Závady na vz.58

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Plynový nástavec bol vyrábaný a nastavený tým otvorom na klasickú (bývalú vojenskú) muníciu...teraz sa už asi ani nevyrába, žije sa zo starých zásob.
MFS náboje (ako tak pozerám na ich stránku) má vyššie hodnoty tlakov, takže potom aj nečudo, že to urvalo.
Ale to je len môj súkromný názor. Za tých XX rokov som vymenil len pár kusov nástavcov a vojsko strieľalo na výcviku vtedy o 106 slepákmi...takže mierne nechápem.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

arminius: ja som čakal práve na tvoju reakciu. Ako sme páskovali slepáky, pozeral som dnové razenie. Nové MFS. Nepočítal som s takým "efektom". Velil nám kpt. z PPU, ktorý ročne odvelí x pohrebov a dosť sa čudoval nad počtom urvaných nástavcov. Udivilo ma iba, že práve u MFS, ktoré robí dlhodobo konzistentné strelivo sa vyskytlo práve toto. Je to záležitosť určite streliva a ne kvality nástavcov.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Nepočítal som s takým "efektom".
Ono nie je efekt ako efekt.
Raz sa stalo (dávno-na vojenčine), že urvatý vrch nástavca zafičal jednému okolo hlavy...ak by došlo k zasiahnutiu, nebola by sranda, hlavne pre toho dotyčného. Veď taký kus železa horší ako čistý prestriel.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tak vieš- čestná salva, uhol zbrane je 45 stupnov. Mierili sme do koruny gaštanov, kde hrkútali holuby. Mna dosť znepokojovali obrovské "srance" na chodníku, kde sme stáli. Taký šplech od holuba- výložka jak generál :D
Dosť sme sa tešili na tie slavy, lebo sme vedeli, že hrozba "špliechanca" pominie. No skončilo to kosením korún stromov urvanými predkami pl.nástavcov. :)
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Jareq »

Chalani, pisem to sem ako zavadu ale je to moja zavada debila a ide ma rozj..aaat :evil: Skladam skladam a nevlozim udernik. Samozrejme par krat natiahnem a zaver ostane visiet tak, ze je vidno do komory. Rozborka nemozna. :((( Neviete mi poradit co s tym?
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

No neda mi spomenut si na vlastne "lego" skladacky :twisted: Mas dve moznosti,
1) puskar
2) pod heslom "zla vec sa nam podarila, hruba sila zvitazila" skus rupnut pazbou zvisle o zem, ked nepomoze stale mas bod 1)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Jareq

Ak som dobre pochopil, tak si zle skompletoval.
Čiže si dal závoru so závorníkom do záveru, šturil si tie pružiny s vekom záveru do patričných dier ? Len úderník ostal mimo ? Tak je ?

Ak je to tak, ako som popísal, nuž je potrebné dostať záver do prednej polohy...to je jasné.
Tu sa vyskytlo to, že závoru nič nedrží a tá sa následne zašprajcovala.
Skús upevniť primeraným, no zároveň pevným spôsobom do zveráku a "dohovor mu". :wink:
Najlepší presvedčovací argument sa mi za mojej praxe osvedčilo gumené kladivo. Ak chceš pritvrdiť, tak môžeš aj oceľovým, ale použi aj nejaké pevné drevo.
Ak je záver v prednej polohe, zvyšok by už mal byť ľahký.

Dalo by sa niečo robiť aj s vekom záveru, ale to je väčšia makačka a aj by si dojesexoval pružiny.
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Jareq »

Hruba sila pomohla. "Dobil" som opatrne zaver do prednej polohy, kryt sa mi podarilo nadvihnut ale pruzina udernika bola taka pokrutena a omotana, ze som musel ten zaver zase opatovne vybijat vonku.
Nastastie sa operacia podarila. Uf. Teraz len kupit novu pruzinu :)

Dakujem za pomoc pani :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ako sa to toto podarilo, ? Vsak zavoru drzi prave udernik bez neho ti vypadne ked uz len otocis zaver do normalnej polohy, cize co? Si ho pridrzal prsom ked si ho vkladal do 58? Ci si otocil pusku hore brkom aby sa ti to nerosypalo?
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Jareq »

No co Ti poviem. Pridrzal, vlozil, obtiahol. :lol: Skoda, ze som si neodfotil tu pruzinu, ked sa mi podarilo vybrat zaver. Uz je ale vymenena za novucicku. :wink:
inspiring_wilbur

Príspevok od používateľa inspiring_wilbur »

V jiném topicu jsem byl požádán abych sdělil mojí zkušenost s sa58, konkrétně klon Novohradská KV. Zbraň fungovala vždy 100-150 ran, jakmile se zbraň znečistila, byla schopná dát i 5 a více závad na zásobník, střelba mě tedy začala dost štvát. Závady byly takové, že byly skřípnuté nábojnice závěrem, jednou za čas byl i tzv. hermex efekt. Pročetl jsem fora internetu a zjistil, že náboj nemá sílu odtlačit závěr, pokud se zbraň znečistila, závěr měl větší tření a zbraň nebyla schopná dát závěr do zadní polohy. Dočetl jsem se tedy, že pomůže zkrátit vratnou pružinu, Zkracoval jsem jí asi 5x, 5. pokus byl už moc, tak jsem se vrátil k pokusu č.4 na nové pružině. Zbraň se zlepšila, ale pořád dělala závady špinavá. Poté jsem se dočetl, že výrobce Novohradský řekl, že zbraň je z nových dílů a není ochozená, že to prostě chce zajet. Bohužel mě se po 3k nábojů nezajela a proto jsem jí prodal dál, ať si jí zajíždí někdo jiný. Vyzkoušel sjem i řadu olejů a mazadel, nic nepomohlo.

Od té doby nenávidím zbraně co dělají závady, zkazí to úplně radost střelby.
inspiring_noether

Príspevok od používateľa inspiring_noether »

Posli detailne fotky vodiacich ploch.
inspiring_wilbur

Príspevok od používateľa inspiring_wilbur »

Leo6killer napísal: a proto jsem jí prodal dál, ať si jí zajíždí někdo jiný. Vyzkoušel sjem i řadu olejů a mazadel, nic nepomohlo.

.
Kotleba3 napísal:Posli detailne fotky vodiacich ploch.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Keďže smernica je schválená chcel by som si kúpiť nejaké náhradné diely dopredu pre prípad, že by s tým bol v blízkej budúcnosti problém. Človek nikdy nevie kedy sa stane aj predaj pružiny ilegálny.

Mohol by sem niekto napísať odporúčaný zoznam.
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Steff napísal:Mohol by sem niekto napísať odporúčaný zoznam.
Fšecko... :wink:
-------------
Nepozerám, čo všetko je k dispozícii, takže len z tých skúseností, čo sa zvykne kaziť najviac, hentie som menil najčastejšie.
- vratné ústrojenstvo komplet, plus do náhrady pružiny.
- zápalník
- skrutku sklopnej pažby - ak máš sklopku
- chránitko ústia
- zásobníky sú jasné, tie idú ako teplé pečivko

Zvyšok asi nejak nemá význam. ALE rozhodnutie je na Tebe.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "