Norinco 1911

Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

myslel som to iste. Tiez som cakal ze to bude ciste, takto to vyzera akoby ta zbran bola od serioznej firmy typu Colt a nie len od Norinca
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Prečo "len od norinka"? Osobne mi norinco vyhovuje viac než orig. colt hoci na mojom mam z neho pôvodne už len rám ,zaver a hlaveň. Ale 1911 je na prestavby stvorená všade sa núka množstvo doplnkov tak ak by som bol kúpil colt tiež by dopadol ako norinko a mne sa zdá u norinka materiál kvalitnejší
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Som toho isteho nazoru ako Bum a to nielen koli tomu ,ze mam od nich M4 :-)

Mam taku uchylku, ze nic nenecham v povodnom stave a zo vsetkeho chcem dostat maximum za co najmenej penazi a hlavne podla seba!
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Myslel som to hlavne o vzhlade. Ta povrchovka je sice ok, ale su miesta kde si mohli dat trosku zalezat. Nejakym dalsim upravam sa nestranim, a cakam kym sa trosku zabehne a minimalne sa pokusim zalestit trosku spustak.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Takze po dlhom rozmyslani a rozjimani :-) som dal dokopy moje Norinco.
Prestavba este len zacala a nie je u konca (spust na colnici, mag well v hlave :-) )
Bol som dnes darovat krv, tak som si usetreny pracovny cas skratil 6 hodinami v garazi a zbastlil totok :arrow:

Obrázok
Obrázok


Zajtra idem vyskusat na strelnicu ci nebude kazda nabojnica seknuta v okienku :-)

Povodne som chcel nahodit i kompenzator, ale ten ma zmysel len pri vysokych navazkach a nechcem cinanka zbytocne trapit majorom a budem strielat minor na hranici :-)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

pekná práca :D ,dlanovku si zrušil lepiacou páskou?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Najjednoduchsie spatne vratne riesenie vymyslene po tuningu spustoveho :-)
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

Rasťo: pekná práca :-) dajú sa na Slovensku vôbec zohnať doplnky na 1911?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

s tymi komponentami ani netusim, skus ameriku, ale nemcov, lebo ked si to objednas u nas prejde to tym istym procesom, len viacej zaplatis.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Zdravím,

mám Norinco 1911 A1 (model, čo má 10 kúskov v zásobníku). Moje praktické postrehy:

1) Vystrelených cca 700 nábojov zmesou rôznych značiek, laborácií a výrobcov, pričom nevznikla žiadna zádržka. Musím však podotknúť, že som mal raz na strelnici možnosť vidieť totožné Norinco ktoré bolo neporovnateľne viac jazdené a nešťastný kolega mal problém vystrieľať zásobník bez závady (či sa jednalo problém konkrétneho kusu, alebo je to dôsledok opotrebenia, nie som schopný posúdiť). Napriek spomínanemu faktu, sa mi zdá kvalita dostatočná, tvrdochróm v hlavni je bonus, ktorý sa v tejto cene len tak nevidí. Podľa vyjadrenia niektorých puškárov je vraj Norinco skvelý polotovar na výrobu športového špeciálu. Zbraň rozhodne nepôsobí rozsypane.

2) Spúšť je fakt, priemerná, tvrdá. Na druhej strane nie je to až také dramatické, že by to snáď zabraňovalo mierenej, alebo pudovej streľbe. Každopádne by jej prospelo nejaká tá prevýchova od puškára.

3) Chod jednotlivých častí je na túto cenovú kategóriu podľa očakávania trochu drsnejší, to isté sa dá povedať aj o povrchovej úprave a opracovaní - mohli by byť kvalitnejšie. Zbraň zrovna moc nenosím a brynýr je už trochu ošúchaný.

4) Presnosť pre účely sebeobrany je určite viac ako vyhovujúca. Aby som to skrátil - na 25 metrov Vám figurína isto neujde, popre tiež padajú. Pokiaľ doladíte spúšť, budete ešte spokojnejší.

5) Čo sa týka mieridiel, nie sú to zrovna Combat Wilson, Truglo, ani Meprolight, každopádne sú dostatočne čitateľné a v tejto kategórii úplne v pohode.

6) Ergonómia je takpovediac pre veľkého chlapa s veľkými dlaňami(upozorňujem, že mám model s 10 ranovým zásobníkom). Obyčajné Norinco 1911 je ergonomicky zhodné s bežnou 1911-kou.

7) Nakoľko prebíjam, nepáči sa mi, že zo stovky nábojov, cca 4-5 ks skončí vždy pokrivených. Myslím, že ich vyhadzovač ťukne o okienko (snažil som sa presne odsledovať, čo je príčinou, ale stane sa to vždy tak hrozne rýchlo... :D ). Asi polovica z tých pokrivených hilzní sa dá pri prebíjaní narovnať, ale niečo býva aj natrhnuté a teda stratené...

Takže celkové "školské" hodnotenie za 3. (Ak prihliadnem na cenu a ak si dáte spraviť spúšť, videl by som to na 1-, až 2).
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked pekne poprosis natocime to vysokorychlostnou kamerou a mozes dumat dalej 8)
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

Zdravim Vas,

Troska poskulujem po nejakej 1911 a na Norinco som cital uz vela zleho aj dobreho. Chcel by som sa spytat ci by nebol niekto z okolia Kosic ochotny mi ju pozicat na osahanie pripadne si par ran vystrelit.

Dik.
stotnik
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa stotnik »

Zdravím páni, ako čerstvý majiteľ tohto klonu Coltu 1911 mám na skúsenejších otázku. Má byť drážka v ráme zbrane do ktorej zapadá spodok článku ( barrel link ) mimo pozdĺžnu stredovú osu rámu? Zdá sa mi to divné?
Prílohy
drážka.jpg
drážka.jpg (18.49 KiB) 11944 zobrazení
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

ma, ma to aj moj Trojan
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

Dnes som sa stal majiteľom Norinka 1911 A1 Big Ten v úprave Nikel. Povrchovka celkom slušná, len treba trochu doleštiť, strieľať som zatiaľ nebol, ale za tú cenu pekný kúsok v kalibry 45 acp. Má zväčšený bobrák, bicí kohut a taktiež vypúšťač zásobníka viac trčí a lepšiu spúšt oproti klasickej 1911 od norinka. Zbraň je v úprave Nikel ale ovládacie prvky sú čierne. Zásobník na 10 nábojov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Norinco"