Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Takto sa sprava Ebola. Ta sa zvykne "ukryt" v nejakom organe a po "vylieceni" sa znova aktivuje...
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ak toto niekto nahlási Matovičovi, tak zakáže aj Veľkú noc :D :D
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

aris napísal:Veľmi sa čudujem tým, ktorí tento covid stále bagatelizujú porovnávaním s chrípkou.

Pritom je dnes zrejmé, že aj pri najmiernejších číslach je covid cca 12krát smrteľnejší ako chrípka.
A neskúšajte argumentovať, že mnohí majú covid ani o tom nevedia a preto nie sú v štatistikách. To isté totiž platí aj pri chrípke.
Tiež som so svojou chrípkou neletel za lekárom, ale som si ju vyležal doma.
Nuz nezvykneme vidat spravy o preplnenych JISkach, takze tento virus asi naozaj vybocuje z beznych kolaji toho, co zvykneme zazivat. Ale nejake kalkulacie teraz asi nemaju vyznam, kedze cisla su nekonzistentne, bychadzaju z roznych zdrojov a metodologii. To bude este chvilu trvat kym v nich nielto uprace a vystavi tomu nejaky verdikt. Ci vtedy bude vedecky exaktne cislo niekoho zaujimat je otazka. Situacie sa chopili politici a masmedia - pravda vzdy dostane na frak.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

aris prosím ťa vedel by si zverejniť nejakú serióznu štatistiku o tých 12% ? Ale čínsku prosím nie tím nikto neverí a Taliansku tiež nie pretože ty nahádzali všetkých mŕtvych do Corona košíku ako to už aj sami priznali.
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Peťo:
Aris písal 12x, nie 12%.


Steyr_H5:
Dúfajme, že tá reaktivácia nebude vôbec alebo len ojedinelá.
Ale ten článok je informačne dosť vlažný. Hovoria o teórii reaktivácie, ktorú nemajú ničím podloženú a "teória tak visí len na náznakoch".

No zároveň tak mimochodom uvádzajú, že chybovosť testov je na úrovni 20-30%.
Veď to v reále znamená, že aj keď zoberiem spodnú hranicu chybovosti 20%, tak 1 zo 125 pozitívnych ľudí skončí aj pri 3 opakovaniach testu ako negatívny. Čo pri dnešných číslach nakazených napr. aj v tej Južnej Kórei nie je málo.
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 423
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Uznesenie vlády o obmedzení pohybu cez veľkonočné sviatky má nadobudnúť účinnosť od 0:00 hod. dňa 08.04.2020, teda odteraz o necelých 6 hodín. Do tejto chvíle nebolo vyhlásené v Zbierke zákonov (aspoň podľa aktuálnych údajov na Slov-Lex), neexistuje teda kodifikované právne záväzné znenie.

Podľa mňa sa až do momentu vyhlásenia jedná o neplatný právny akt.

Som veľmi zvedavý, ako to chcú od polnoci aplikovať a vynucovať.... :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

z BA začal exodus aut smerom von z mesta...
Dúfam, že niekto Matovičovi pustí nejaké zábery tých "zodpovedných" ...

47Ronin: buď bez obáv, hliadky PZ už pred polnocou obsadia určené miesta a hlúpe úvahy podobné tej tvojej budú veľmi rýchlo na mieste poriešené k spokojnosti :wink:
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

Steyr_H5 napísal:REAKTIVACIA VIRUSU V TELE

https://www.startitup.sk/v-51-vylieceny ... h-bunkach/

modlime sa aby to boli chyby v testovani inak sme fakt v ...
Takto sa chovaju aj chlamydie, raz ich dostanes a uz sa toho nezbavis. aktivuja sa ked su v tele vhodne podmienky. pasivne prezivaju vo vnutri buniek.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Potvrdzujem Petersona... Podla toho co sa dialo na vypadovkach od obeda v BA nezostal ani jeden cezpolny... :lol: :lol: :lol:
https://www.cas.sk/clanok/967260/foto-h ... ony-video/
Som zvedavy ci na dalsej tlacovke /dnes ich mal 4 :idea: /budu aj slzy a mrncanie... :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

nech mi prepáčia moji kamoši z východu- ale konštatujem, že vaši krajania dnes dokázali, že sú najväčší tupci, ktorí si myslia, že vydrbali s vládou. Žiaľ, vydrbali iba so svojími rodinami :evil:
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Peterson: hlupe uvahy?! :twisted:
tak mi prosim so svojou policajnou logikou odpovedz na tieto otazky:
Kedy nadobuda uznesenie vlady platnost?
Dodrziavanie akej pravne zavaznej normy chcu policajti vynucovat?
Na zaklade akej normy ma chcu pani policajti obmedzit vo volnom pohybe?
Ak by som sa (toreticky) rozhodol niekam cestovat, na zaklade akej normy by ma mohli postihovat?

Predchadzajuce uznesenie vlady vyslo v Zbierke aspon 1 den pred nadobudnutim ucinnosti, toto akosi doteraz nie, aj ked ho chcu (podla Teba) uz o par hodin razne vynucovat... Ja sedim doma a nateraz sa nikam nechystam, len ma to zaujima... :mrgreen:
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Ako mam chapat tu starostlivost o deti? Mozem ist s deckami sa asponpreviest na dopravne ihrisko? Lebo ak nie tak musim zacat hladat makovice na odvar :)
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

V ramci svojho okresu mozes ist kam chces, myslim, ze na bicykloch dvojnasobne. Kazdy pohyb ozbrojene zlozky statu nebudu schopne ani monitorovat, nie este kontrolovat
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

V to dufam. Realne nikoho neohrozujem. Ale parkrat uz som tento tyzden videl mestskych startovat na decka na ihrisku koli tomu ze nejaky dobroprajny sused volal hliadku :) Podotykam ze pubisi mali ruska a viac ako 3ks naraz ich tam nebolo.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"