Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Laci, všetci už dlho vieme, ako príslušné (aj nepríslušné) orgány pristupujú k našim právam a slobodám a že si vyskúšali, aké jednoduché je do nich zasahovať kedykoľvek a akokoľvek sa im práve hodí. To je jedna vec. Druhá je, že vzhľadom na tvoje predošlé príspevky v tomto vlákne, je škoda, že si v tom článku zrejme nepostrehol percento zaočkovaných z rizikovej populácie v ČR...
:wink:
Neviem, do akej miery je tých 90 pct. uvedených v článku preháňaním, ale vzhľadom na to, ako mali v ČR postavenú očkovaciu stratégiu a v čase, keď my sme už pichali štyridsiatnikov, oni sa ešte stále intenzívne zameriavali na seniorov a chronicky chorých, tak sa domnievam, že na tom budú podstatne lepšie, až/ak sa to začne znovva mršiť. A nielen oni, aj mnohí iní. Totiž, aj keby sa to opäť začalo mršiť, oni by už zrejme špitály nemali mať plné až po povalu. A obete by tiež nemali rátať po tisícoch, ba ani po stovkách. U nás by som si taký istý nebol. Alebo inak: akú máme zaočkovanosť v tých skupinách, ktoré ešte pred štvrťrokom hromadne okupovali nemocničné lôžka a tvorili drvivú väčšinu obetí?
:twisted:
Oplatí sa aj v týchto napohľad pohodových časoch vrátiť sa k tomu, čo napríklad z čísel vychádza iniciatíve Dáta bez pátosu a podobne. A blogy, ako tento, čítať s porozumením a aspoň trochou kritického myslenia. Inak hrozí, že sa tu ukolíšeme ako vlani, keď šarlatáni hlásili, že v lete sa vírus stratí a bude to OK. Teškať sa, že niekde v ČR nejaký NSS odkázal bohorovným úradníkom, čo si o ich počínaní myslí a predstavovať si pri tom napríklad nášho Mikasa (kam sa odrazu podel?) je fajn kratochvíla, ale problém to nerieši a (individuálnej aj spoločnej) zodpovednosti za to, ako to tu bude vyzerať na jeseň, nás to nijako nezbavuje.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Jack, čítal som celí článok. Reagoval som na spôsob vyjadrovania autora. Nie sme v základnej škole v hornej-dolnej aby mi niekto pripomienkoval uškrnutie alebo úsmev (hoci aj cinický). Áno, poznáš môj názor na očkovanie, aj ja poznám tvôj a v plnej miere akceptujem. Dokonca pripúšťam že máš pravdu a zachráni životy, ale by som aj ja od Teba očakával pochopenie ( a aj bez dvojzmyselných poznámok smerom na mňa... cítim z nich ako by si ma považoval za chudáčika čo ešte nedozrel k pochopeniu pravdy ).
Napriek všetkému necítim sa urazene ( poprosil by som gramatické chyby “prehliadnúť” :wink: )
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Laci, neviem, prečo ma hneď podozrievaš, že si o tebe myslím, že si chudáčik. A potom, celkom by ma zaujímalo, ako vieš, aký je môj názor na očkovanie, keď som ho tu verejne neprezentoval. Ale pointa je inde: Alkaj sem linkol blog z jedného z mojich obľúbených webov, ty si pocítil potrebu vypichnúť a skopírovať jednu z najmenej podstatných častí a ja som reagoval, že škoda, že si radšej nevypichol fakty, ktoré by si zaslúžili vytiahnuť oveľa viac. Zvlášť, ak majú vzťah k dianiu, či už súčasnému alebo budúcemu, u nás. Stále mi to vychádza ako normálna diskusia a v rámci nej normálna reakcia.
Ak máš ty z akýchkoľvek dôvodov pocit, že si pre svoje názory a postoje nejako negatívne vnímaný mnou, osadenstvom WF, tvojim okolím, alebo hocikým iným, s tým ja nič nespravím (keďže ide o tvoj pocit, nie môj), no fakt nevidím v tom mojom poste ani jeden jediný “dvojzmysel” na tvoju adresu. Ak ty áno, pokojne mi ho pošli do PM.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ja teda urobím coming out- mám v sebe obidve dávky Sputnika a cítim sa skvele. Dokonca, odkedy V.Putin verejne priznal, že ho má tiež- tak nejak pociťujem blahodárne účinky vakcíny na celý môj organizmus :D :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Peterson a ten nanočip nosíš v ruksaku?
:lol:
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

....noo veď tie čipy. Naserú to do tých vakcín, a potom chýbajú v autách, nekupiš poriadnu graficku. Hlavne nech to už spustia. Vraj sa dá do toho natiahnuť Google translator, to sa na dovolenke zíde. Len zase je nutná 5G. A keď mi v nevhodnú chvíľu spadne sieť, tak tam budem stáť ako hlupák bez slova. No uvidíme. :)
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 422
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

mondo napísal:. A keď mi v nevhodnú chvíľu spadne sieť, tak tam budem stáť ako hlupák bez slova. No uvidíme. :)
A niekomu ani nemusí padnúť sieť.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Ma niekto relevantne informacie o tom, ako je to v sucasnej dobe s prekrocenim hranic pesi?
Mam na mysli 'uzavrete' hranicne priechody (betonova zatarasa na ceste), turisticky chodnik, atd?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

to znamená zákaz prechadzat. Závisí na koho narazíš a ako s tebou naložia
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 422
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Používateľov profilový obrázok
Ivanhoe40
prispievateľ
Príspevky: 101
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa Ivanhoe40 »

Je to super nadejna sprava. Ale cosi mi navrava ze si daju sakra nacas alebo este skor, ze o tom za mesiac uz nebudeme pocut...
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 422
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Čiže zo 469 pozitívnych osôb bolo 74% očkovanych, to je 347 osôb. Z toho boli 4 hospitalizovaní, nikto nezomrel. To je dobre či zle? Bez irónie, lebo ja som zaočkovany.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Tiez mam problem to interpretovat. Tych 74% sa tazko interpretuje ked nevieme zaockovanost. Tych 79% je vela. A ti 4, tj ca 1%, kriticky stav alebo iba nemocnica?
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"