Sa.vz 58 compact : problém

wodnicek
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 14 years 2 months

Sa.vz 58 compact : problém

Príspevok od používateľa wodnicek »

Tak pani potrebujem pomoc...Minuli tyzden som kupil kosu v uprave fab defense skratena hlavne sklopka...a ze to idem vyskusat dnes som bol na strelnici.

Tak za poprve ked som zacal strielat skoro ma porazilo co strela to sa vyhodena nabojnica zasekla v zavere a sice vlozilo dalsi naboj do komory ale zaver nedovrelo... proste ako keby tie bieloruske sracky nedokazali obtiahnut ten zaver uplne do konca kde ide ta pruzina uz dost z tazka...vystrielal som 3x30 a prestalo to asi sa to muselo rozbehat.vravim si fajne idem packat na sto metrov tak som si klakol a daval do terca na sto metrov ( pred tym som na tuto vzdialenost zastreloval novy puskohlad na remingtone 700 takze viem ze je to PRESNE 100M) packal som a prasilo sa :) potom idem pozriet na karton a skoro som odpadol !!!! niektore strely dopadali naplocho !!!! to co ja za kravina? dufam ze to nie je tou skratenou hlavnou...ale ved to je len 100m ! poradte co mam s tym robit ? dik:/
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

mozem sa mylit, ale podla mna to, ze dopadaju naplocho, je jedine tou kratkou hlavnou, naboj sa nestihne dostatocne roztocit a stabilizovat
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

:lol:
nie naboj ale strela

strely na plocho: domnievam sa, ze nemas dotiahnuty kompenzator
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ja si myslim, ze to bude kombinacia viacerych veci.

To sekanie v pripade kratkej hlavne bude fakt, ze skreti v "Mordore" kde to rezali zabudli prevrtat - zvecsit kanaliky na odber plynov. Sice sa ti to rozbehalo, ale ten impulz je slaby a seknut sa to moze kedykolvek najme pri slabsom strelive. Skontroluj si tie kanaliky.

Strela na plocho nesuvisi s dlzkou hlavne. Bud je to to co ti pisal Abakan, teda kompenzator. Alebo je to fakt, ze mas totalne vystrielanu hlaven. To by mohlo vysvetlovat aj to neodtahovanie pokial su kanaliky v poriadku. Idelane by bolo premerat vyvrt. Ak nemas mierku skus pustit do hlavne strelu co sa stane.
wodnicek
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa wodnicek »

kompenzator nemam. skusim vsetko podla razby na tej casti kde je seriove cislo by malo ist o ulozenku zrejme nie je tam ziadna znacka opravarenskeho zavodu vyzerala ako nova :/ meradlo nemam skusim spustit hlaven zajtra dodam aj fotky kartonu. nie vsetky dopadali na plocho ale bolo ich dost.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Mal som podobny problem s normalnou hlavnou. Vloz sem foto ustia hlavne.
wodnicek
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa wodnicek »

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Neviem kde a ako si mal umiestnený terč na 100m, preto teoreticky nemohlo sa stať, že si triafal niečo ( v blízkosti dráhy letu strely - píšeš, že sa pri streľbe prášilo) od čoho do terča na plocho ti dopadali už odrazené strely.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

k tomu nevyhadzovaniu nabojnic, este pozri jedno miesto :
vyber rakvicku s pruzinami, a skontroluj ci su tie vodiace tycky pruzin (vratnej aj udernikovej ) pevne uchytene v rakvicke. Zvyknu sa uvolnit a ked jedna z nich chyti spravny vakl, tak pruzina drhne o nosic zavornika alebo udernik.
Stalo sa mi to min tyzden, furt som nechapal preco ten zaver ide tak tazko az mi nakoniec seklo pruzinu a mozem zhanat novu rakvicku aj pruzinu :(
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

rovnako ako dano, ked sa mi prasi pred tercom, mam par striel naplocho, vyluc tuto moznost a potom ries zbran, drzim palce
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Nezda sa Vam, ze to ustie je akoby robene rucnou vrtackou ?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

To ustie vyzera, ze bolo po skrateni ponechane svojmu osudu...

Urcite to bude mat vplyv na presnost, ale neviem ci to moze sposobit dopad strel naplocho. Skus premerat ten vyvrt. To, ze mas k zbrani story o tom, ze je to ulozenka je sice pekne, ale realita byva casto ina...
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Tie dopady na plocho boli cca vsetky v rovnakom uhle ?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

:shock: :shock: Fuego, tvoje oči zvládajú zistiť v akom uhle dopadla strela letiaca na plocho???
Ak to dokážeš, KEÚ PPZ ťa musí angažovať ako externého znalca balistiky.

Moje oči zvládajú vidieť iba roztrhnutý papier, kde absentuje okrúhla dierka po strele
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Vy vsetci zabudate ze este predtym musi pre CZUB dotiahnut projekt Bezpiestikovej Vz. 858 :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "