Tracker 627

enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Tracker 627

Príspevok od používateľa enzox »

Nedávno som si urobil radosť a kúpil si svoj prvý revolver, konkrétne Taurus Tracker 627 STS 6".
Chcem ho použiť na mierenku a núdzovo do lesa. Kvôli súťažným pravidlám som preto bral 6 palec bez kompenzačných otvorov na konci hlavne. Zbraň pôsobí solídne, je to poctivý kus železa a vďaka váhe pohodlne zvláda 357mag. Zatiaľ som z neho nastrieľal asi 350x357 a 50x38. S presnosťou zatiaľ za pištolovou mierenkou zaostávam, ale to je vo mne, musím si zvyknúť. Spúšť v SA je krátka a ľahká (vhodná na mierenku), v DA dlhá a tuhá (bezpečná na nosenie), nemám výhrady. Kapacita zbrane je 7 nábojov, celková rozmery cca 29x14 cm. Brazílčania od výroby asi slabo doťahujú skrutky, asi po 100 ranách som musel dve dotiahnuť, od vtedy všetko funguje spoľahlivo. Výhradu mám ešte k oranžovému zvýrazneniu muchy, nalepený papierik asi dlho nevydrží, našťastie je ten papierik v priehlbine, takže tam ľahko spravím zvýraznenie fosforeskujúcou farbou. Strieľať z tohto kanóna je naozaj zábava. Vcelku ma prekvapilo, že sa to dá nosiť na Mexičana v gaťoch (nie že by som plánoval), pažbička neprintuje a pri trocha vyššej pozícii na 3 hodinách ani neobmedzuje v pohybe, takže si dám spraviť na zákazku IWB kydex. Prikladám pár fotiek. Až si poriadne zvyknem zhodnotím presnosť aj dlhodobú spoľahlivosť.
Prílohy
t1.JPG
t3.JPG
t2.JPG
Naposledy upravil/-a enzox v 02 Okt 2019, 13:28, upravené celkom 1 krát.
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

A keďže Brazílčania zbraň posielajú len v papierovej krabici, tak som si prikúpil hliníkový kufrík a rýchlonabíjače HKS 587A.
Prílohy
t4.JPG
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

V dreve mu to svedčí viac. Na mierenku to zvyšuje kontrolu. Guma na to nebola vhodná. Ešte čakám na púzdro.
Prílohy
t2.JPG
t1.JPG
Používateľov profilový obrázok
strýko Walther
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa strýko Walther »

Co su to za pazbicky?
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Jeden thajcan robi: https://www.ebay.com/str/jaruwanp
Odporucali ho na americkych forach, tak som skusil. Este ich nemam otestovane pri strelbe, ale vyzeraju super a kvalita je slusna.
Používateľov profilový obrázok
strýko Walther
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa strýko Walther »

Ja som dal na neho Hogue grip. Ake puzdro mas na nosenie?
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Objednal som Falco A115
https://www.falcoholsters.com/sk/otvore ... ariant=828
Az dorazi, pofotim a zhodnotim, ako sa da tych 30 cm schovat :)
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tie lakovane crienky sa ti nesmykaju???? Mne to nesedi, ja bud rybynu, alebo najradsej Pachmayr gumu....
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Este som s nimi nestrielal. Ale kedze s tym budem strielat prevazne 38 wadcutter, tak by to malo byt v pohode. Ta originalna guma pod rukami prilis zila a nemal som istotu. Na druhu stranu ale dobre tlmila 357.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Sak to, ze ta guma je sice poddajna, ale pri pevnom stisku dobre sedi a tlmi....
Tak pri WC spetny raz neriesime....
Daj vediet ako je to s presnostou trackeru na tercovu strelbu, predsa len je to urcene ako zbran do lesa tak som zvedavy....
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

WC 38 spec do 357 mág ? Daj potom fotku terča .
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Asi si mal pravdu. Wadcutery (WC) v 357 komore robia slušný bordel, ale o nič lepšie to nebude ani v 38 komore. Prvých 50 rán super, krásne krúžkovali (prvý terč 25 metrov) a boli aj presné, už som začínal pravidelne dávať iba 9 a 10, ale potom to šlo dole vodou. Na fotkách je valec po 50 ranách. Vidno tam kopu nespáleného prachu aj zbytky olova. Následkom toho bordelu začali gule rotovať vo vzduchu.Druhý terč je 100 rana výstrel zo 7 metrov a vidno, že guľa dopadla úplne naplocho. Takže WC max na mierenku do 50 rán, a aj tam radšej o prestávke prečistiť valec a hlaveň. Teraz skúsim bežné 38 FMJ.

Čo sa týka pažby, tak tá obstála na 1-ku.
Presnosť Trackeru všeobecne - bude to moja najpresnejšia zbraň. Už po 500 ranách, ak neblbne strelivo, som lepší ako so svojím X-Calibrom.
Prílohy
stočená strela, vzdialenosť 7m, mierené na lepku.
stočená strela, vzdialenosť 7m, mierené na lepku.
znečistený valec po 50 ranách
znečistený valec po 50 ranách
25m prvé rany
25m prvé rany
38 special wadcuter SB
38 special wadcuter SB
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Enzox : no jasne ten bordel ti tak skalibruje strelu, ze sa nezakusne do drazok... A daj si bacha, lebo tam dochadza k narastu tlakov aby ti ho neroztrhlo, alebo nevydulo hlaven.... V 90 rokoch XX stor. trhalo vela revolverov 357 Mag. hlavne pri pouziti 38 spl. wadcutter. Boli aj celkom seriozne clanky preco WC do 357 mag nedavat :!: :!: :!:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Na KVvZ ludia pouzivaju WC v 357mag celkom hojne. Z revolverov je tam v tejto razi najviac zastupeny Ruger GP100, s Taurusom chodi len jeden pan z KE (je starsi ale strelit vie).

Ak mas ten revolver primarne na mierenku, tak si v prvom rade pories tu muchu - ten fosforeskujuci element mozno v lese pomaha, ale ak chce niekto lovit stredy potrebuje muchu s ciernym platkom. Prva pomoc je zatriet si tu oranzovu farbu ciernou fixkou. Zvazil by som vybratie toho oranzoveho segmentu a nahradenie ho "niecim inym" - ak sa to da.

Pazbicky: ten lak sa Ti bude v ruke smykat - teraz nie, ale uvidis v lete. Ak Ti tie gumenne nevyhovovali, OK - ak drevo tak urcite bez laku alebo si nan skus natiahnut aspon dusu z bicigla. Pazbicky vyzeraju velmi pekne, ale ako pisem, ten lak bude pri vyssich teplotach hrat proti Tebe. Neviem kolko tie pazbicky stali, ale ja by som ten lak odstranil velmi jemnym smirglom a nasledne ich osetril lanovym olejom (kupis v lekarni) - ta kresba dreva Ti vynikne rovnako, len povrch sa nebude smykat.

Na tercove ucely by som sa usadil na tom 148gr WC - ano, Tvoj (novy) revolver moze po strielani olova vyzerat ako ciganska hracka - ale ak to dobe stredy tak nieje co riesit. Nerozumiem sice ako je mozne ze ti to 50 ran funguje a potom zacne padat naplocho, ale budis. Niekedy moze byt problem v tom ze rozni vyrobcovia robia pre 357mag rozne stupanie drazok (http://www.exteriorballistics.com/refer ... andgun.pdf) a niektore stupania nemusia ten (pomaly) 148gr WC zastabilizovat dostatocne. Tych WC si kup este 2 krabicky a este raz si to poriadne odsleduj. Ak sa Ti potvrdi, ze ten WC Ti nefunguje, vyskusaj 158gr FMJ v 38Spc.
Ja mam Alfu Steel Sport v 38spc a naposledy som ju vyskusal medzi pretekmi necistit - po 5x35 ranach (prebijany 148gr WC) v rozpati asi 30-40dni mi revolver strielal stale presne a strely chodili tak kao maju - len valec siel otacat trochu tazsie, nabojnice sa vytahovali s vacsim odporom (a mal som pocit ze aj spust bola akoby trolinku tuhsia) - inak vsetko na 100%. Ano, olovo "spini" viac nez plášťovane strelivo, ale mozem Ta uistit ze domnievat sa ze WC zacne chodit po 50tich ranach odrazu naplocho je chybne.

Mne osobne sa na Taurusoch vzdy pacila ta ich matna povrchovka - ma to smrnc :wink:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Theplaky : a to WC strielaju v komore 357. Mag. z hilzne 357 Spec.? Alebo si to prebijaju do hilzne 357 Mag.

Pytam sa, lebo svojho casu v SR bol jeden z clankov na temu destrukcie revolverov 357 Mag. strelivom 38 Sp. Clanok nedohladam, ale vysledkom bolo, ze sa nedoporucuju strielat strely WC z hilzne 38 Sp. v komore 357 Mag. Dovodom ma byt to, ze srela z dovodu kratsej hilzne kedy sa v komore pohybuje bez dostatocnej opory nemusi byt navedena presne do prechodoveho kuzela. Strela zanechava olovo na prechodovom kuzely cim vznika pre dalsie strely zvyseny odpor, ktory moze vyustit do prekrocenia max. tlakov....
Este doplnim, ze nedoporucovali strielat akekolvek olovene strelivo z takejto komory, ale tie WC vdaka plochemu celu vychadzali daleko najhorsie....

Taktiez suhlasim s odstranenim laku a pokial je to mozne nechal by som skusenym pazbarom vyrezat aj rybynu...
Napísať odpoveď

Návrat na "Taurus"