Sa vz. 58 Antilopa 22.LR

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Rasto napísal:ale ako z mala tu na fore bude kompletny :mrgreen:
:lol:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Podarilo sa mi najst tie informacie (zrejme ta ista knizka aku ma Nomed), teda.

1961-1963 modifikacia vz 58 na naboj 7.61 x 51 pod oznacenim AP Z-67. Rovny zasobnik na 20 nabojov. Po ukonceni prototypovacej faze, vykonani potrebnysch skusok a urobeni potrebnej dokumentacie pre vyrobu vsak ku vyrobe nedoslo.

Podobny osud stihol tzv. UP-Z 70 co bola modifikacia na kaliber 5.56x 45
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

Tak to asi ne zoženiem :)
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

z toho si nec nerob to bolo len k tej "kompletnosti" zbierky :)

apropo roman podla tech udajov zmeny postihly 16% suciastok,upravy13% sucasti ,bez zmeny 71% ....
upravy boli na nosici zavorniku,zavore,uderniku,puzdre zaveru,hlaven,zasobnik,vratne ustojenstvo s vekom a vytahovac lisili sa vo velkosti,tvare a vyrobnych operaciach.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Takze vsetky podstatne casti ine :) a tych 71% boli jednotlive suciastky popruhu, koliky pazbenia , muska atd atd

Skor mi do oci udrel udaj o povodnej razi 7.62-45 kedze ta bola v case zadavania vyvoja uz obsoletna
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

"Dlouho ohlasovane kontrolni skousky samopalu ZK 503 a ZB 530 byly nahle odlozeny, a bylo citit, ze se neco deje. Koncem roku 1955 byl vyvoj s okamzitou platnosti zastaven, 7,62 mm naboj vz. 52 byl zavrzen a preslo se ve vyvoji na sovetsky naboj 7,62 vz. 43, o kterem ake zatim nikdo nic nevedel"

zdroj Fencl Jiri: Samopal vz. 58, Nase vojsko Praha 2005, str. 15

este tu boli utocne pusky Z 50, CZ 522 na naboj vz. 52 (7,62x45)
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

kniha od Fencla je dobre spracovana, neviem, kde inde by si clovek mohol ziskat vsetky info. Ze cast z nej tvoria veci, ktore su aj v predpise k Sa vz. 58, nuz 58 nema tolko variant/klonov a pod. ako AK, a ak chce popisovat techniku, najjednoduchsie je dat casti z originalu. Kniha o AK sa mi zdala menej technicky pisana - menej vieryhodna.

A pokial viem, v SR nebola recenzia na Antilop alen na Ogara

http://www.highlandarms.cz/cs/samonabij ... rze-2.html

len neviem, ci na konverziu alebo celu zbran.

Tato tema je o 22 Antilop.

Ja osobne by som jednu zobral, na pobavenie a kvoli sympatiam k 58, ale zavisi od spolahlivosti.
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

Ved to ide mi o tu spoľahlivosť. Aby s tým bola zábava a nie starosti. Ale podujmem sa na to. Po novom roku to dúfam vyjde. :P. Predpis na 58 mam.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Co sa tyka Antilopy 22, tak mal som to iba v ruke. Proste 58 v 22. Pre nostalgikov fajn vecicka. Majitela som sa pytal ako to striela, vravel, ze obtahuje to spolahlivo a ze nemal s tym nejaky problem. Mne osobne na tom prekaza, ze je k tomu len jeden zasobnik. Pripadne zohnat nejaky dalsi asi bude problem.
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

ozon napísal:kniha od Fencla je dobre spracovana, neviem, kde inde by si clovek mohol ziskat vsetky info. Ze cast z nej tvoria veci, ktore su aj v predpise k Sa vz. 58, nuz 58 nema tolko variant/klonov a pod. ako AK, a ak chce popisovat techniku, najjednoduchsie je dat casti z originalu.
Dnes som si na zaklade tejto diskusie danu knizku prave objednal :) . Da sa zohnat za 8 Euro aj s postovnym z netu, alebo v Panta Rhei ho maju v BA za 11 Euro.
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

To:Vanto
Ma to niekto z KE?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

pitlo: Neviem ci to ma niekto v KE, ja som bol v Pribyline ma tam jednu na sklade tak som si to omrkol.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "