Obojstranné vypúšťanie zásobniku, vypúšťanie záveru vpravo

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Butvin
som pravak,len strielam na lavej strane
58mu chytim do lavej ruky ,pravou obtiahnem ,prehodmi ho do pravej ruky zacielim

paka na lavej strane: obtiahnem lavou,zacielim

edit: este aj poistka mohla byt na lavej strane :)
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

aha... sorry, pochopil som ze si lavak....
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

lavostrannu poistku by som velmi uvital. niekde na nete som to aj videl (dokonca s nastavitelnymi polohami) ale tusim slo o ponuku spoza oceanu. vyhovovala by mi lavostranna poistka typu - packa na druhej/tretej hodine zaistene, packa na desiatej/jedenastej hodine odistene. a k tomu by sa siklo rozsirene obojstranne kridlo vypustania zasobniku a lavostranne vypustanie zaveru tlacitkom alebo packou.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

boris
mas nejaky link ako to vyzeralo ?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

http://www.sa58.cz/products/pojistka-na ... -pro-sa58/

Poistka na obe strany - 980CZK


Boris - ked toto vsetko das na 58, tak z toho bude uz AR-15 :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

satu napísal:Podla mna je to trochu hlupe az smiesne ked si to predstavim v lahu v zakope.
Skús si to predstaviť aj v iných polohách a v pohybe, už to nebude vyzerať tak hlúpo a smiešne :wink:
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

butvin - rozhodne nechcem z kosy robit ar15 ani takticku flintu. len by som si rad prisposobil niektore ovladacie prvky k obrazu svojmu resp k tomu na co som zvyknuty z inych mojich hraciek. najviac zo vsetkeho mi vadi pravostranna poistka. vsetko ostatne je v zasade OK. stale je to len v rovine uvah, som toho nazoru ze ta zbran je pre moje potreby v zasade dobra taka aku som ju kupil v zaklade za 200 evri a chcem ju umyselne drzat v rovine kvalitneho ale lacneho armadneho prebytku s ktorym sa nebudem prilis maznat.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mne ovladanie vyhovuje tak ako je, nestrielam s tym IPSC , takze rychlost prebitia ma netrapi. Co mi fakt nevyhovovalo je dlzka pazby, Boris ty mas chapadla dlhe minimalne ako ja , asi budes potrebovat nejaku botku na pazbu
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

roman - na vsetkych hrackach mam relativne kratke pazby takze som si uz zvykol ze sa pri strelbe musim okolo zbrane naskladat jak colstok. chapem vsak ze pre vacsinu ludi je vymena pazbenia prva vec co spravia s kosou. mne skor vadi trosku tazkopadnejsie ovladanie z hladiska pohodlnosti a navyku z inych konstukcii. na rychlosti mi nezalezi.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

...
Naposledy upravil/-a gewehr v 28 Aug 2011, 21:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Pridávam sa, tiež som toho názoru, že základná verzia je vydarená a úpravy by sa mali robiť citlivo, len na základe skutočnej potreby užívateľa a nie ako som už videl pomenené neforemné časti s kopou zbytočných railov, až som sa musel zamyslieť, o aký kvér ide.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Hoci som pôvodne uvažoval o ľavostrannom napínaní, uvedomil som si jeden závažný nedostatok takéhoto riešenia - montáž.

Ak totiž nahodím na kameň na ľavej strane montáž na kolimátor tak by bol celkom slušný problém zbraň obťahovať.

Obrázok
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

vyrobcom tej obojstrannej poistky je NEA http://www.northeasternarms.com/
je tam kopec zaujimavych veci teraz chystaju kryt vratneho ustrojenstva neco take ako robi Gunexpert...

Pokial viem tak posielaju aj do Europy tie ceny su samozrejme lepsie....
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nazdar bratia v zbroji,
prave mam na stole rozrobene zeliezko na flintu s pripravou na lavu paku, zatial v stadiu vid. foto, ako sa to dalej podari budem informovat, snad uz koncom tyzdna aj s pocitmi zo strelnice.
V blizkej dobe mienim prekopat vypustac zaveru + zapadku zasobniku. Vsetko uz je na papieri.
Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "