Sa.vz 58 compact : problém

inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Peterson:
Mal som podobny problem. Pricina bola vo vystrbenom usti hlavne.
Neries, mam vyriesene.

wodnicek: Skus namontovat kompenzator a skusit tak, ci sa to bude chovat lepsie.
Edit: Ak to s napevno dotiahnutym kompenzatorom bude lepsie, daj si ustie hlavne opravit u normalneho puskara.
Toto nema vyznam reklamovat. Puskar ti zmeria kalibrom aj hlaven a povie Ti, na com si, ci sa to oplati opravovat.
Puskar By ti mal potom upravene ustie hlavne aj nejakym sposobom osetrit. Bud pasivaciou resp zaciernenim, alebo idealne pochromovanim, ale to bude asi drahsie. Rozhodni sa podla toho, v akom stave bude hlaven. Nechaj si poradit potom od puskara.
Naposledy upravil/-a inspiring_pare v 01 Jún 2015, 13:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Prosím ta fuego, nepustaj sa do technických analýz a hlavne nerád v oblasti o ktorej vieš skutočne h...Nič.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

el_fuego333 napísal: alebo idealne pochromovanim, ale to bude asi drahsie. Rozhodni sa podla toho, v akom stave bude hlaven. Nechaj si poradit potom od puskara.
prosim, ked najdes puskara zvladajuceho technologiu tvrdochromovania dier a prechodov, tak daj sem kontakt. :wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

erebos napísal:Ja si myslim, ze to bude kombinacia viacerych veci.

To sekanie v pripade kratkej hlavne bude fakt, ze skreti v "Mordore" kde to rezali zabudli prevrtat - zvecsit kanaliky na odber plynov. Sice sa ti to rozbehalo, ale ten impulz je slaby a seknut sa to moze kedykolvek najme pri slabsom strelive. Skontroluj si tie kanaliky.

Strela na plocho nesuvisi s dlzkou hlavne. Bud je to to co ti pisal Abakan, teda kompenzator. Alebo je to fakt, ze mas totalne vystrielanu hlaven. To by mohlo vysvetlovat aj to neodtahovanie pokial su kanaliky v poriadku. Idelane by bolo premerat vyvrt. Ak nemas mierku skus pustit do hlavne strelu co sa stane.
Toto čo ti napísal Erebos je pravda, presne tento problém som mal u kompaktu aj ja. Ono totiž u Kolarmsu to funguje tak, že skracujú tie 58čky a povedzme u 70% z nich stačí 3,5 mm diera (neviem či 3,5 je už štandard pri dlhej alebo to proste oni všetko prevŕtajú na 3,5 z pôvodnej ?mm). Oni to ale neskúšajú či to ide, napriek tomu že vedia, že je nezanedbateľné množstvo kompaktov, ktoré tú dieru potrebujú väčšiu - 4mm dokonca 4,5 mm. Oni to predajú 3,5 mm a komu to nepôjde, ten si proste zoberie ďalší deň dovolenky a príde na "dovŕtanie" ako ja.

Ak tam pôjdeš na dovŕtanie, tak dohliadni na to aby do tej hlavne najprv niečo strčil, oni sú kľudne schopní prevŕtať a pritom ti chytiť aj protiľahlé drážky v hlavni.
wodnicek
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa wodnicek »

Chlap ito snad vsetko nemyslite vazne ? to su taketo problemy s tym ? :/ nic idem za puskarom este odpofotim ten terc dnes sa k tomu uz dostanem na 100percent. Kupil som to normalne v obchode. tak osm dufal ze to bude ok. Prasilo sa za tercom takze to si myslim by nemal byt problem. Kompenzator zatial nemam a nedokazem to ani nemotnovat. Pojdem k puskarovi uvidime co povie...preoc by mal mat kompat sirsie ustie? to len tak do toho vrtaju ? to som si mohol rovno vyrobit kver z trubky od vyfuku...:/ som uzasnuty.

Este jedna vec. Ako sa reklamuje zbran na nakupko? boze uz vidim ze to bude tortura.:/
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Wodnicek, chlapi pisali o velkosti plynoveho kanala, a nie o sirsom usti. Pri kratsej hlavni potrebujes na zatlacenie plynoveho piestu vacsie mnozstvo plynov aby ti vytvorili rovnaky tlak na piest potrebny ako pri dlhsej hlavni (gula pri dlhsej hlavni ostava za plynovym kanalom o cosi dlhsie ako "stupel" pre plyny).

Co sa tyka ustia hlavne, skus postudovat internet. Ustie musi byt uplne symetricke, pretoze ti moze z jednej strany viac ofuknut spodnu cast strely pri opustani hlavne a to sposobuje nepresnost a velke problemy.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Wodnicek : mas PM !!!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "