Nové lakovanie Vz.58

slimaaak
prispievateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa slimaaak »

Poriadne odmastit, jemne presmirglovat, este raz odmastit, prekryt/prelepit otvory, zavity a pod a sup na to matny sprej MOTYP na brzdove strmene a bubny. Drzi aj na hlavni ako povodna farba aj po intezivnom pukani.
duri1
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa duri1 »

Niekde v Hornbachu, ci Baumaxe som videl dokonca spreje na vyfuky a vyfukove potrubia... to by mal byt sicher, ze to nezlezie
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..este doplnim cierny sprej na opravu odretych naraznikov "Bumper structurant spray" od fy Car System
- par znamych s tym ma prestreknute pazby a drzi im to
- ak sa strieka z trosku vacsej vzdialenosti vytvara taky zrnity draplavy povrch
- nemam vsak vedomost ze by s tym niekto striekal aj kovove casti
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

ako som slubil, pripajam foto po nastriekani nadpažbia a rukoväte, pôvodne drevotrieska. Ešte asi nafotím pri dennom svetle. Má to taký plastic-feeling, cca 5x na strelnici, drží, nelúpe sa, dá sa čistiť. Použitý KRYLON matný. Tak ako písal THEPLAKY, striekať z vačšej vzdialenosti, kludne aj pol metra.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
armour
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa armour »

Ak chcete rozne odtiene na striekanie zbrane odporucam farby na modely od firmy TAMIYA. Mnoho odtienov a predavaju aj ako aerosol. Potom samozrejme na vsetko matny lak treba. Tak isto aj na krylon.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Snoopee napísal:ako som slubil, pripajam foto po nastriekani nadpažbia a rukoväte, pôvodne drevotrieska.
Chcem drevotrieskove casti nafarbit na cierno, kupil som farbu v spreji odolnu aj vysokym teplotam - v hornbachu take boli skoro vsetky ale neviem, ci mam diely podla navodu potom pre stvrdnutie farby vypalovat v rure (30 minut 200C) alebo nevytvrdzovat.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Urcite to do ziadnej rury nedavaj. Neviem ako by to zniesol ten pojivovy material na drevotrieske.
Ja som si strekol svoje pazby, pazbicky a cele predpazbie najlacnejsou farbou v spreji a vsetko drzi.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

zblklo by to v tej rúre jak fakla :D :D
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Co konkretne by vzblklo? templo odolna farba - podla obalu do 450C, alebo drevotrieska?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

drevotrieska
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Z mojej skusenosti mozem povedat ze pred casom som tiez skusal rozne podobne farbenia a maskovania. Najprv som isiel cestou Krylon, Fosco. Farby neboli zle, ale na miestach oteru (pazbicka, podpazbie, ...) to casom aj tak zliezlo. Potom som isiel cestou vypalovacich farieb. V peci to nevzblklo, ale po case to zasa zliezlo dole (resp. poodlupovalo sa to ked sa s tym niekde buchlo a narusila sa farba). Potom som skusal rozne gumolaky a kadejake druhy farieb a povrchov-vysledok bol stale ten isty, po case to zacalo liezt dole. Nakoniec som pristupil k razantnemu rieseniu a na pazbicku som natiahol kus duse z bicykla. Vyzera to sice priserne, ale mne sa to dobre drzi aj v mokrych a spinavych rukach, nelezie to dole a ked sa to poskodi tak natiahnem tam novu gumu. Predpazbie som oblepil smirglovou paskou (pouziva sa na oliepanie okrajov schodov a pod.) Chcem upozornit, ze samopal mam ako pracovny nastroj a nie predmet na vystavu. Drzi sa mi perfektne a ked sa nieco pokazi, opravim za lacny peniaz. :|
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Myslite, že mám na tú farbu hodiť nejaký priesvitný lak na ochranu?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..lak sa Ti bude smykat - najma v spotenych rukach.

Ako pise kolega vyssie, dusa z bicykla je co do funkcnosti najjednoduchise a najpraktickejsie riesenie. Mne sa dokonca podarilo na jeden zasobnik obliect dusu "na káry" (je hrubsia a aj sirsia), - asi hodina roboty pomocu dvoch vareciek - druhykrat by som to uz nerobil, skoro som si pri tom zodral ruky. Mozno su aj ine rozmery dusi, ktore by na ten zasobnik sli navliekat jednoduchsie (neviem).

Ta smirglova paska sa da zohnat aj v skejtackych obchodoch.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Výsledok sa mi páči.
Odolnosť som nemal možnosť zatiaľ otestovať.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

Zdravim, otazka - cim natriet drevene pazbenie (svetle drevo), aby bolo chranene pred spinou, olejom? V lakoch / lazurach sa moc nevyznam, to ci sa mi to potom bude smykat v rukach neriesim, chcem aby to bolo pekne. Obrusene uz to mam, chyba mi uz len vybrat ten pravny finis. Vdaka za pripadne tipy
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "