Sa vz. 58

inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Osobne vychádzam z logickej úvahy kedy mi pri streľbe môže vzniknúť závada? dojdem k tomu že držať zasobnik pri "akčnej streľbe" ipsc a pod. je koledovanie si prinajmenšom o nepodanie náboja + ďalšie spomínané závady keďže zasobnik je odnímateľno pohyblivá(tolerancie šachty)časť a to nikto nechce na to manuál netreba takže aj postoje treba doladiť k prekážkam aby si sa vyhol držania zásobníka.

Samozrejme neplatí to pri "mierenke" tam sazasobnik nedrží ale zospodu podopiera a aj keby vznikla závada nemava taký fatalny dopad na výsledok ako v iných disciplínach.

Ar-ko sem ťahať je odveci ako bolo spomenuté predomnou iná konštrukcia takže sa drží šachta nie zasobnik.

Ale koniec koncov ako to je aj v iných odvetviach ľudia ignorujú určite veci pokiaľ im to funguje preto sa nájdu strelci ktorý budú tvrdiť že strieľajú už XY rokov, držia za "banán" a žiadny problém......
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Nomed napísal: Samozrejme neplatí to pri "mierenke" tam sazasobnik nedrží ale zospodu podopiera a aj keby vznikla závada nemava taký fatalny dopad na výsledok ako v iných disciplínach.

......
Osobne neodporucam pri mierenke zo Sa 58 a jemu podobnych zasobnik opierat o cokolvek. Dokonca pri ziadnej zbrani neodporucam zasobnik opierat o cokolvek. Cim menej "dotykov" ma zbran o nejaku prekazku, tym je vacsia sanca ze presnejsie bude strielat (harmonicke chvenie zbrane). Ostatne faktory teraz neberiem do uvahy. :|
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Hello,

Kúpil som si dvojbodový pás k 58 - údajne originál, ale je mi pri opreti sklopky o prso a miereni tak o 5 možno 8 cm kratky.
Je to klasika pri týchto pásoch?
lebo necítim sa ako daka korba.

Na koženej častipasu čo mám cez ocko na hlavní je “kozak 2" to ko nie je veľmi čitateľné a číslo 79.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mozno by pomohlo pri miereni dat popruh z pleca
ty nie si korba, ty si lamer
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ako si na to prisiel?
Opretie zasobniku o zem nema vplyv na presnost strelby, ale u niektorych platforiem na ich spravnu funkciu.
Zasobnik sa vyuziva na ustabilizovanie zbrane tak ako bipod.
ZAlex napísal:
Nomed napísal: Samozrejme neplatí to pri "mierenke" tam sazasobnik nedrží ale zospodu podopiera a aj keby vznikla závada nemava taký fatalny dopad na výsledok ako v iných disciplínach.

......
Osobne neodporucam pri mierenke zo Sa 58 a jemu podobnych zasobnik opierat o cokolvek. Dokonca pri ziadnej zbrani neodporucam zasobnik opierat o cokolvek. Cim menej "dotykov" ma zbran o nejaku prekazku, tym je vacsia sanca ze presnejsie bude strielat (harmonicke chvenie zbrane). Ostatne faktory teraz neberiem do uvahy. :|
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

roman napísal:mozno by pomohlo pri miereni dat popruh z pleca
ty nie si korba, ty si lamer
Vdaka za "radu", fakt ked ho dam dole, tak je to lepsie. :idea:

Ak si nechcem dat popruh pri strelbe dole, mam skusit "bungee" alebo radsej pevny - dlhsi?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pytal si sa na origo povodny, ten bol urceny na nosenie na ramene, na to je dlhy akurat
ked mi neveris, precitaj si povodny vojensky predpis k sa vz 58

ak chces byt hustokruty tacticool a machrovat na strelnici ako vies davat kosu z ponosu hned do ramena a strielat - odpovedal si si sam, musis investovat do ineho popruhu, kedysi boli v mode trojbodove, teraz ficia magpul jednobodove atd.. dle vkusu kazdeho soudruha

idealny kompromis neexistuje, budto sa s tym naxu;a striela alebo beha , na to si kazdy musi prist sam
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Skodi vz58 ak sa vystreli "naprazdno"? Pozeral som do manualu a pise sa tam o moznosti vypustit spust tak, ze sa stiahne zaver do zadnej polohy a uvolni sa so stlacenou spustou (co teda funguje).
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

na vojne sme pocas jednej 24h sluzby naprázdno cvakli tak 5-6x, zakazdym pri vybijani po navrate zo stojky a na zaver pri cisteni po sichte.
Po mesiaci obdennych sluzieb som si vsimol ze mam zlomeny zapalnik a veselo som s tym strazil municak :D
Vykonak tvrdil, ze sa to pri cvakani naprázdno pri -15´C stava bezne, nemal som potrebu si to doma overovat. Preventivne mam nakupene nahradne zapalniky.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Je pravdou, ze minusove teploty sa moc nemusia zo zapalnikom na Sa 58, ale z vlastnej skusenosti mozem kludne povedat, ze je minimalna sanca na zlomenie zapalnika pri cvakani na prazdno. Ten samopal bol velmi dobre skonstruovany a uvedene zavady podla mna su skor vynimkou ako pravidlom hlavne pre sportoveho strelca. :|
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Syrsky umierneny povstalec popisujem SA 58 a hovori aj o praktickych skusenostiach priamo z boja:
https://www.youtube.com/watch?v=2RCmDWEPuCU

Z tej "syrstiny" co som trocha porozumel, v case 2:59 zacina hovorit o minusoch tejto utocnej pusky. A to, ze sa velmi rychlo prehrieva a ze po vystreleni 5 - 6 zasobnikoch uz je nepouzitelna (?). Preto v Syrii tento samopal pozivaju len ako druhu zbran (tym, ze je lahka) namiesto pistole a to napriklad obsluha RPG ...
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

Nechcem zakladat novu temu... ale vedel by mi niekto poradit ako vymenit tuto pazbu? Som bezradny. Ako to tam nasrubovat?
Prílohy
so_58STPA.jpg
so_58STPA.jpg (12.31 KiB) 8403 zobrazení
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

Prosim o radu, je to mozné? Alebo su to prestriekane stare kusy a preto tam neni rok vyrobi. Ram je nahradny diel? Mate s tymto konkretnym niekto skusenosti?
Prílohy
obrazok 1 (7).png
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Nejake ramy s hlavnami boli na predaj v zelenom sporte cca 2 roky dozadu, takze je mozne ze ich niekto pouzil na nove skladacky
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "