vz.58 nastavenie mieridiel

Bandy
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Bandy »

Zdravim Chlapi , potreboval by som pocut Vas nazor,popripade poradit. Kupil som ulozenku vz.58 este som s nou nebol na strelnici.Vsimol som si ,ze muska je posunuta kusok dolava. Pozeral som rysky od prveho nastrelu a vyzera to ze s tym nebolo pohnute. Chcem sa spytat ci je nutne robit novy nastrel na zbrani, alebo s tym nemam hybat. Mate niekto podobnu skusenost z Vas ? Ako ste to nakoniec riesili ?
Prílohy
2015-04-23 18.48.42.jpg
2015-04-23 18.47.22.jpg
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

neries hovadiny a strielaj
ak si uplne paranoidny , kup/pozicaj si laserovy nastrelovaci naboj , vloz do komory a pozeraj cez mieridla ci vidis cervenu bodku tam kde je mucha. Ak tam bude vyrazny rozdiel, na 90% mas nahovno laser a na 10% treba posunut muchu.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Bandy napísal: Kupil som ulozenku vz.58 este som s nou nebol na strelnici.Vsimol som si ,ze muska je posunuta kusok dolava. Pozeral som rysky od prveho nastrelu a vyzera to ze s tym nebolo pohnute. Chcem sa spytat ci je nutne robit novy nastrel na zbrani, alebo s tym nemam hybat. Mate niekto podobnu skusenost z Vas ? Ako ste to nakoniec riesili ?
Ak to bola úloženka v NZ skladoch, tak ver, že bola aj nastrelená a až tak uložená.
Ale nik Ti nebráni urobiť si nový nástrel...teda, ak si trúfaš...

P.S.:
Ono to trochu aj mýli a skresľuje, no takéto "posunuté" mušky nie sú nič mimoriadne, mal som ich v rukách XXX kusov.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

ja mam nieco podobne doma ...posledna sutaz na 100m 93b zo 100 takze pohoda .... ako pise roman neriesit a strielat :)
radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 7 years 3 months

Príspevok od používateľa radec »

zdravim po kupe kompenzatora mam zmeneny nastrel,kupil som si pripravok na stranovu korekciu musky no ajtak s nou neviem pohnut,akurat sa mi podarilo ten pripravok zohnut, skusal som uz aj kladivo a ona stale nie a nie pohnut :evil:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Veľký zverák, kamoša pomocníka čo bude držať sapík. Streknúť na ten čap wedečko alebo dajaký podobný vzlínavý sajrajt. Upnúť nosič mušky do zveráka, z jednej strany nosiča mušky drevenú dosku, z tej druhej napríklad primeraný bit z malej Gola sady, oprieť ho o ten priečny čap mušky. A uťahovať! Ono to musí povoliť, potom už pôjde lepšie. :lol:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

V prvom rade si treba pozriet, ci samotna cela mucha nie je celkovo pootocena voci hlavni. Ak je, podlozit zbran uterakom, nadlozit par uterakmi a handrami a par krat tresnut gumennym kladivom nech sa to zrovna do 90°.

Potom nasleduje postup ako opisuje Igrlik. Chce to ale 2 ludi a neraz hodne sily. V mojom pripade bolo nutne kolik riadne cely vylisovat von, vysrobovat muchu a kolik riadne prelestit smirglom. Potom uz stranova korekcia isla v pohode.

Nasledne nastrelovanie na 22 m s cielnikom nastavenym na 200 m. Zabudni na hluposti typu nastrel na 50 m.

Potom je vhodne doladit na 100 m s cielnikom nastavenym na 300 m s nastrelnym tercom podla manualu k vz 58.

Preco? lebo balistika 7,62 x 39 mm z 58miciek a AKciek je takato. 22 m a 200 m sa pretinaju.

https://savannaharsenal.com/2016/04/23/ ... -47-ak-74/
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Ked som si kupil kompik a svetlovodne mieridla na vz58 tak som to dal hned zbrojarovy namontovat a aj nastrelit, to iste aj Vam doporucujem. Zbytocne stratite vela casu s takymito nastavovackami. Moj nazor

A pekne sviatky prajem
Používateľov profilový obrázok
Mr.DRAKO
prispievateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa Mr.DRAKO »

radec napísal:zdravim po kupe kompenzatora mam zmeneny nastrel,kupil som si pripravok na stranovu korekciu musky no ajtak s nou neviem pohnut,akurat sa mi podarilo ten pripravok zohnut, skusal som uz aj kladivo a ona stale nie a nie pohnut :evil:
Úplne prvá vec, ktorú by som riešil ešte predtým, než pohnem mieridlami, je to, že si skontrolujem (nechám skontrolovať) ten kúpený kompenzátor a hlavne jeho správnu montáž na zbrani...
Neuviedol si, aká veľká je stranová odchýlka po jeho montáži, ani model kompenzátora...
radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 7 years 3 months

Príspevok od používateľa radec »

kompenzator pre pravaka od GP, na sutruhu som z neho musel dat dole 0,4mm , pri strelbe na 50m ide vsetko cca 15-20cm doprava, sustrel nezmeneny
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Posun sustrelu je po montazi kompiku normalna vec, preto treba zrovnat muchu a nastrelit nanovo.

Osobne som GP kompik daroval a kupil cesky kompik Dragon (predava AFG), trojkomorovy odvodeny od WAR kompiku. Zbran sa ani nehne. Vyhodou tychto dvoch kompikov je, ze netreba nic dobrusovat a ladit, su fixovane dvoma imbusami. Kompik je kedykolvek mozne zhodit a montaz nevyzaduje puskara. Navyse su ucinnejsie, aj ked hlucneee.
hvozdikSK
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 3 years 11 months

Príspevok od používateľa hvozdikSK »

Ahojte strelci, hladam radu - na AK od FEG - SA85M musim pri nastrelovani vyskrutkovat musku prilis vysoko, este vyssie ako na obrazku, t.j. vycnieva nad ochranny kruh. Nastrel na nastavenie (hledi) 2 na vzdialenost 23 metrov a stale som vysoko o 8 cm. Nemal som moznost to testnut na 100 metrov na hledi 1 alebo 3 (s posunom 26 cm na origo nastrelnom terci s ciernym obdlznikom 25x35 podla predpisu k vz58), ale podla balistickych tabuliek by som mal byt v strede terca. Stretli ste sa niekto s tymto? Nemam tam ziadne ustove zariadenie.

Ako bonus pripajam balisticku tabulku pre zero 1, 2 a pre battle setting (P/D/A) ktoru som si spravil, snad to niekomu pomoze. Dakujem za rady
Prílohy
balisticky graf 762.png
20220103_193129~2.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "