Sa vz.58 predlzena hlaven

Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

to je presne moja predstava :). este trosku modifikovat to predpazbie :) to zase bude obvineni o vyrobe ar15 z kosy...
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

A este k tomu nejaka bocna montaz alebo kryt vratneho ustrojenstva, ale skor ta bocna montaz narazil som na jednu celkom peknu

http://www.midwestindustriesinc.com/ind ... ory_id=433

a tu video: http://www.youtube.com/watch?v=1lGG668i ... ature=plcp

A nejaky pekny 1-4x variabil mozno aj 1-6x
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Ja mam klasiku UTG na bocny kamen, ale ak das optiku s variablom, musis riesit vyhadzovanie nabojnic. Inak ti narazaju do tubusu optiky, odrazaju sa nazad a sposobuju zadrzky. Cize bud uprava vytahovac-vyhadzovac alebo deflektor.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Dobre si sa na to pozrel ? lebo 0,07sec trvá čas kým začne odomykať nie to čo popisuješ ty ... to je 0,15sec a strelecká pohotovosť 0,2 a viac.. ale keď nechceš čitať a potrebuješ na prečítanie odborníka .. ok

Riešiš neexistujúci problém !

majac napísal:Duros, ked sa na to pozries, tak 0.07 sec ti trva jeden cyklus, cize vytiahnutie nabojnice, zasunutie noveho naboja a napnutie mechanizmu. Ono to je aj logicke, kedze kadencia je cca 12 ran za sec. Takze prenos tlakoveho impulzu cez kanalik po prechode strely az k odomknutiu zaveru bude zhruba polovicny. A popisat rychlost strely v hlavni z bodu T0 si teda netrufam :D . Nevadi preberiem to s odbornikmi a dam vysledok.
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

Viem je viem... ale neni to problem, ktory by sa nedal vyriesit... :lol: bola by skoda takto upravenu 58 osadit len kolimatorom...
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Duros, jasne, ze riesim nieco co uz bolo davno vyriesene :-) . Ale lepsie ako sediet v krcme, nie? Je to ciste akademicka debata, tak to tak ber. A inak ked pozries na ten graf cyklu, podla mna tam je priebeh odpalenia poslednych dvoch nabojov zo zasobnika konciaci zachytenim zaveru. Ale je to len moj nazor, urcite ti ho nebudem vnucovat :D
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

K som to dobre zratal tak:

celý cyklus otvorenia záveru (100mm) trvá podľa grafu asi 0,028s
odomknutie pri 13,5mm teda nastane v čase cca 0,0038s
Teda to je čas, odkedy prejde strela okolo kanlika a skončí odomykací cyklus (odomkne sa)
Podľa toho čo som našiel napríklad tu http://www.varmintal.com/aeste.htm tak čas od začiatku pohybu strely v hlavni po jej opustenie z 22" hlavne pri 3300fps je 0,001s o pri kratšej hlavni a nižšej rýchlosti 7,62x39 môže byť pre tento odhad skoro rovnaký.

Strela prejde podľa uvedených grafov 2,5 palca za 0,0005s čo je zhruba dráha ku kanáliku a znamená, že z pohľadu odomykania strela od prechodu okolo plynového kanálika je za 0,0005s vonku z hlavne

zhrnutie:
0s - strela sa začína hýbať
0,0005s strela prešla 2,5 palca a niekedy vtedy prechádza okolo plynového kanála
0,001s strela opúšťa hlaveň záver sa posunul z bodu nula o 3,5mm
0,0038+0,0005=0,0043s - záver sa odomkne a strela je 2,68 metra pred hlavňou (úsťovka 706ms)

Toľko môj priblizný výpočet, takže ak tam nejdeš dávať hlaveň 2,5m tak je to jedno
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

To je super. Mame vela priestoru na tvorbu tacticool zbrane :D . Netreba ale zabudat, ze strela sa od zaciatku nepohybuje max rychlostou, tu ziskava az niekolko cm za ustim, takze tych 2.7 metra bude trosku menej(2.6 :)), ale stale dostacujuce . Dik ze si si dal namahu. :D
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

V každom prípade po dokončení foto dať sem nech sa aj my potešíme !
Som veľmi zvedavý ako sa to bude chovať, ale som presvedcený o tom, že výstrel bude mať väčší spätný ráz a možno sa mýlim , možno ho zobere hmotnosť dlhšej hlavne... istotne daj vedieť ako si pokročil nakoľko isto sú tu viacerí adepti na homemade kanadanku.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

prečo myslíš že výstrel bude mať väčší spätný ráz. Ja som dúfal v menší - tlak plynov bude menší, zbraň bude o viac ako pól kila ťažšia a zmena rýchlosti strely budepomerne malá.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Usudzujem z toho ako sa spravaju skratene verzie(subkompakty s plnotucnym sa spravaju ako klasika s redukacom) , ci 58my alebo ARka mozno sa mylim, pri ipsc je 58ma zbytocne silna a len velmi malo jej chyba aby mohla byt ako major kategoria takze dlhsia hlaven vysia ustova rychlost tym aj faktor pre major , ale na ipsc to chce lahku pusku , takze tam by som do moc hrubej hlavne nesiel pride mi to kontraproduktivne.

Ak vyjde cas tak ja budem skracovat 58mu na kompakt, do 200m s tym popre padaju, a inak to kope menej az na ten vyslah plynov pred ksichtom.

neviem tereba sa opytat majitelov kanadanky alebo to porovnat, a nakonec kompik to spravi...
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Neviete niekto ako sa tato kanadanka vola original, pripadne kde sa predava? Kedze meviem obchodny nazov tazko sa mi hlada predajca
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

takto ju vedú v obľúbenom obchode - ČZ 858 Tactical 2 Canada
http://www.hermes.sk/gulove/cz-858-tact ... ou-pazbou/
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Jednu som nedavno videl v Hermese v BA, cenu si ale nepamatam...
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Iba ze hermes uvadza zle informacie, tieto hlavne nemaju tvrdochrom !!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "