System Kinggun: predpazbie a kryt zaveru s integ. railom

inspiring_austin

System Kinggun: predpazbie a kryt zaveru s integ. railom

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nakolko sa mi vyskytol tento vyrobok na stole rozhodol som sa spravit postupne recenzie plne dojmov, nalad, subjektivnych pocitov a zlce :)
Uz coskoro na vasich monitoroch.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dakujem dopredu a ocakavam hlavne negativa, lebo pozitiva si kazdy vyrobca vymysli plny vedro do rana.
58 mi na ponku uz dlho nelezala :-)
Nu3a
prispievateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa Nu3a »

Som velmi zvedavy na vase skusenosti, polovicna cena oproti Gunexpertu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Rasto napísal:Dakujem dopredu a ocakavam hlavne negativa, lebo pozitiva si kazdy vyrobca vymysli plny vedro do rana.
58 mi na ponku uz dlho nelezala :-)
nechcem v kazdom pripade predbiehat aby aka taka objektivita bola ale jedno negativum je iste: tazko sa to kopiruje :lol: vtip
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

ja som u predpazbia zaznamenal 2 negativa:

1) nesedelo mi na zbran. mal som volu asi 1/4mm na plynovom nastavci. vraj sa im to este nestalo, takze to mohla byt kludne chyba mojej zbrane. problem vyriesil puskar.

2) pri prvej strelbe mi ostal vzprieceny piest - ma nad sebou pomerne dost miesta (cca 1cm), takze ma kam vybehnut. problem vyrieseny skosenim hrany plynoveho nastavca.


kinggun je solidny kus materialu. drzi nastrel.
bohuzial mi pride byt zbytocne vysoky.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Zameraj sa prosim ta hlavne na kryt pruzin, ten ma prvorado zaujima, lebo som zvazoval nad jeho kupou a cesky bratia o nom ani pocut nechcu a stale ospevuju len a len gunexper, ako keby sa im do r*** pchali.
Nu3a
prispievateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa Nu3a »

Gunexpert ako firma u mna skoncila premrstenymi cenami - nech sa na mna nikto nehneva, ale za stranove nastavenie musky pytat bratskych 1350 CZK... Niekto spekuloval ze tie vysoke ceny su kvoli statnym zakazkam, ale kopec veci je z NZ... Spat k teme - co sa tyka krytu zaveru Kinggun, dali by sa tie imbusove uchytky nahradit nejakym rychloupinakom?
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

Vyzerá to dost strašne ( kryt zaveru ) ...

http://www.kinggun.cz/kryt_s_uzaverem/

aka je cena?
Nu3a
prispievateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa Nu3a »

