Taurus v 357 magnum

tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

dáko sa nechytám ako to vyzera? :-) akoze uplný zaciatocnik som :-) dake foto? ked to vyzera ako medene to je ten plast?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

aha :-) super uz mi je to jasnejsie tak ako sa tak pozeram ja mam len celoplastove. Neviem isto tie Lapua maju jamku ale olovo nevidno takze asi tiez celoplast. A o tych RWS nikto nic? dakujem
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Ešte čo sa čistenia týka ako často by sa to malo čistiť? V poľovníctve mi povedali že stačí aj po 1000 výstreloch ale to sa mi nezdá a zas kamarát že po každej strelbe to je zas moc nie? ďakujem
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Zakladne cistenie po kazdej strelbe.
...to ze si zaciatocnik vela otazok vysvetluje, ale pokial niesi zaciatocnik aj v citani, tak na vacsinu tvojich otazok su odpovede v prislusnych vlaknach o cisteni, puzdrach, strelive... :-)
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tomas :

- podla toho co pises tak mas Lapua CEPP. Kukni si trochu GOOGLE!
- cistit je vhodne po kazdej strelbe. Ked tak neurobis nehovorim, ze znicis z bran, ale povystrelove splodiny maju dve neprijemne vlastnosti. Jednak nasavaju vlhkost as vodou reaguju dost agresivne cim vystavujes hlaven riziku korozije. Jednak cim su povystrelove splodiny starsie tym sa horsie cistia. A stary "vyzrety" karbon z hlavne budes cistit velmi tazko....

Naozaj by bolo vhodne aby si si preluskal starsie clabky na fore + nejaky ten google. Vsetky tvoje otazky boki zodpovedane... :wink:
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Ďakujem za rady pozrel som nejaké videá a v pohode to je. Očistil som dáko len aj po 4 razoch stále vidno na handričke sivú špinu aj keď podstatne menej, treba to až úplne do čista? A mal by som ešte otázku na strelivo :
MFS .357Mag. FMJ-FP 10,25g./158gr. je to najlacnejšie čo som našiel uvažujem že by som krabičku zobral na nastrelenie zbrane na strelnici ale neviem keď to nastrelím s týmto strelivom a potom budem strielať napr. Lapua bude to rozdiel či? ďakujem
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Vedel by mi niekto poradiť ako zistím vôlu na valci? Natiahnem kohút stlačím spúšť a držím ju a vtedy to zisťujem ak som dobre pochopil. Len teraz ako tú vôlu zmerám? Tak okom cca do 1mm. Axiálna tam ani neni iba ak desatinky mm. Ke´d postím spúšť tak cca 2mm slabé. Ďakujem.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Niekde som čítal že príliš silné strelivo nie je vhodné pre revolver taurus. Je na tom niečo pravdy? Čítal som to v časopise nejakom českom. Neviem či je to myslené pre prebíjané strelivo alebo bežne dostupné.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Z akeho dovodu je strelivo nevhodne, mechanickej zivotnosti zbrane? Osobne som zatial nepocul a ani nevidel ziadne fotky/video z poskodenia Taurusu z dovodu nadvykonu streliva...
Podla mojich skusenosti ma vykon streliva zasadny vplyv na presnost a spatny raz. Tu velmi zalezi od dlzky hlavne, su Taurusy s 2-palcovou hlavnu ale aj 6-palcove.. Volba streliva je tiez individualna zalezitost strelca. Na mojom 4'' som skusal menej vykonne strelivo .38 Spec, sustrel na 5-10m bol velmi dobry, ale nad 10m sa to zhorsovalo a niektore gule dopadli obcas do tercu 10m+ naplocho. Odvtedy volim iba .357Mag, hoc sustrely boli spociatku vyrazne horsie. .357Mag je dost vykon ale postupnym treningom som ovladanie a presnost pomaly vylepsil. .357Mag gule vsal padaju do tercu pekne kolmo aj na vzdialenost 25m.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:lol:
tomas123 napísal:Vedel by mi niekto poradiť ako zistím vôlu na valci? Natiahnem kohút stlačím spúšť a držím ju a vtedy to zisťujem ak som dobre pochopil. Len teraz ako tú vôlu zmerám? Tak okom cca do 1mm. Axiálna tam ani neni iba ak desatinky mm. Ke´d postím spúšť tak cca 2mm slabé. Ďakujem.
Presne držíš úplne stlačenú spúšť a valec sa nesmie otáčať. Keď sa otáča asi 1mm ako píšeš tak si ju už zmeral. Sú zbrane kde sa ani nehne. A nesmie sa ani hýbať z predu- dozadu a to spravíš na každej komore . Podstate aby sa nepohol v čase výstrelu.

Taurus 357 mag zvláda celkom dobre keď je celokovový. Ale 44mag som ešte bez problémový nevidel ten výkon je naňho už dosť .Tie rôzne odľahčene modely majú problém aj z výkonnou 357mičkou .Nie hneď ale postupne. Niektoré modely majú zakázane ťažké strely už z výroby -treba prečítať návod od zbrane.
Zo všetkých taurusov som si nakoniec vybral Rugra- sačko :lol:. A nemusím riešiť životnosť.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Mam taurus 4 palec 357 mag. ako presnost az tak neriesim je to na obranu v lese na 20m sustrel cca 35 cm. So strelivom SaB. Ale s Lapua na 15 m sustrel cca 40cm. Neviem tá vôla je taka vec hmmm mal som aj novy v ruke a tiez mal neviem odhadnut v mm. A ma aj axialnu mozno pol mm. V tom casopise pisali ze ram nie je stavaný na prilis vykonne strelivo (ako priklad davali magtech ale vykon udavali az nejakych 900J) to sa mi nezda. Neviem este to pozriem a spresnim aby som nezavadzal.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Napríklad Koru mal jeden na strelnici úplne novu nemala absolútne žiadne vôle po mesiaci sme ju skúšali a valec behal v každom smere tak ju predal.
Ten rozptyl mi príde nejaký veľký nemyslel si v mm? Z 4palca by si nemal mať problém trafiť na 100m 2l fľašu keď máš dobre oči.

extrém no https://www.youtube.com/watch?v=jJ3XwizTqDw
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

:-D je to moja prva kratka zbran vlastne celkovo prva :-) odstrielane mam cca 150 nabojov. A ja ze aky som ostrostrelec :-) no co ja viem tie prve 3 - 4 rany celkom ok tam je rozptyl cca 5 cm a dalsie 4 cim dalej horsie. Aj strelivo skusil som aj 38mickove naboje tam to bolo celkom ok ale RWS a Lapua uplne cele zle. este tie SaB sa daju. Ale vravim zaciatocnik som. A nevidel by som to na nejaku sutaznu strelbu myslim ze tento kaliber na to neni ani urceny.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Ma niekto skusenost s opravou tej vole na valci pripadne vymenou valca. Co vlastne sposobuje volu tie zubky na vysuvaci?
Napísať odpoveď

Návrat na "Taurus"