Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Niet nad tvrdý byznys... :x

(sorry - ypsilony prevzaté z poľštiny) :?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

D-S, skoro ako proti chrípke... Určite by bolo šťastnejšie, keby sa v nejakom krátkom časovom horizonte zaočkovala drvivá väčšina populácie SR, lebo šíreniu vírusu by to určite zamedzilo do veľkej miery. Ale to sme my... Aj keby sme tu mali v nejakom čase t nulový výskyt - čo mať s veľkou pravdepodobnosťou nebudeme ani keby sme sa všetci zaočkovali a ešte k tom aj rozglejili - stačí, aby niekto vycestoval/pricestoval a je to tu znova. A teda veriť, že vakcína nás ochráni raz a navždy, je lákavé, ale koľko vakcín nám slúži skutočne na celý život a koľko je takých, pri ktorých musíme podstupovať preočkovanie? Nie som lekár, lekárnik, chemik, atď. Ale azda ani nemusím byť, aby som si mohol dovoliť predpokladať, že západné vlády po poslednom vyše roku budú radšej preventívne prijímať aj prísnejšie opatrenia, len aby sa im v blízkej budúcnosti nerozhorievali ohniská a samozrejme, dá sa predpokladať, že ak výsledky výskumov to čo i len trocha odôvodnia, tak farma firmy nás budú vehementne presviedčať, že radšej sa preočkovať...
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

skoro ako proti chrípke...
Bohuzial nie celkom... ockovanie proti chripke je pre vacsinu ludi nedolezite (minimalne riziko bez vakciny) kym proti Covidu bude viac menej nutne.

K tomu
keby sa v nejakom krátkom časovom horizonte zaočkovala drvivá väčšina populácie SR, lebo šíreniu vírusu by to určite zamedzilo do veľkej miery
... je uz dokazane ze vakcina chrani aj pred prenosom? Lebo ked som si o tom naposledy cital (par tyzdnov dozadu) tak to stale nebolo jasne, stale bola moznost ze aj vakcinovani ludia roznasaju.

Inak v praxi sme si doma vyskusali funkcnost respiratora aj "v opacnom smere".
Dcera si zo skoly doniesla covid, nastastie lahky priebeh (uroven priznakov ako pri slabej chripke), ja s manzelkou sme sa tomu vyhli. Zakladne opatrenie bolo ze mimo svojej izby musela mat respirator.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

D-S, naozaj bude nutné pre väčšinu? To je čosi, o čom v tomto momente ešte nie som presvedčený a mám na to pár dôvodov. Ale vravím, som len laik, je to nová situácia pre nás všetkých, a tak šanca, že sa mýlim je veľká...

A áno, "respirátor v opačnom smere" zafungoval aj v mojom blízkom okolí a zrejme ochránil posádku auta pri štvorhodinovej ceste s nakazenou a aj infekčnou osobou.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ja si myslim, ze teraz zname vakciny su len prostriedky prvej pomoci. Casom bude potrebne vynajst vakciny s dlhsim ucinkom a take, ktore zamedzia, aby ockovany nemohol ani prenasat ochorenie.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Registered for: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

všimli ste si tie tupé stáda včera v obchoďákoch? Mám z toho zvláštny pocit...
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Nie, tupym stadam sa vyhybam, najblizsie dni do obchodu nepojdem.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Trochu silné slová, ale budiž.
Pomaly rok zatvorené obchody a nie všetko sa dá kúpiť cez ešopy...

Skôr by som povedal niečo iné...presnejšie doporučil prečítať
https://ferro.blog.pravda.sk/2021/04/20 ... p_rightbox

P.S.:
Pre istotu a úplnosť dodávam, že som včera nešiel do žiadneho obchodu (potraviny nerátam)...a pritom sa nemusím (a ani som sa nedal) dávať testovať.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Potrebujem si požičať z OBI veľkú brúsku na parkety, až tam pôjdem, budem jeden z tupého stáda ?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

mototechna napísal:všimli ste si tie tupé stáda včera v obchoďákoch? Mám z toho zvláštny pocit...
Nevšimol, ale bolo mi divné, že v prírode je odrazu nejako pusto.
:mrgreen:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ja tie shoppingy schvalujem... aspon sa tolko ludi nepoflakuje v prirode. Lesy okolo BA boli plne, ze nebolo kam stupit. Inak vcera vraj nejaky naval nebol, neviem ako dnes.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

mototechna napísal:všimli ste si tie tupé stáda včera v obchoďákoch? Mám z toho zvláštny pocit...
Mi hovor. Zúfalo potrebujem kúpiť oblekové topánky, čo sa mi bez vyskúšania nedá. Nie som covid alarmista, ale keď som včera videl ten saigon v obchodoch a šóry pred nimi, tak som si tam netrúfol, hoci som očkovaný. Normálne som dostal z tých blbých ľudí ten blbý pocit, ako píšeš.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Dnes som bol v OBI v Trencine a napriek tomu, ze bolo plne parkovisko mal som pocit, ze predajna je poloprazdna. Potom som siel do Billy kupit olej a pri akciovom tovare bol saigon ako si spominal.
Nebolo by lepsie nechat obchody otvorene, nastavit pocet ludi na m2, tak ako je tomu teraz ? Ludia by nakupovali priebezne a nevznikalo by to, co vcera, alebo dnes.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Jack napísal:Nevšimol, ale bolo mi divné, že v prírode je odrazu nejako pusto.
:mrgreen:
V našom kraji to ľudia vzdali už asi pred dvoma mesiacmi.
Že by mi to vadilo nemôžem povedať.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"