Taurus 689 kal. 357 Magnum - vôľa valca

friendly_rhodes

Príspevok od používateľa friendly_rhodes »

yarco napísal:Mirko631:
Zmenil som ti názov témy, nech nám tu nestraší "bubienok"...
OK 8)
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Maroš, pokiaľ si revolver pred kúpou dôkladne pozrieš a skúsiš vôle pri každej komore a nekúpiš "revolver v krabici" tak dostaneš slušný kus a slušný kus sa tak ľahko nepokazí a keď už tak ti určite nejaké to perko alebo pružinku vymenia. Za to, že si mal problém so svojou 605kou ešte nemusí byť servis zlý - proste chybný kus - tak ako to býva s K100kami sem-tam. No flame intended :wink: :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yuri: aj keď na začiatku budú vôle slušné, tak kľudne sa môžu kaziť časom, či bude s revolverom problém zistíš tak po 800 výstreloch, buď sa začne kaziť časovanie alebo si za vodou.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Yuri,moj problem bol podla mna riesitelny.Mozno stacilo vymenit snek v strede valca,ale namiesto toho sa to pilovalo a dopasovavalo az to doslo do stavu,ze ten revolver nestrielal uz vobec(predtym sa sem tam sekol cca 2x za 50ks),preto som pisal o servise.Nejake pruzinku ti asi dodaju,ale chcel som pazbicky a dodacia doba bola "mozno za 2 mesiace".V inom obchode to iste,takze to asi tahaju rovno z Brazilie.
Takze s Taurusom opatrne a pred kupou dat perfektne skontrolovat niekomu,kto sa vyzna :wink:
Používateľov profilový obrázok
Peter
prispievateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter »

Male sklamanie v revolveri Taurus 689, po stvorrocnom pouzivani mi praskla hlaven :?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Maš fotku.ako praskla?
Používateľov profilový obrázok
Peter
prispievateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter »

uz je na KEU, praskol ten kusok medzi bubnom a ramom kde je nabehovy kuzel :/
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa fakestring »

Zoidberg37 napísal:Si si istý, že máš dobrý odhad? Jednak je mi divné, že by tá vôľa bola iba do jednej strany, jednak 1-2 mm je strašne moc. Pochopiteľne to musíš vyskúšať na všetkých komorách. Takisto spredu pozerať do hlavne a svietiť si z boku baterkou, či sa zamkne v správnej polohe, či hlaveň a komora valca tvoria jeden súvislý valec so zápalníkom v strede.
Zdravim Zoidberg aj ostatni,

kolko je teda este prijatelna vola valca? Ak napr. presahuje komora valca hlaven cca 0,5 mm, je to velky problem, napr. pri .44mag? Co sa stym da robit?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ahoj, možno iba takto na noc nerozumiem, ale ak by komora/valec presahovali hlaveň, tak by ten valec nešiel zavrieť, nie? Nechcel si napísať že práveže je tam vôľa pol milimetra medzi valcom a hlavňou?

Nie som si istý či píšeš o vôli medzi valcom (jednotlivými komorami valca) a hlavňou alebo o vôli, keď pri natiahnutom kladive a stlačenej spúšti (kladivo držíš palcom natiahnuté) môžeš valcom pohnúť v smere alebo v protismere hodinových ručičiek.
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa fakestring »

nazdar Zoidberg,

sorry za to moje vyjadrovanie,

myslel som ten druhy pripad - ked je kladivo natiahnute (skusal som aj so stisnutou spustou a pridrziavanim kladiva palcom, ale zatial nevidim rozdiel - ale bolo to narychlo, este poskusam). No ak v takom pripade komora valca a hlaven nie su idealne suose a je tam cca 0,5mm vola (kruznica komory neprekryva kruznicu hlavne) - je to problem? Tak laicky si myslim, ze ano, ale zase na druhej strane - revolvery maju bezne volu valca v smere/protismere hodinovych ruciciek? Vdaka.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Každá komora ti toto robí? Problém to určite je, pretože to vyvíja väčší tlak na jednu stenu prechodového kužeľa, v najhoršom prípade by sa strela mohla seknúť a spôsobiť deštrukciu revolvera, daj to pozrieť puškárovi (ale takému čo sa venuje aj revolverom, nie takému čo "rozumie všetkému".
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

...... mal som takú istú závadu( valec bol vyosený voči hlavni a pri streľbe z celoplášťami mi kus plášťa zo strely strely "stiahlo" a zablokovalo ďalšiu aretáciu valca ) na inej značke revolvera chyba budeš mat najskôr v spúšťovom systéme jedno "obmedzovacie puzdierko"(neviem to presnejšie nazvať) , ukončilo svoju existenciu a nik ako puškár to nevedel odstrániť....

na druhej strane bola to cca 1dnova zaležitosť v cene cca 5€ .....
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa fakestring »

Hm,

teraz by som potreboval najst niekoho, kto sa vyzna, najlepsie v okoli BB..
glocker777
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa glocker777 »

Nomed, kto ti s tým vyoseným valcom pomohol?
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Taurus 689 mám už pár rokov, kupoval som ho z druhej ruky. Zatiaľ maximálna spokojnosť - presnosť výborná, spoľahlivosť výborá. Kŕmil som ho vlažnými FMJ Sellier Bellot (vystrelených cca 100-200 ks), aj "steroidnými" prebíjancami s olovenou strelou, podľa Quick Loadu cca 800-900 J (vystrelených cca 300 - 400 ks). Koľko vystrieľal bývalý majiteľ netuším. Aretácia je každopádne úplne v pohode (aj keď samozrejme o čosi voľnejšia ako u môjho S&W 629 Classic, alebo TOZ 36). Každopádne zrovnateľná s podobnými zbraňami v tejto kategórii (porovnávané so skoro novým Taurusom v .22 WMR a skoro novou Rossi v .38 Špeciál). Ak má skutočne niekto vôľu 1-2 mm, videl by som to na reklamáciu, alebo návštevu puškára... Tak zlé to bežne nebýva ani u revolverov Arminius a Holek, čo ja osobne považujem za najnižšiu triedu... Inak aretáciu treba skúšať v stave napnutého bicieho mechanizmu, vtedy by mali byť vôle menšie. Preskúšať treba každú komoru.
Napísať odpoveď

Návrat na "Taurus"