Farbenie mušky na Sa.vz.58

Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 2 months

Farbenie mušky na Sa.vz.58

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

Zdravim,
vcera som bol strielat s 58. Zobral som si taku staru zeleznu panvicu, ze si z nej urobim terc, ale z takych cca 50m som ju pri miereni vobec nevidel (pozadie za nou tiez tmavsie), resp. mi splyvala s mieridlami a nedalo sa mi nejako rozumne mierit. Tiez ked strielam na nieco tmavsie kde pozadie je tiez tmave. Napadlo ma, ze si musku zafarbim nejakou farbou, alebo aj cielnik, aby som mohol zrovnat mieridla aj ked mierim na nieco tmave (rasista samozrejme niesom, ;-))). Nema niekto prakticku skusenost s malovanim mieridiel, aka farba a ci mu to pomohlo? O svetloveodne mieridla na SA58 nemam zaujem, to uz nie je klasika.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Ja som na CZ 70 a na Sa 58 urobil malu bielu bodku na muske farbou na radiatory. Drzi a pomaha hlavne v tom, ze si musku nespletiem s jej chranitkom.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

kvaderlipa napísal: aka farba a ci mu to pomohlo?
Biely lak na nechty alebo farba na opravu vytlačeného textu by boli vcelku vhodné.
Bežne ich dostať kúpiť za pár drobných, je to vo fľaštičke malého objemu a vo vrchnáčiku je aj štetec. Fľaštičku vezmeš kľudne aj na strelnicu, v prípade ošúchania veľmi rýchlo obnovíš zafarbenie mušky.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Osobne by som muchu moc nemaloval. Nemam s tym dobre skusenosti. Najlepsie sa mi osvedcilo nechat si ju u zbrojara naciernit na matno (nie lesklo) a bol klud. ked sa zacalo lesknut, tak pomohla stara dobra metoda "zadymenia" nad zapalkou, alebo zapalovacom. Lak na nechty a podobne veci osobne nedoporucujem, lebo su dost leskle. A co sa tyka toho ze si nevidel ciel na pozadi muchy nemusi vyriesit zrovna malovanie muchy. Skor si myslim, ze ak je ciel tmavy a mucha tiez, tak by bolo kontraproduktivne ju niecim malovat, nakolko farebnost mieridiel by este viac prebila viditelnost ciela. :roll:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

kvaderlipa:
Na CZ50 som to svojho času riešil modelárskou farbou Revell.
Držala slušne, malá plechovička za pár šušňov, na výber je široká paleta farieb vrátane reflexných a tiež matné/lesklé prevedenie. Ja som vtedy použil matnú oranžovú, ešte sa mi doma niekde váľa.

To čo písal ZAlex je imho vhodné tak na klasický mierenkársky terč, kde mieriš na spodný okraj čierneho stredu a mieridlá máš na krásne bielom podklade. Zrovnávať čiernu muchu s čiernym cieľnikom na tmavom podklade, to nemusí byť výhra.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. k tomu zadymovaniu musky:
- najlepsie funguje sviecka a pokial mozno farebna - tie "cmudia" najviac (tie tenke narodeninove su aj dobre skladne (napriklad v krabicke od celaskonu, fotografickeho filmu, pripadne inych..), dobre funguje aj farebny kahanec v tom hlinikovom kalisku
- dobre funguje aj papier, respektive karton (napriklad z krabicky od nabojov)
- na tento ucel su aj "specialne zapalovace", robi ich napriklad firma Anschutz, tusim su aj plnitelne (http://ahg.anschuetz-sport.com/index.ph ... 4c7faf0fd7)
.. klasicka zaplka alebo zapalovac sama o sebe nieje idealne riesenie - ano, hori to, ale moc to necadi, treba tam nejake to sajrajtoidne medium
.. ak by ste si niekto pri zacadovani musky s glejom polial vystroj, tak najelspie sa to odstranuje tak ze tu skvrnku prekryjete servitkou a po tej servitke zlahka jazdite zehlickou (zehlicka roztopi glej a servitka ho vsiakne) - je to cista robota, sam som bol z vysledku prekvapeny (mechanicke cistenie (kartacovanie) sa neodporuca - glej sa len zatlaca hlbsie do vlakna)

.. ja si sice musky nefarbim, ale ak by som to robil snazil by som sa zohnat si co najreflexnejsiu farbu
(lak na nehty moze byt dost trvacny, no nez zaschne nejaku chvilu to trva - ten korektor textu ktory spominal arminius mozno nevydrzi tolko co lak no podla mna zasa skorej zaschne)
Naposledy upravil/-a theplaky v 12 Feb 2016, 10:37, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

Asi to vyskusam s tym lakom na nechty,
stara ich vecne hadze do kosika ked sme v kauflande a vsimnem si ich az ked platime, tak ich trocha vyuzijem. HAHAH

Inac sranda, ze vymyslia dymiaci zapalovac, tomu hovorim orientovane na zakaznika.
offouc
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa offouc »

Odporúčam urobiť najskôr bielu bodku značkovačom na kov, až potom lak na nechty odtien oranžovej reflexnej vesty. Musel som ju pretrieť 3x. Na tmavom podklade ten lak bol nevýrazný. Drží to výborne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "