Tracker 627

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ten WC strielaju vacsinou z 38spc hilzni - tovarenske SB. Pri mierenkarskych navazkach (ja=2,7gr D032) je vnutorny objem nabojnice vyplneny dost chabo (mam k tomu aj vypocet len nie po ruke). Ak by si tuto strelu obul do (este dlhsej) 357mag nabojnice tak by (pri rovnakej navazke) bol ten pomer prach/prazdny priestor este horsi (=riziko nerovnomerneho zapalu=kolisanie ustovej rychlosti=nepresnost). Niektori fajnsmakeri dokonca z tohto dovodu pred samotnym vystrelom preventivne najprv natrasu prach na kapslu..
Za tych cca 8r (?) co strielam KVvZ som este nepocul o tom ze by si niekto odpisal 357revolver s 38spc WC nabojom. Ked sme skusali prebijat WC strely do 357revolverov, javilo sa nam ze ak bola ziaduca presnost tak to bolo treba oproti 38spc podsypat trolinku viac (pravdepodobne koli tomu rozdielnemu stupaniu drazok).

Moj nazor je ze strela konstrukcie WC (=strela s najdlhsou vodiacou castou na trhu), je pri zahajeni pohybu vpred "vedena" stenou nabojnice dlhsiu drahu nez strely inej konstrukcie - co jej naopak dava vacsi predpoklad, aby zostala v osi hlavne a do vyvrtu sa nezahryzla "pod uhlom". Je pravda, ze vzhladom na (o 3mm) kratsiu nabojnicu je osadena dalej od vyvrtu, ale ako pisem tu vodiacu cast ma dlhsiu nez je tento "odskok". Navyse kazdy revolver ma na zaciatku hlavne prechodovy kuzel - pretoze vzhladom na pohyblive komory vo valci tam ta suosost vzdy a stale zarucena byt nemoze.
Tomu, ze by tym oterom strely pri prechode nabehovym kuzelom vznikaly nanosy ktore by ho casom robili "menej/horsie priechodnym" nejak moc neverim .. vzhladom na tie tlaky a sily akymi sa tadial ta strela rve si myslim ze to ma tak trochu samocistiaci ucinok.
Navyse si nedokazem predstavit, ze by naboj 38spc s WC strelou (=v tercovej laboracii =chudokrvny), dokazal generovat tlaky ktore by skodili revolveru ktory je stavany na tlaky 357mag..
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa enzox »

Zial tie nanosy olova su naozaj kriticke. Vidno ich na fotke vo valci a podobne je to aj na zaciatku hlavne. Ratam, ze sa to olovo nalepi na novu strelu a zmeni jej tazisko, cim rotuje. A naozaj velmi, na 25 metrov to bolo schopne vyhodit az mimo terca. Do 50 ran je strelba OK, potom to ide prudko dole. Proste budem kazdych 50 ran cistit. Oranzove zvyraznenie bolo nastastie len nalepka, takze po 10 ranach som pochopil a hned ju strhol :). Povrchovku pazby necham na leto. Zatial sedela super.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3081
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

imho ku kb dochadzalo nie z dovodu pouzitia 38spl wc ale preto ze borec pozabudol a do zaneseneho vyvrtu pustil plnotucny 357. prebijat 357 s wc tak sypem porezny prach ako napr vihtu n310 alebo solo 1000.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Sme sice OT ale je to zaujimava tema s ktorou som spravil nezabudnutelnu (nadaval som ako chora vrana kym som to vycistil) osobnu skusenost. Mimo uz spomenuteho je ta problematika zanasania totiz zavisla od viacerych veci:

Zbran (okrem uz spominaneho (stupanie, tolerancie - "cylinder gap" / kvalita suososti)):
- "nabehovy" uhol prechodoveho kuzelu
- presny priemer ustia komor valca (pekny priklad je SW vs Ruger - u SW mi na .357 kalibrovana FMJ strela ide pretlacit cez valec s miernym ale citelnym odporom, u Rugra proste prepadne)
- presny priemer hlavne
- vztah (>, =) predoslych dvoch veci

A samozrejme strela / prach (mozno prilis rychly na danu zbran a olovo?), atd. atd.

Spat k zbrani - bavime sa o tisicinach mm ale efekt je znacny. Je okolo toho cela alchymia (staci pogoglovat "slugging", "cylinder throat reaming" pripadne "forcing cone cutter" - nastroje uz mam ale nechavam si to na penziu ak sa jej dozijem :D).

Mal som na zaciatku leta taky "dobry" napad, po X.000 vystrielanych ranach som sa rozhodol ze idem skusit vybuchat z mojho verneho GPcka co najvyssiu presnost. Takze rozne prachy, rozne strely, rozne navazky ... a skusal som aj olovene S&B WC (tie s dutinou). Po 3 valcoch som mal tak zas*any revolver olovom ze mi skutocne zacali chodit bokom. Tie iste olovene "mysie prdy" mi chodia zo SWcok uplne bez problemov. Podotykam ze s Ares EPRX WC funguje v oboch znackach v pohode a s presnostou limitovanou mnou. Podobna skusenost par rokov dozadu - Ruger SP101 - olovene 158gr RNBB pripadne FPBB - staci 20 ran - vytvoria na prechodovom kuzeli dostatocny nanos na to aby sa valec prestal otacat (je tesnejsie spasovany nez to GPcko, z toho mi to olovo chodi lepsie ale samozrejme spini viacej nez EPRX). FMJ / EPRX - bez problemov aj zo SPcka.

Takze - ak nebazirujes na olove a prebijas - skus EPRX, SWC od Aresu su co sa presnosti tyka velmi dobre. Pripadne skus olovo s inym prachom. Ale skus len tak zo srandy pretlacit tu strelu komorou valca (idealne vsetkych) - uvidis aky ti tam kladie odpor. Ak je prilis velky, mozno skusit prekalibrovat strely, pripadne riesit rozsirenie komor valca (EDIT: ak ti to prakticky prepadne, skus EPRX) ... Prijemnu zabavu :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Podla toho co sa tu pise to vyzera, ze v 357mag revolveroch robi problem viac menej len 148gr WC od SB..

Viem ze SB robi tie WC z VELMI makkeho olova.
Ja pouzivam (do Alfy 3863 = 38Special) strely od HN Sport, ktore tiez niesu nejak extra tvrde, ale myslim ze SB ma to olovo maksie.
WC ktore robi ARES mi pridu najtvrdsie z menovanych.
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa enzox »

Na tých 38 WC SB ma ešte prekvapilo obrovské množstvo nespáleného prachu. Zažil som pomaly horiace prachy, ale nikdy nie až takto.
Prílohy
1.JPG
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

To su fabricke? Lebo je otazka ci je to prach alebo nejaka 'dovypln' v style krupice.
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa enzox »

Fabrické. Je to dáke žlté mazlavé. Neviem, čo to tam dávajú. Ostáva v nábojnici, hlavni aj na podlahe.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa erebos »

R : to co popisujes bol jeden z dovodov, ale dochadzalo k tomu aj pri pouziti fabrickych 38 Sp. v komore 357...

Chlapi dakujem za zhrnutie a vobec si nemyslim, ze je to OT nakolko u zakladatela temy prebieha prave ten problem so zanasanim prechodoveho kuzelu olovom, ktory moze vyustit do KB...

Enzox : nezhoreny prach - priklad kvality streliva SB - nic ine za tym nehladaj, mas proste blbu krabicku...

MM : strely od Mongela EPRX su super, ale na mierenku na urovni "Match" urcite nie. Velky rozptyl hmotnosti a nevyvazenost striel ich diskvalifikuju z vrcholnych sutazi... Pokial sa nieco za poslednych 5 rokov zmenilo berem spet, ale faktom je, ze EPRX sa na mierenku moc nepouzivaju.... cim nehovorim, ze su pre bezneho strelca, alebo strelca IPSC zle...
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

@erebos - zarad ma ako bezneho strelca :). Jednou dierou mi to nechodi a chodit nebude, oci uz nie su co boli ale s plastovym sluzobnym krompacom pripadne tymto 4" GPckom ~90 na 50/20 na 25m este dam (s EPRX strelami). Samozrejme sa nebavime o strelcoch kde je nutne poradie urcovat podla poctu stredovych desiatok pripadne lepsich serii :D. Pre mna na blbnutie, LOS a mierenku na klubovej urovni su tie EPRX uplne postacujuce, aj preto ich doporucujem.