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Cast prva, dojmy a pojmy.
Systen KingGun si prinesiete domov v klasickej kartonovej krabicke spolu s navodom na udrzbu, zarucnym listom a hrejivym pocitom.
Zacnem pekne od zadu: krytom zaveru.
Kryt spolu s railom je vyrobeny z jedneho kusu solidneho materialu, liatim a nasledne trieskovym obrabanim s povrchom bez stop po nastroji, hrany zaoblene. Povrch je farbeny zrejme vypalovaciou farbou.Rail je 120 mm dlhy. Horna hrana railu merana od najvyssej casti nosicu zavornika je 8 mm. Kus kt. mam k dispozicii je uz osadeny vratnymi pruzinami-bonus vyrobcu ako uvadza na svojom webe. Vratne pruziny su do krytu uchytene cez povodny unasac pomocou troch zapustenych skrutiek s vnutornym sesthranom v miestach povodneho nitovania. Skrutky som sa pokusal uvolnit(zvedavost ci majster sa neutal mi nedala) ale su kvalitne zalepene.
Samotne uchytenie na zbran je pomocou povodneho zaistovacieho kolika tak ako aj na tvz. "rakvicke" a dvoch postrannych vycnievajucich zachytov (pracovne ich nazvem "usi") s priebeznymi skrutkami a pritlacnymi kamenmi. K zabezpeceniu aretacie a zaroven k vymedzeniu stranovej vole su na spodnej hrane krytu styri vycnelky presahujuce okraj krytu, ktore zapadaju do vnutorneho okraju puzdra zbrane celkom tesne.
Tolko k letmemu opisu. Pristupujem k montazi. Bezpecnostna kontrola, odstranenie rakvicky, odskrutkovanie kamenov, zasunutie vlnivo-valivym pohybom pruzin do utrob, napolohovanie vycnelkov voci diere, cvak a sme vnutri. Pretlacenie zaistovacieho kolika prebehlo hladko. Prilozenie a dotiahnutie kamenov pod usami. Tu nastava prvy problem. Verzia Sa. vz. 58 Pi, ktora je na scene, ma na lavej strane puzdra zaveru montaznu listu a ta zabranuje vlozeniu kamena pod osadenie vyfrezovane na puzdre. Kratky pobyt v dielni ale prekonava toto male konstrukcne zavahanie a novy tensi kamen je na svete. Pri dotahovani netreba mat strach z pripadneho strhnutia zavitu v kameni: na materialy sa nesetrilo a pravdepodobne su aj kalene.
Problem cislo dva: usi vycnievaju do stran a "naduvaju" zbran o dalsich 10mm na kazdej strane. Ak mate linearnu(pozdlzna os hlavne je vyskovo subezna s pozdlz. osou pazby) sklopnu pazbu nepodari sa vam ju dovriet(sklopit) a uzamknut v tejto polohe, kedze dochaza k stretu trubky pazby a uska krytu zaveru. Objaveny kaz je mozno cisto len ukazom na mojej testovanej konstrukcii ale vyskytol sa, tak na neho upozornujem.
Prebehla strelba s otvorenym kolimatorom cca dva plne zasobniky. K uvolneniu skrutiek nedoslo, nosic zavornika chodil pod krytom hladko a bez drhnutia. Nasledovala demontaz a nasledna montaz krytu. Ano, nastrel drzi, resp. chyba na 40m(obmedzenie strelnice) sa neprejavila a nebolo nutne znovu nastrelit kolimator na zhodny strelecky vysledok.
Je otazne, ci sa takto bude kryt zaveru spravat aj po nejakej tej tisicke vystrelov, ked uz mozu byt stycne plochy vplyvom razov vymackane-rovina uvah a domnienok.
Problem cislo tri, styri: nakolko lave usko vycnieva nebude mozne pouzit sucasne kryt zaveru a napr. optiku typu POSP. Natiska sa otazka, ze preco to takto kombinovat ale len upozornujem na pripadny stret. Ako dalsi nedostatok, i ked len ciastocny vidim vyriesenie pritlacneho spojenia cez spominane kamene. Preco problem, resp. nedostatok: na de/montaz vzdy treba nastroj. Ten nemusi byt vzdy poruke. Pripadna nasledna strata kamenu/ov vie cely system znepojazdnit, kedze na samotnom zadnom cape nebude zarucena presnost osadenia. Spominane rychloupinaky s vystrednikom by problem pripadnej straty ci beznastrojovej de/montaze riesili ale je potrebne ich "zapracovat" do krytu nakolko v mieste priebeznej diery je sikma plocha.
Zatial takto. Koniec hlasenia.
Naposledy upravil/-a inspiring_austin v 07 Mar 2013, 23:49, upravené celkom 3 krát.
Nu3a
prispievateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa Nu3a »

Dakujem, za mna velke plus! :)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dakujem kvalitne napisane.
Detailne foto by sa nenaslo, nech si spojim ziskane info s vizualnym 8)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

foto urcite cez vikend pridam
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pridám prvé dojmy z montáže orailovaného krytu pružín:

a: kúpil som ho včera už bez pružín, prehodiť ich z pôvodnej rakvičky bol celkom pôrod
b: na moje Pi sadlo ľavé ucho síce natesno, ale nebolo potrebné nič brúsiť
c: bol som upozornený, že zo začiatku môže dochádzať k treniu medzi nocičom závorníka a krytom, ale keďže nosič je oceľový a kryt duralový, po pár výstreloch sa to ochodí. Mám pocit že to trošku drhne, ale to môže byť aj novou povrchovkou na mojom kompakte.

Behom pár dní sa chystám na strelnicu, vykalím z toho pár zásobníkov a potom uvidím stopy na povrchovke
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Páni, jedna otázka ku kompletu KingGun: Gunexpert proklamuje, že kryt záveru a nadpažbie ich konštrukcie má raily v rovine, je to takisto aj pri tejto konštrukcii? Čisto zo zvedavosti, je mi jasné, že nejaký rozdiel spraví aj zbraň ako taká...
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "