Nové lakovanie Vz.58

inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

mal si to nahodit do snehobielej...aktualnesie ..hehe
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nechcem vam brat iluzie, ale standardne ciernenie je niekolko mikronov hlboke, pricom je lahko poskriabatelne i obnovitelne.
Ma jednu obrovsku vyhodu a to, ze nepridava na rozmeroch cierneneho materialu, lebo sa nenanasa, ale cierni (uslachtila hrdza) samotny material.
Je podstatne menej odolnejsie ako povodna farba i ked vyzera viac cool ;-)
A podla pouziteho materialu moze hadzat rozne odtiene, nemusi chytit vobec, alebo ked to je spravene zle, tak jednoducho nekontrolovatelne zhrdzavie, nepytajte sa ma ako to viem 8)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

takže prvý test povrchovky na čiernenom kompakte z Kolarmsu:
plynový bazmeg je asi iba striekaný práškovou farbou, na mieste styku z predpažbím je už farba odretá na kov, na funkci to nemá vlyv, len reportujem 8)
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

ja som to nastriekal tými sprejmi fosco a drží to. nepieskoval som ju ani nijako neodstrojoval,len prelepil mieridlá .vystrieľal som v rýchlom slede tri zásobníky a farba drží. čo viem krylon by mal byť lepší ešte lepší je dura coat .
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

abakan napísal:dnes som skusil nalepky velkonocnych zajacov a vajec, kuriatok, mrkiev, uvidim, v pondelok vyskusam ako to zabere na kocky: budem kuul taktikuul :lol:
:lol: ...to čo máš za ženskú partiu, že ich ideš na veľkonočný pondelok kropiť kosou??? :roll:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

prababka bola partizankou
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

prestriekaval niekto už pôvodné drevotrieskové pažbenie na SA 58 farebným sprejom (napr. čierny)??? aký sprej drží "normálne" na tom pažbení? samozrejme treba to asi pred tým poriadne vyšmirglovať od toho laku vrchného, čo?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

najlacnejsi z baumaxu drzal jak (doplnlubovolnu) viera

povodne pazbenie staci osmirglovat najpr nahrubo , potom 200 a 400 smirgel, odmastit a striekas

ja som to najprv hodil cele na cierno a potom som na to prskal kratkymi davkami a dosiahol som taky plastovy look & feel
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Tak ako píše Roman. Ja som striekal dve vrstvy čiernym matným sprayom na autá a drží ako originál. Pre istotu som ešte po prebrúsení šmirglom odmastil povrch techn. benzínom.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

načiernenie predpažbia (drevotrieska) idem tiež riešiť. Už mám ošmirglované a odmastené, chystám sa kúpiť nejaký sprej na kov do Hornbachu. Viete odporučiť konkrétnu značku ? A po skusenostiach ... pri strelbe keď sa zahreje nefarbí prsty ?
Dík chalani
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

aj po 2 rokoch to drzi bez problemov, po uvodnom zaschnuti to uz nelepi, nefarbi, nelupe sa
pouzil som najlacnejsi sprej z Hornbachu
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

dík Romane. A sprej si použil "na kov" alebo "na drevo" ?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ja som kúpil matný čierny spray na autá, značku si už nepamätám. Drží aj po dvoch rokoch, po nahriatí nefarbí.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

jop, dík. Rozmyšlam ešte nad KRYLONom. Dam vedieť ako to dopadlo + foto
duri1
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa duri1 »

Pani, tiez ma trapi cernenie z Kolarmsu. Zabil som tam cely den, lebo im to nechcelo chytat a vysledok je, ze telo zbrane je sfarbene do cervena. Rozmyslam, ze kosu odstrojim a nastriekam nejakym ciernym sprejom, ktory mate vyskusany...
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "