WTSHTF - všobecne

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
vitamin
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa vitamin »

Optimizmus je spôsobený nedostatkom informácií.
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Nemecka vlada informuje svojich obcanov :

http://www.aktuality.sk/clanok/367533/z ... -na-vojnu/
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Zabitý zoznam... :roll:

Výber z núdzových zásob :
Špargľa v pohároch: 400 g
Kyslé uhorky: 400 g
Repa: 400 g
Čerešne v pohári: 700 g
Citrónová šťava 0,2 l
Káva / instantná káva 250 g
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Fazuľa, hrach, kapusta... Nemci tuším plánujú na hrozby odpovedať všeľudovým nasadením plynu.
:lol:
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Ok, mozme polemizovat o jednotlivych polozkach ale uz len ten akt vyzvy obcanom stoji za PALEC HORE :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Sego, písal som to už niekde inde, ale napíšem to isté aj sem. Je fajn, že nemecká vláda nastolí cez médiá takúto tému. Ale problém je inde. Môžu mať ľudia hocaké zásoby a hocakú výbavičku, ale keď nemajú základné povedomie, ako sa v určitých situáciách správať, čo robiť a čo nerobiť, kedy kam ísť a kedy kam nejsť a nemajú cvik ani len v používaní Švajčiara, nieto ešte sekery, tak podobné výzvy typu "zásobte sa" sú výstrelom do prázdna.
:D
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ked sa vsetko poserie tak jasne, nestaci to. Ale su situacie ktore sa vyriesia za 2 dni (zivelne pohromy a pod) a tam to pomoze.
To by mal byt ale standard ze ludia maju doma aspon varic, vodu, cestoviny a nejake zavarane veci.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

takto to bolo aj cez vojnu. Boli ľudia, ktorí rozmýšľali racionálne a boli nachystaní na problémy. A boli aj neschopáci, ktorí sedeli so založenými rukami a neurobili nič pre svoju situáciu. Je to aj o ľudskej vychcanosti. Takíto ľudia sa vždy priživovali na druhých, tých lepšie pripravených.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

To o pripravenych a prizivnikoch poznate i zo strelnice.
Napr. pridem s velkou streleckou taskou a dakto ako pan s pistolou za opaskom a potom to zacne.
Nemas terc, spinkovacku, lepky, naboje ...?
Nechaju po sebe bordel a adios.
Do guli nakopat takych spoluobcanov.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

peterson napísal:takto to bolo aj cez vojnu. Boli ľudia, ktorí rozmýšľali racionálne a boli nachystaní na problémy. A boli aj neschopáci, ktorí sedeli so založenými rukami a neurobili nič pre svoju situáciu. Je to aj o ľudskej vychcanosti. Takíto ľudia sa vždy priživovali na druhých, tých lepšie pripravených.
Ani vojnu nemusíme mať na Slovensku a platí to aj tak.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Chcem si dat na balkon - nejaku vodotesnu plastovu bednu - nieco taketo, ale o trocha vacsie:
https://www.uni-max.sk/plastovy-ulozny-box-95-l/d/

Dlazka by mala byt 100cm - chcem tak uskladnit 2kg nadobu na PB + nejake veci, ktore clovek s domom skladuje v garazi.
Viete mi poradit nejaky web, alebo osobnu skusenost, kde v BA ist pozriet taku bednu?
googlim googlim ale nic vacsie ako to co som sem pastol nenachadzam.

/boxy na ukladanie matracov a podobne nie su vhodne/
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

V hornbachu maju nieco podobne aj s tesnenim.
Používateľov profilový obrázok
Hindenburg III
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa Hindenburg III »

Jack napísal:............... Môžu mať ľudia hocaké zásoby a hocakú výbavičku, ale keď nemajú základné povedomie, ako sa v určitých situáciách správať, čo robiť a čo nerobiť, kedy kam ísť a kedy kam nejsť a nemajú cvik ani len v používaní Švajčiara, nieto ešte sekery, tak podobné výzvy typu "zásobte sa" sú výstrelom do prázdna.............. :D
Súhlasím s Jackom a rád by som dodal moju skúsenosť. Robil som roky v (súčasnej) civilnej ochrane a v niektorých obdobiach som mal na starosti aj propagáciu, informovanosť obyvateľstva, ľudovo povedané osvetu. Môj poznatok je, že ľudia budú zruční a informovaní, len ak sami dovolia aby boli zruční informovaní. Na trhu informovanosti je obrovská konkurencia, všade zo všetkých strán dnes do nás niekto dobiedza s "osvetou" - od prevencie rakoviny prsníka a semeníkov, cez bio potraviny až po triedenie odpadu (nerobím si srandu ani z jedného). Nuž a konzument si vyberá čomu bude venovať svoju vznešenú pozornosť...
Nechcem objavovať Ameriku, toto už iste inými slovami povedani iní, ale kľúčom prežitia v prípade WTSHTF bude čo najrýchlejšie sa poučiť z chýb tých, ktorí to schytajú ako prví.... Ale ja osobne si zásoby na vyššie uvedený nemecký spôsob aspoň v malom rozsahu robím :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Asi tak... Príde mi až absurdné, že nejaká vláda vo vyspelej krajine musí ľudí vyzývať, aby mali doma aspoň základné zásoby na pár dní. Veď by to mala byť samozrejmosť. Spolu s povedomím, kde človek žije, aké sú špecifické regionálne a lokálne riziká, kedy a kam by sa dalo evakuovať, atď. To neni preperstvo. To je zdravý rozum.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Steff napísal:Chcem si dat na balkon - nejaku vodotesnu plastovu bednu - nieco taketo, ale o trocha vacsie:
https://www.uni-max.sk/plastovy-ulozny-box-95-l/d/

Takze kupil som "Scuba box" XL z Bauhausu - 33e - za podobnu cenu je aj na nete.
Je vodotesny, ma 4 klipsne. Dnu som dal nejake sacky s pohlcovacom vlhkosti a putoval na balkon.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"