Taurus v 357 magnum

tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Je to kopa peňazí aspoň pre mňa :-) No ved uvidíme ešte. Ešte by som mal otázočku čo sa týka uloženia zbrane. Ako to skladujete ako zo zákona to mám v pamäti ale reálne :-) asi nekupuje každý trezor za x eur. A uzamykateľná skriňa je široký pojem. Dáky tip? ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

To uz ides prilis mimo temym precitaj si prislusne vlakna. Rozoberane zprava zlava na x stran.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Č poviete?

http://sport.bazos.sk/inzerat/53684902/revolver.php

vystrelených do 100 nábojov. Len neviem aká hlaveň že asi 4" ale sa mi vidí kratšia či?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

To okamzite zober, lebo toto si chcel. Mas tam 7 ran a 4" hlaven. Do lesa idealne.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Cena slusna.
Skontrolovat funkcnost, vole a spravne casovanie, aby ti to neblblo.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

No asi vezmem ešte mi má poslať dáke fotky. Skúsim aj cenu ešte trochu spraviť :-) ak sa bude dať. Ale ak je to tak málo strielané malo by to byť ok. Tie vôle len tak bajočko pozrem podľa toho čo som v LM držal ten bol nový a mal cca 1 mm vôlu na valci. Ak som dobre skúšal :-) natiahnutý kohút potom som stlačil spúšť a držal ju. Vtedy som to skúšal. môže tam byť ešte nejaká záludnosť? Dúfam že sa to bude dať odskúšať dakde.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. ta hlaven sa Ti zda byt kratsia lebo tam ma velku rukovat (co je len dobre)
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Tak kupeny. Taurus 7 ranovy. 4" hlaven. Potreboval by som poradiť čo sa púzdra týka horizontálne či vertikálne podpažné či opaskové? Prípadne internetový obchod kde to kúpiť. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ten inzerat na ktory si sa odkazoval uz z bazosa zmizol = musis upresnit aky typ to mas vlastne doma (Taurus ma v 7 ranovej/357mag/4" konfiguracii viac modelov).

Na ten ucel ktory popisujes by som ja osobne volil puzdro s padlom . ak to nepoznas, je to v podstate opaskove puzdro ktore ti nevysi za prevlek na opasku ale mas ho na gatiach zasitene tym ze si to padlo zasunies do vnutornej strany nohavic (=opasok vlastne ani nepotrebujes ale samozrejme ak ho mas tak to je to len lepsie).
- vyhodu by som videl najma v tom ze si vies (na rozdiel od opaskovych puzdier) pomerne rychlo a nenapadne revolver aj s puzdrom odopnut a schovat napriklad do batozku (napriklad ked sa priblizis ku koncinam kde sa to uz vykne hemzit ludmi a nepovazujes za vhodne aby si bol videny s revolverom na opasku)
- co sa vyrobcov tyka pozri si najma vyrobky od:
www.fobus.com (na svk ich ma v ponuke napriklad www.barlov.sk)
www.falco.sk (SVK vyrobca - http://www.falco.sk/e-obchod/puzdra-na- ... uzdra.html ... pozri si najma modely 4801 a 4812)
www.dasta.cz (cesky vyrobca)
.. a samozrejme ze su tu ai ini

.. ja osobne by som do podpazneho puzdra nesiel - ten knocept ma mnoho nevyhod o ktorych je predpokladam uz vela popisaneho v inych vlaknach

.. vybral si si myslim velmi dobre, nech Ti ten revolver najma dobre sluzi, respektive aby si ho v praxi nikdy moc nepotreboval ;-)
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

este co sa tyka streliva ten co mi to predal daval do toho aj naboje z 38čky neni to problem? Predal mi aj nejake strelivo SaB to je mi jasne ale aj nejake LAPUA a RWS mate k tomu nejake info? Tie RWS asi nemecke ostra strela metrovicu cca 40cm priemer prestrelila v pohode. Dakujem za info.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ako vyzera ta Lapua? Je to CEPP (ma to v spicke taku jamku?). Ak ano tak mas vyriesene kvalitne srtelivo s dostatocnym zastavovacim ucinkom a hlavne legalne.
Tvoj revolver je komorovany na 357 Mag./38 Special. Mozes strielat aj 38 Sp.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ako pise erebos, v 357micke mozes 38micky strielat bez problemov, treba vsak pamat na to ze:
- 357micka a 38micka nemaju rovnake stupanie drazok (= presnost)
- v 357mickovom valci ti (kratsia) 38mickova nabojnica nevyplni celu dlzku komory a moze dojst k vypalovaniu tej casti komory ktora zostane "obnazena" (= z dlhodobeho hladiska sa strielat 38 v 357 vo vseobecnosti neodporuca, ale na druhu stranu urcite sa tu najdu ludia ktori to robia a dodnes problem nemali)
.. hlavne nestrielaj plastovane strelivo po tom co si strielal olovo (treba najprvy vycistit hlaven - olovo zanasa)
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

Ja sa chystam pozriet a kupit tento. Mal som niekedy 6 palec
a myslim ze 4 je tak akurat.
http://sport.bazos.sk/inzerat/53971722/ ... Magnum.php
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Tie lapua su cepp maju jamku v strele. A tie RWS??? (su take spicate). A ake je to poplastovane ako ho rozoznam? Ďakujem.

http://post.sme.sk/service/home/~/IMG_2 ... 860&part=4

http://post.sme.sk/service/home/~/IMG_2 ... 860&part=3
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

poplastovane = plášťované (sorry) .. strela ma plášť (FMJ)
Napísať odpoveď

Návrat na "Taurus"