Co som tym prispevkom chcel povedat - prave u olova sa moze stat ze ci uz prebite alebo fabricke naboje tomu vyslovene chutit nebudu - z dovodov spominanych charakteristik zbrane. A to stylom ze to bude neunosne na nejake rozumne strielanie (ci uz bezpecnost alebo presnost). Ak clovek prebija, moze laborovat s tvarom strely, kalibraciou, tvrdostou, navazkou, rozne rychlym prachom ... pripadne sa moze ukazat ze to fakt na vacsiu presnost chce FMJ (alebo otvorenie hrdiel valca / upravu prechodoveho kuzela). Na to aby zo zbrane vyrazil maximum to bude musiet riesit.
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa enzox »

Tak už som sa s Trackerom prepracoval k nástrelu cez 1000 rán.

Hodnotenie:
Je to spoľahlivá zbraň, ale nepoužívať WC strely. S presnosťou už som na úrovni X-Calibra alebo malorážky K22. Je vysoký predpoklad, že to pôjde ešte podstatne hore. Oranžové zvýraznenie mieridiel (papierik) hneď odlepte, strašne to ťahalo oči a kazilo presnosť. Spúšť v SA režime postačuje na mierenku aj bez úprav, chod krátky, dobre predvídateľný. Pri DA spúšti (napr. v LOS) treba dať bacha na predčasný falošný reset a uvoľniť spúšť úplne. Originál gumené pažby treba určite vymeniť, použitím drevenných pažieb išla výrazne hore presnosť, dokonca mi aj spätný ráz pri 357mag príde príjemnejší. Čo sa týka kĺzania v dlani, zatiaľ problém nebol, (skúšal som aj DA pravou aj ľavou rukou) uvidím ešte počas letných horúčav. Niektorým strelcom by mohlo prekážať, že ťažisko zbrane je dosť vpredu, pri mierenke vyžaduje väčšiu fyzickú energiu, na akčnú streľbu ale zase znižuje zdvih. Ak si zbraň zakúpite ako novú, tak na úvod buď dotiahnite manuálne všetky skrutky, alebo sledujte ich pohyb. Ja som po 100 ranách musel doťahovať, od vtedy to drží.

Tu je terč na 25m s FMJ 357mag SB. Verím, že rozptyl ešte znížim aspoň na polovičný. Občas energia 357 ešte vyhrá nad mojím mozgom a strhnem (tá rana hore). A zrejme nastavím mieridlá štandardne na 6 hodín, toto bolo na stred, kde som sa necítil komfortne.
Prílohy
Capture.JPG
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Pekne, to este urcite vylepsis. S tym resetom u revolverov je to v podstate u kazdej znacky (dost som s tym bojoval ked som chcel robit rychle "doubletapy" u prveho S&W) susenim sa do toho da dostat.

Mal by som otazku - ako to vyzera s volami / opotrebovanim? Pozorujes nejake zmeny (vypalovanie ramu, nad hlavnou, erozia kuzelu, zvacsovanie voli na valci)? A zaujimavy bude update tak po 5.000 ranach.
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa enzox »

Zatiaľ nepozorujem žiadne opotrebenie ani vôle. Ak sa niečo vyskytne, tak dám vedieť. Ale za cenu 550€ zatiaľ plná spokojnosť a veľa zábavy.
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa enzox »

Pridávam fotky, ak by to niekto chcel nosiť IWB v puzdre A115 od Falca.
Do objednávky treba uviesť, že je to pre model Taurus Tracker 970, keďže pre 627 nevedia vyrobiť. Tvarovo sú identické.
Na takú veľkú zbraň to prekvapivo neprintuje a dá sa s tým fungovať aj v aute. Ale na celodenné nosenie by som to asi predsa len nebrával :).
Prílohy
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4834
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pozerám na obr. 2 a trochu sa obávam, vzhľadom na rozmeru a polohu pažby, že to printovať bude, možno aj dosť.
Nevýhodou nosenia na 3. hodine je fakt, že zbraň zvykne najviac printovať pažbou vzadu. Kde to a/ ty nemáš ako kontrolovať a kde si ťa b/ človek stojaci za tebou môže do ľubovôle obzerať.
Tiež asi nechodíš stále len v čiernom, svetlejšie farby menej prajú skrytému noseniu.

To neber ako kritiku, skôr ako námet. Ak chceš vedieť, nakoľko to naozaj printuje, využi pomoc niekoho ďalšieho. Najlepšie z tvojho okolia, kto ťa môže dlhší čas priebežne sledovať pri rôznych denných aktivitách v rôznom oblečení.
Napísať odpoveď

Návrat na "Taurus"