Čistenie a údržba Sa vz. 58

medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Na piest je úplne najlepšia solvina na kuse vlhkej handričky stačí pár ťahov a je ako nový .
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Každý má na piest svoju techniku, mne bolo napríklad kedysi poradené skúsiť Fixinelu a je to pravda, na začiatku čistenia piest ide do pohára s Fixinelou, kým vyčistím všetko ostatné, tak si tam počká, potom opláchnuť vodou, papierovou utierkou vysušiť spolu s odstránením zvyškov a namastiť WD alebo Brunoxom, aby to vytlačilo prípadné zvyšky vody, zatiaľ žiaden problém a piest je vždy ako zrkadlo...
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

najnovšie sa mi docela rýchlo a dobre Sapik čistí s čističom brzd takým spôsobom, že ho ním vystriekam a vykefkujem, a pak prestriekam zas olejom, ktorý následne vyutieram už len handričkou
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Čo používate na vytretie hlavne?
Práve mi z ebay dosiel pásik látky - ten nastrúhame a dá sa ním dobre vytierat.
Problém s tým je, že sa môže rozstrapkat a nejaké vlákno v hlavní zostať - neviem či je to extra problém.

Čo teda na hlaveň, aby bola pekné čistá?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Steff napísal:Čo teda na hlaveň, aby bola pekné čistá?
Pozri na môj príspevok na predchádzajúcej strane.
Garantujem Ti, že lauf bude jak jasné oči panny nebozkávanej...tú kúdeľ (konope) ale musíš dať tak trochu festovnejšie, aby to
išlo tak akurátno. Trochu oleja a jedeš...ako vravím, jak do panny... 8) :lol: :P
Používateľov profilový obrázok
zebo
občasný prispievateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa zebo »

Pripájam originálnu príručku z roku 1960

http://fastshare.cz/6230785/prirucka-sa58.pdf
x-SCYTHE
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa x-SCYTHE »

Cisti niekto hlaven s mosadznou kefkou? Zadovazil som si ich par a musim uznat, ze cistia znamenite, ale minuly vikend mi jeden miestny predajca povedal, ze cistenie mosadznymi kefkami neodporuca, lebo ze trenim zanechavaju v hlavni film, ako sa otieraju. Vie mi o tom niekto nieco povedat, potvrdit ci vyvratit? Je pripadne lepsie ostat u nylonovych kief? Netyka sa to evidentne len Vz.58.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Vie mi o tom niekto nieco povedat, potvrdit ci vyvratit? Je pripadne lepsie ostat u nylonovych kief?
Ja Ti nepotvrdím a ani nevyvrátim. Po chvíli by sa mohol objaviť úplne opačný názor.
Ale povedal by som to asi tak, že Ti nič nebráni používať jednu aj druhú kefku.
Mosadznú na hrubšiu nečistotu a na dokončenie ten zvyšok...aspoň ja tak, v podstate, robím.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

mosadz je mäkká, nemôže nič spraviť z vývrtom

najprv prebehnuť nahrubo mosadznou a potom nylonovou pre dokonalú čistotu hlavne :D

nič sa neboj, mosadzná je neškodá :wink:
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

mosadzne kefky ti na cistenie hlavne u Sa58 nic neposkodia. Mosadz je omnoho maksi material ako tvrdochrom v hlavni 58. :|
x-SCYTHE
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa x-SCYTHE »

Praveze nehovorim o odriapani, prave naopak. Mosadz, podla toho pana, co mi to spominal, zanechava na drazkach hlavne film prave preto, ze je ovela makksia ako tvrdochrom sapiny. Ale ani mne sa to prave velmi nezda.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

myslis to, ze by tam ostal povlak samotnej mosadze? ak tak nejake mikroskopicke supermini mnozstvo? aky by to malo vplyv? hlavne ked sa robia aj celomosadzne strely? kolko povlaku tam zanechaju taketo strely?
ono vlastne tombak, ktorym su tie FMJ strely oplastovane je vlastne mosadz tiez, len s vacsim obsahom medi, ak si to dobre pamatam. takze podla mna ani teoreticky mosadzna kefka nemoze mat vplyv.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Xcythe riesis chobotiny
Dotycneho pana lokalneho predajcu uz radsej nepocuvaj, idealne zmen kvelb a nakupuj u skutocnych odbornikov
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Čauko x-SCYTHE, že sa neozveš, Ty máš nový prírastok 58-čku? Alebo som len zabudol, že mi o nej vravel. Ak chceš môžem ti to predviesť, čo pravdepodobne myslel predajca, raz vidieť je lepšie ako tisíc razy počuť, ale ako vravel ZAlex nemusíš mať obavy.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

bodak ma mat nabrusene ostrie, ci to je schvalne take tupe?
dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "