vz.58 nastavenie mieridiel

eager_shamir

vz.58 nastavenie mieridiel

Príspevok od používateľa eager_shamir »

zdravim, som cerstvi majitel vz.58 a po prvej skusenosti na strelnici som zistil ze mi to striela pomerne dost doprava. a aj vidno ze ten valcek v ktorom je zakrutena muska je posunuty dost dolava. neviem ci je to tam lisovane alebo by sa to malo dat nejakym vacsim klepnutim posunut.

teda akym sposobom si nastrelujete kosu by som rad vedel :)
misko 6
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa misko 6 »

Pokiaľ viem, tak sú dva spôsoby nastavovania mušky.
1. Ten nemám, točením vyoseného šróbu (čo je vlastne muška) nastavuješ jak výšku mušky, tak aj bočnú odchylku.
2. Ten mám ja, zrejme aj ty. Valček, v ktorom je našróbovaná muška je nalisovaný do úchytu. Výškovo sa reguluje muška šróbovaním samotnej mušky. Stranovo pomocou špeciálneho prípravku na to určeného, ktorý postupne posúva ten vlisovaný valček. Ak takýto prípravok nemáš, tak použiješ obyčajné kombinačky ako aj ja a jemne po tom valčeku pár krát poklepeš. :D Snáď som to vysvetlil dosť jasne.
Sorry, že každé druhé slovo je muška, ale toto slovo nedokážem nahradiť iným výrazom.
/EDIT: Toto je ten prípravok na stranové doladenie: http://www.gunexpert.cz/products/pripra ... usky-sa58/
eager_shamir

Príspevok od používateľa eager_shamir »

Super diky, to som potreboval vediet ze ci sa s tym da pohnut. dalej si uz poradim :)
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

namiesto toho pripravku, z predchadzajuceho prispevku, sa da pouzit obycajna stolarska svorka, vhodne vypodlozena, aby si si neodral lak :wink:
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Na sa vz 58 muska neni exentricka ako na sa vz 61.
Vysrobovanie alebo zasrobovanie musky o 1 zavit=0,5 mm
alebo posunutie capu musky do strany o 0,5 mm meni polohu
stredneho zasahu pri strelbe na 100 m o 14 cm.
Musku po nastaveni zalakovat.
Cap ma rysku.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

sakalbb napísal:zdravim, som cerstvi majitel vz.58 a po prvej skusenosti na strelnici som zistil ze mi to striela pomerne dost doprava.

pred menenim nastrelu ju daj skusit aj niekomu inemu aby si vylucil tvoje "strhavanie" kedze si ako pises cerstvy majitel ....
eager_shamir

Príspevok od používateľa eager_shamir »

Nomed napísal:
sakalbb napísal:zdravim, som cerstvi majitel vz.58 a po prvej skusenosti na strelnici som zistil ze mi to striela pomerne dost doprava.

pred menenim nastrelu ju daj skusit aj niekomu inemu aby si vylucil tvoje "strhavanie" kedze si ako pises cerstvy majitel ....

jasne s tym som ratal ze to moze byt aj moja chyba, lenze viditelne je to posunute takze asi to bude treba nastrelit. vsak este postrielam co to a potom sa uvidi.
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Zdravim. Este si skontroluj rysku na cape musky a nosici musky.
Rysky musia sediet. Tovarenske nastrelenie.Nevadi ,ze cap je posunuty
ked su rysky ok.
Necakaj od 58 zazraky.

Nastrelovanie na 100m hledi 3. 8 nabojov.
Stredny zasah v kruhu 8 cm /aspon 4str.
ostatne vkruhu 20 cm.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

+ vyskusaj to na 20m, so strelbou z lahu, alebo so zbranou opretou o (drevenny klat, operadlo stolicky... dopln co mas po ruke). Tango tu niekde daval aj tabulky, ale na 20 m by ti to malo ist zhruba 2cm pod zamerny bod (pri nastreleni na 100m). Stranovu vychylku zbadas tiez.

Riesim podobny problem, lenze vdaka namontovaniu kompenzatora, ide mi to dolava a hore. Zhruba 20-24cm hore 8-10 cm dolava (na 100m) - strielane z nastrelovacieho stojana.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Pre zaujemcov:

Obrázok

naradie na nastavenie musky na VZ.58 dostupne v DEASe
cena tusim okolo 15€

(maju tusim len 1 kus, takze kto prve pride - ten prv berie)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

cubitko napísal:+ vyskusaj to na 20m, so strelbou z lahu, alebo so zbranou opretou o (drevenny klat, operadlo stolicky... dopln co mas po ruke). Tango tu niekde daval aj tabulky, ale na 20 m by ti to malo ist zhruba 2cm pod zamerny bod (pri nastreleni na 100m). Stranovu vychylku zbadas tiez.

Riesim podobny problem, lenze vdaka namontovaniu kompenzatora, ide mi to dolava a hore. Zhruba 20-24cm hore 8-10 cm dolava (na 100m) - strielane z nastrelovacieho stojana.
co si tam osadil za kompik? dik
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ivanov napísal:Zdravim. Este si skontroluj rysku na cape musky a nosici musky.
Rysky musia sediet. Tovarenske nastrelenie.Nevadi ,ze cap je posunuty
ked su rysky ok.
Necakaj od 58 zazraky.

Nastrelovanie na 100m hledi 3. 8 nabojov.
Stredny zasah v kruhu 8 cm /aspon 4str.
ostatne vkruhu 20 cm.
Trošku upresním:
Pri cieľniku (nie hledí - to je hezky česky) 3 sa mieri na spodný okraj nastreľovacieho terča, ktorý je 28 cm pod stredom kruhu o priemere 10cm. Strieľajú sa 4 výstrely na vzdialenosť 100m v ľahu s podporou, stredný zásah musí ležať vnútri kruhu a nástrel sa musí dať prekryť kruhom o priemere 18cm.
Toľko predpis... :D

P.S. Pri streľbe na vzdialenosť 50m s cieľnikom 1 je tabuľkové prevýšenie dráhy strely 1cm.
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Obrázok
7,62x39 str.8g Vo 700m/s 20`C vzdialenost 300m cielnik 3 /hledi/ :D
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Abakan: dal som tam kompik od Rasta.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

sranda, byt Rastom tak dam prechodovu dieru vystruzit. pokusmi sme prisli na to, ze nevystruzena diera ma vplyv na rozptyl.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "