozno to bude na nieco dobre. Ak nie tak sorry. Ja to zatial typujem na problem s vytahovakom. Postupoval by som tak, ze najprv porovnam vytahovaky z oboch zbrani. Polozim ich vedla seba. Zrakom a hmatom skontrolujem ci su uplne rovnake. Ak sa zda ze su rovnake pomeral by som ich mikrometrom. Ak by nebol mikrometer tak posuvnym meritkom (sublerou). Hlavne by som sa zameral na tvar, uhly a geometriu ozubu. Potom by som premeral ci su rovnako ulozene v zavere aj geometriu otvoru pre vytahovak v oboch zaveroch. Ak sa pri merani nenajde problem tak by som prehodil vytahovaky navzajom a otestoval spravanie oboch zbrani. Samozrejne je treba oznacit vytahovaky aby sa vedelo ktory je ktory. Mala by na to stacit znacka liehovou fixou, na mieste kde sa to nezotrie. Znacka sa da neskor odstranit liehom.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

Skus blizsie popisat, co myslis pod nevyhodenim nabojnice ... zostane v komore, alebo je povytiahnuta a zaseknuta v okienku?
Inak suhlasim s DUSOvym postupom ... prehodit vytahovace a skusit na druhej zbrani ... jeden dovod navyse by mohla byt unavena pruzina vytahovaca.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Nabojnica je trošku vytiahnutá a je na nej riadny škrabanec od vyťahováku,záver samozrejme ide dozadu bez nej a pchá do hlavni nový náboj.Samozrejme sa potom stretnú a závada je na svete.Stále to isté.Nábojnica ide potom lahučko von.Ale keby bol zlý vyťahovák,prečo SUBSONIC ide?Ale unavená pružina vyťahováku je tiež možná.Lebo vratná pružina má životnosť asi 15000 a záchyt záveru asi 20000.Všetko som už dvakrát menil,kedže strielame s dvomi pištolami.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Subsonik udeli zaveru mensie zrychlenie, kedze je tam mensia prachova napln. Tym padom je nizsia moznost zosmyknutia ozubu. Napis co a ako si vymenil a s akym vysledkom. Ked len napises, ze si 2x menil vsetko, je to malo informacii na nejake spekulacie. A ine ako spekulacie pre teba urobit nemozme.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Ze som dvakrát menil som myslel to,že som to menil lebo spružina praskla a záchyt záveru sa uvolní...bolo to akože na margo kvality materiálu použitého pri výrobe.Nemenil som to v súvislosti so zasekávaním.Takže ma už nič nezaskočí.Skúsim vymeniť vyťahovák.Zatial ale dík.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

OK. Daj vediet ako to dopadlo. S tym vytahovakom vymen aj pruziny. Ako pise add. Aj tie maju samozrejme vplyv na funkcnost vytahovania.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Aké pružiny mám ešte vymeniť okrem vyťahováka?Vratná je nová a inú tam nevidím.
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa Ambor »

Viete napisat ktory konkretny diel z tohto obrazka je treba vymenit?
(dufam, ze ta konstrukcia aj u x-five je rovnaka)
http://i35.tinypic.com/r1zfpy.jpg
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

Ups :D Strelil som capa ... :oops:
SIGy 22x samozrejme nemaju ziadnu pruzinu vytahovaca ... samotny vytahovac je z pruzinovej ocele ... takze zostava len vyskusat prehodit vytahovace a vyskusat ci to bude robit aj v tej druhej zbrani.
Podla toho popisu by to mohol byt naozaj ozub vytahovaca, ale to by pri porovnani s novym (resp. funkcnym) malo byt vidiet. Druha moznost, ktora ma napadla, je nejaky zadrhel v nabojovej komore ... ak by tam bola nejaka vydutina, skrabanec, alebo nieco take, co by mohlo v niektorych pripadoch zbrzdit pohyb nabojnice von z komory ... spolu s unavenym vytahovacom by to mohlo fungovat tak ako popisujes.

(Editovane)
Dodatok k P22x a ich vytahovacom :)
Odvolavam co som odvolal ... zavisi od konstrukcie zaveru. Povodne P226, 228 mali skladany zaver (nosic a vlozeny zaverovy blok) - u tych bol pruzny vytahovac. Novsie P226 + P229 maju jednoliaty zaver a tam je kratky vytahovac s pruzinou.
Priznam sa, ze neviem aku konstrukciu ma X Five, takze mozno plati ta povodna domnienka o pruzine vytahovaca :)
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ako tak pozeram na ten rozkres a fotky P226 X-FIVE na nete tak mi doslo, ze nechapes ake pruziny. Tato zbran je totiz dost daleko od dnes klasickej konstrukcnej skoly. Povedal by som, ze vytahovak je 10-tka a nema ziadne odpruzenie pruzinou. Vymen navzajom medzi zbranami len vytahovaky. Mozno by sa na zbrani od vyrobcu ako je sig dali vymenit cele tie bloky co nesu zapalnik a vytahovak (blok 9,10,11,12,13,14). Len tu nie je iste ci bude sediet zlicovanie, ci to zarucia sig-acke vyrobne tolerancie. To ale usudzujem len z obrazkov. Chcelo by to mat v ruke. Je pravdepodobne, ze vymena vytahovakov nepomoze. Vytahovak, blok 9 a zaver tvoria sustavu, ktora moze mat trosku inu geometriu ako je to pri tej zbrani ktora fachci bez problemov. Porovnaj hlavne rozmery ozubov a uhly ozubov. Tiez vzdialenost ozubov od plochy lozka o ktore sa oprie dno nabojnice.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"