SA 58 na 100m

Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 6 months

SA 58 na 100m

Príspevok od používateľa fijet »

Ahojte, skusal tu niekto namontovat optiku na SA58? viem ze sa to vpohode dá len neviem ci to ma zmysel ak chcem strielat tak na 100m. Myslim ci 58čka vie dat slusny nastrel na 100m. Ja som strielal na tuto vzdialenost len cez mieridla. poradte ci mam ist dotoho alebo este posetrit. Za odpovede dakujem
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

troška si daj námahu a študuj , na nete maš kopec informácii, medzi iným zistíš, že sa jedna od druhej môžu flinty líšiť, strelivo tiež nie je len jedno, takže je to ako by si sa opýtal či si máš na 58mu namontovať hmlovky ...
pozri si strelectví.cz uživateľ ogy tam dal celkom slušné nástrely z 58my pri prebíjanom strelive.. tak študuj..
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

tak študuj..


...alebo este posetrit
...a v neposlednom rade trénuj ...:roll:

...a nešetri nábojmi ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

na nete som vzdy nasiel len vela obrazkov vycackanych 58čiek ale nic konkretne, ani na tomto fore, tak som sa spytal. ale idem mrknut na strelectvi.cz Dakujem
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

fijet napísal:Ahojte, skusal tu niekto namontovat optiku na SA58? viem ze sa to vpohode dá len neviem ci to ma zmysel ak chcem strielat tak na 100m. Myslim ci 58čka vie dat slusny nastrel na 100m. Ja som strielal na tuto vzdialenost len cez mieridla. poradte ci mam ist dotoho alebo este posetrit. Za odpovede dakujem
ale nic konkretne, ani na tomto fore
...čo je to slušný nástrel ???
...len cez mieridlá ...???

Lebo v mojich najlepších rokoch som z tých možných 30 bodov pod 25 nešiel ...


...ako vravím , veľa nábojov........veľa ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

...čo je to slušný nástrel ???
...len cez mieridlá ...???


samozrejme cez puskohlad. Viem ze su original montaze na bok aj s optikou. 8)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ano su tusim ich mam par doma 8)
S 58mou si mozes trufnut na 100m ba skatulku od cigariet, ale viac (kus od kusu) ocakavat nemozes.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

... cez mechanicke pri pravidelnom treningu skoncis na terciku fomatu A6 ... s optikou to budes mat hned ;) ...
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

chalani dakujem, presne toto som chcel pocut. :lol:
a este jedna vec, viem ze naboj sa da zohnat za cca 18centov ale neviem ake je cena toho "lepsieho" naboja, nech nemam šok. :?:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Skus sa popozerat v polovnictvach a nakupit si viacero druhov a uvidis, co tvojej flinte bude najviac vyhovovat.
Poohliadni sa po mosadznych nabojniciach a nabojoch urcenych pre polovnikov.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

... no od cca 50 centov kludne az po 1,5 E/kus ale osobne si myslim, ze to je plytvanie vzhladom na zbran. Pri C.I.P vz. 43 mas za tie iste peniaze 10x toko nabojov, a ked sa vystrielas a budes sa chciet nahanat za presnostou tak si kupis inu flintu a prejdes do inej temy ;)
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

LtTT:

Presne tak
inspiring_engelbart

Príspevok od používateľa inspiring_engelbart »

Mal som spravenu 58mu aj s puskohladom POSPOm 6x42, bipod a podobne hracicky na tom. Ked som strielal z dvojnozkou, tak kompenzator zdvihu o dost spresnil nastrel na 100 metrov, lebo to tak neskakalo ako koza na tych dvojnozkach. Co sa tyka presnosti vacsinu som strielal klasickym vojenskym ocipovanym strelivom. Dalo by sa povedat, ze sa da pekne s tym nastrielat kruh o priemere 8 cm, ale sem tam gula uletela 20 cm. Takze bolo jasne vidiet, ze to vojenske strelivo vyrabane na miliony kusov pre kropenie, nie je to prave orechove. Mal som aj Seliery a tam to bolo konzistentne do tych 8 cm, mozno 6-7 ked sa lepsie podarilo, je pravda, ze sa mi podarilo raz ze sa diery dotykali, ale tak to bola skor nahoda. Bolo to len raz. Tym vojenskym sa da trosku pomoct sem tam, poprevazovat ich a povyradzovat velke abnormality (rozdiel su tam az 500mg co je poriadne teda), ale dostat viac z 58mi nedostanes. Takze hlavnym limitnym faktorom je to strelivo, ktore nie je nic moc presne a zbran tiez bola konstruovana na iny ucel ako velmi presna strelba. Na hrajkanie je to fajn, lacne strielanie. Ale odporucal by som puskohlad co nieco vydrzi, lebo ked cez to pustis kvanta nabojov, tak pri tej lahkej zbrani, vykone naboja a samonabijacej zbrani puskohlad sa ti casom rozsype. POSPy su celkom fajn na to z hladiska vydrze a ceny. Ziadna brutal optika, ale dany ucel na tuto zbran plni.
inspiring_johnson

Príspevok od používateľa inspiring_johnson »

No pani aj ja som cerstvy majitel uloznky z roku 1977 a volnym okom nastrel na 100m na medzinarodny pistolovy terc som strielal 30ran 281bodov :) mal som 3 sedmicky a ostatne 8,9,10
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

fijet, podľa mňa na to budeš zbytočne dávať optiku. Na tých sto metrov dosiahneš s dobre nastrelenou puškou a trochou tréningu naozaj slušný násrel. Aj s vojenským strelivom. Aj keď, ako už bolo vyššie písané, sem-tam nejaká strela trošku uletí bokom od ostatných, ale je v terči. Koniec koncov, nie je to žiadna odstrelovačka, ale útočná puška. :wink:
Mne sa už aj podarilo dať zo štyroch rán 4 x 10 a rozptyl tak do dlane. A na moje veľké prekvapenie sa mi to stalo opakovane. :D Ale to som si ju najprv musel nastreliť podľa vojenského predpisu z 59-teho roku...
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "