Norinco 1911

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

U nas to ma jeden kolega,bude aj na sutazi v Klastore.Iba tolko rozptyl nic moc ale v ciernom to udrzi,ale odpali aj fazulu.Zatial mu slape bez zavady a to uz ma mozno dobrych 10000ran ak nie viac.
Používateľov profilový obrázok
Kotuc
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa Kotuc »

Môj kolega má tiež jednu v 45ACP a je to delo. Vyzerá ako pôvodný Colt 1911 A1 asi najpresnejšia kópia ako som doteraz videl. A strieľa to super (teda na to ako viem strieľať ja tak je to super :)). Zatiaľ má z toho vystrelených niečo cez tisku kolega ale kupoval ju jazdenú tak si netrúfam hádať. Ale hlaveň je nepoškvrnená, je to predsa tvrdochróm.
Neviem síce či sa kvalita nových nejako zmenila od toho čo má kolega ale predpokladám že nie. Tak ak chce niekto 45ku tak len odporúčam.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

neviete kto je oficialny dovozna na SVK?
Používateľov profilový obrázok
Kotuc
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa Kotuc »

Zatiaľ to vyzerá tak že asi Fraňo stále to má na stránke len tam nemá žiadny výber ani link.Ale treba to u neho skúsiť.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v prejadni v BA toho Norka mali pred cca mesiacom....pochybujem ze sa predal
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

V predajni Frana v BA?
Ozaj roman, nechces sa toho Spartana zbavit? Mensieho braceka by u mna nasiel, nebolo by mu tak smutno. :D
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

jj Frano - BA , mimochodom Jaro ma mmt na STI-cka 15%-nu zlavu, to je kilo dole...ze som ja somar nepockal a nekupil teraz ....
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Kúpil som si v stredu Commandera 45acp a to vďaka tomuto vláknu - vďaka Panzer :D
Úpravy: nová povrchovka-tenifer ako na Glockoch, menené mieridla od FAO Olomouc, predĺžené vedenie pružiny, STI spúšť, kladivo Wilson aj s pružinou, poistka, zadný domček pružiny McCormick, pažbičky z tureckého orecha, všetky hrany su zbrúsené, 2ks zásobníky 8ranné McGar + 2ks Norinco 7ranné, púzdro Blackhawk Sherpa s poistkou.
Obrázok
*
Obrázok
===
Zatiaľ sa s ňou spoznávam - 100 ks prebíjance Ares. Na 10 a 15metrov trafím IPSC terč, ale gongy - cca 25cm priemer na 15 m nic moc. Veľký rozptyl a strhávam. Ale to chce čas. Pracuje sa na kožennom púzdre priamo na mieru. Keď nafotím, dám link. ZHÁŇAM PRYŽOVÉ PAŽBIČKY - niečo takéto: http://www.zbranebrymova.com/foto/7954.jpg
Ak máte, viete zohnať - ponúknite alebo poraďte, kde to kúpiť. Som z RK a 19.7 budem v Komárne
Naposledy upravil/-a Igoca v 02 Máj 2014, 21:27, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kotuc
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa Kotuc »

Tie pažbičky by nemal byť problém akurát v piatok som si kúpil aj ja vo ZV na sig. Dajú sa objednať a pohybujú sa okolo 30€ teda tie na sig ale nemal by to byť rozdiel. Je to poľovnícto Falcon vo Zvolene.Treba tam zavolať http://polovnictvofalcon.sk/ a ak by sa ti podarilo zistiť aj konkrétne zákazkové číslo tak by to bolo ešte jednoduhšie aby nedošlo k omylu. Nepodarilo sa mi pripojiť na stránku Hogue kde sú katalogové čísla ale podľa všetkého by to malo byť 45000.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

hmm, takže si odpoviem sám... prešiel som par fór, recenzii a clankov s vyjadreniami vlastníkov Norinc v 9mm luger a skoro vsetci sa stazuju na spracovanie a spolahlivost, vole zbrane... aj voci norincam v .45. Vraj su verzie v 9mm vyrabane v inej fabrike a citit to.
Obvolal som par ludi ohladne naslednych uprav, a ked som to poratal, lacnejsie ako kupit a nasledne upravovat Norinco v .45ke by ma asi vysllo kupit STI v akcii a v 9luger vraj nie je istota, co sa z toho vobec da vykresat. Takze smola.
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

Tie fóra som prešiel, odpovede sú nejednoznačné, je tam aj absolútna chvála aj hana.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ked si z tych clankov vyseparujes tie, ktore nehovoria o moznostiach dorabok, a tie, ktore hovoria o zbraniach v kalibri 9luger, tak je to viac ako jednoznacne.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Norinco 1911 45ACP som si kupil len tak na hranie,lebo v tej dobe ziadna ina lacna kopia Colt 1911 u nas nebola a chcel som tuto "klasiku". Kupoval som v Deas za nejakych myslim 11000,-Sk. Nejako vela som z nej nestrielal,mozno nejakych 2500-3000 ran. Zerie bez problemov vsetko strelivo bez ohladu na vyrobcu ci tvar strely. Strielal som bez problemu aj tie .45ky z vojnovych skladov,co sa svojho casu objavili a niektorym drahym 1911 vraj robili problemy. Doteraz som nemal ziadnu zavadu alebo neodpaleny naboj,ale vravim,nestrielam z nej vela. Hlaven je tvrdochromovana a je v pohode. Horsie je to s vnutornym opracovanim zaveru,tela a ostatnych suciastok a na chode spustoveho mechanizmu to citit. Mieridla su nanic,pri zlom osvetleni v podstate nepouzitelne. Nad nejakym tuningom sa neoplati rozmyslat,lebo ked si zratas: dlanova poistka,spust,kohut,mieridla,domcek,pazbicky,tycka vratnej pruziny,packa poistky a zachytu zaveru,zasobniky na 8 nabojov plus praca puskara na vyladeni,tak si niekde cez 1000euri a na tej cen zacinaju najlacnejsie STI alebo Dan Wesson v nereze. Dnes by som si to Norinco asi nekupil,skor by som sa zamyslal nad troska drahsim Taurusom,ktory ma v zaklade uz svetlovodnu musku,cielnik Nowak.sportovu spust a kohut,dlanovu poistku s bobrim chvostom,zasobniky na 8 nabojov a zacinaju niekde od 600eur
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Tak dnes mi to nedalo a v T&T som si pozical Norinco v .45. Pan na strelnici hovoril, ze o zbran sa skoro nestaraju a stale funguje. Je to jedna z tych prvych vyrobenych.
Prvych 5 ran som mal obavy, oproti 9mm lugeru :lol:
Terc som dal len na nejakych cca 7metrov ... vsetky rany isli nad stred pekne pokope, takze presnost dobra. Potom som sa osmelil a skusal dvoj-strely a oproti glocku mi prisla ta zbran ovela stabilnejsia a presnejsia - aspon ja som bol presnejsi. Je citit, ze to je kus zbrane, ale mozem povedat, ze sa mi z nej celkom dobre strielalo a ked budu financie, tak by som si dal asi aj povedat :)

Inac, strielal som MFS naboje a jednu nabojnicu mi vyhodilo v tomto stave...musel som si ju odfotit, lebo nechapem tomu, ze co sa jej stalo :shock: co myslite ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ten nornik v T&T takto trha hilzne odjakziva, nie som ziaden odbornik ale povedal by som ze to ma nieco docinenia s vyhadzovacom a hilzna triafa o kraj okienka . nerobi to s kazdou ranou, cca1 zo zasobnika takto vyzera. Moj Spartan taketo veci nerobi :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Norinco"