off line Navigácia - Android

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
inspiring_liskov

off line Navigácia - Android

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

priznam sa ze pre mna je SHTF uz ked mi vypadne linka..
a teraz k problemu : dnesne navigacie v telefone on-line tahaju mapove podklady

predpokladajme, ze v case ciastocneho rozpadu este satelity budu fungovat, ale pokrytie GSM/GPRS atd nie

tzn hladam nejaku navigaciu , ktoru si nahram do telefonu aj s mapami a funguje nezavisle na datovom pripojeni. Detto na dovolenke ak nemam datovy roaming.
Kedysi som mal na takom bazmeku od HP tusim iGo ale nefungovalo to poriadne. V oblasti andoidovych navigacii som mimo.

Dajte tip na nejaku , ktora ma slusne mapy , dajme tomu celu Europu
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Sam mam Sygic, ale to su len cesty a chodniky. V lese to nepomoze velmi :)
V baliku bola cela stredna a vychodna EU.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Cesty a ulice napr Sygic - a navyse je to slovensky produkt.
Priznam sa ale, ze som to zmazal, lebo prostredie a stvarnenie mi nevyhovovalo.

na turisticke trasy pouzivam Hiking map (tiez slovensky produkt)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

roman napísal: Dajte tip na nejaku , ktora ma slusne mapy , dajme tomu celu Europu
roman , skús sa prelúskať cez toto ...

Je tam viacero odkazov , keďže nemám nič overené , takže iba takto .
V konečnom dôsledku aj tak Ty rozhodneš , či áno - nie .

" mapy do mobilu bez internetu "
https://www.google.sk/search?client=ope ... el=suggest
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

Locus..len offline mapy si potom musis stiahnut vopred
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

dobra tema
djuri
pracuje Locus spolahlivo? Netreba tam stale nieco instalovat?
resp. nejaky odkaz ,kde si to stiahnem /kupim/ a nestaram sa?
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

locus je v google play, free aj playena verzia..mne funguje bez problemov, offline mapy som osobne este neskusal, mali by ist stiahnut priamo v aplikacii alebo si cez mobac mozes vytvorit mapy na mieru..instaluju sa len aktualizacie, tie ale mozes ignorovat..vyhodou je aj celkom obsiahle support forum
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Ja pouzivam Orux + mapy vytvorene cez MOBAC. Je potrebne ale stiahnut mapove addony. Zatial som nenasiel riesenie, ktore by malo podrobnejsie mapy. Na mapach co pouzivam, su zakreslene vsetky oficialne aj neoficialne chodniky. Niekedy mam pocit, ze tam je vyznacena aj vyslapana trava po zvieratach :lol:

Ked bude zaujem a najdem si trocha casu, tak sem mozem hodit viac info.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nase OZ robi mapy (OSM) a uz nejaky ten rok aj jeden chalan od nas spravil app. ktora stiahne do Locus celu vektorovu mapu SR. Vyhladaj si na AppStore - Freemap. Nevyhodu u locusu vidim v tom, ze na vyratanie trasy potrebuje on-line pristup, co neviem ci by ti vyhovovalo.

ak tankujete na Shell, tak si za nejakych 4500+ bodov viete 'kupit' Sygic. Vyhoda Freemap je ale v tom, ze su tam polne cesty, turisticke trasy atp.

Koho by to zaujimalo viac: http://www.freemap.sk, pripadne PM
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

LOCUS Free
- offline mapy fungujú bez problémov;
- na úvod treba nainštalovať addon "Locus Map Tweak" (tiež ja na Google Play), získaš tým prístup k hádam 40-50 rôznym mapovým podkladom, pričom o väčšine z nich som nikdy nepočul (Google, OSM, OVI, Freemap, cyklo, turistické, ...);
- pri sťahovaní mapy si presne určíš typ mapového podkladu, želanú lokalitu a aj rozsah zoomu, takže stiahneš si len to čo ozaj potrebuješ;
- Locus obsahuje aj nejakú navigáciu, ale neviem posúdiť jej kvality, ja jazdím len podľa mapy a GPS.


(-) na sťahovanie offline máp je stanovený denný limit, takže sťahovanie väčšej mapy (napr. celé SK v Gmaps detailnom zoome 15) je tak na 15-20 dní, treba s tým rátať pred odchodom na dovolenku alebo inam
(+) stiahnuté offline mapy sú bez problémov prenosné, takže napr. svoje 2-3 GB máp ti môžem bez problémov hodiť na kľúč alebo kartu
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

vo svojom staručičkom androide používam OsmAnd, používa OpenStreet maps, trasu vypočíta aj v offline režim, možnosť viacerých vrstiev, 10 stiahnutí offline mapových podkladov alebo doplnkov vo free verzii (napr SVK mapa, SVK hlas=2 stiahnutia). Program ale používa obf mapové súbory, tak by sa mali dať aj manuálne doplniť v neobmedzenom množstve - neskúšal som

Samozrejmá je aj podpora online máp CycleMap, Google Maps, GoogleMaps Terrain, Mapnik, Microsoft Earth, Microsoft Maps.
Rôzne pluginy, logovanie, kalkulačka vzdialenosti, plánovač ciest, audio/video poznámky, OSM editácia pre tvorbu a dopĺňanie vlastných máp, rôzne nastavenia navigácie pre tri profily - automobil, pešo, bicykel, mapové vrstvy, bohaté nastavenia....


plná verzia stojí 7€, rozšírená je funkcionalita, napr. o články wikipedie k lokalitám (dobré pri turistike)
////
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OsmAnd
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no ak navigacia potrebuje na vypocitanie trasy on-line pristup, tak to je naprd

osobne som take male SHTF zazil, ked som v rokoch 2002-2004 jazdil do Kosova. Tabule neboli, srbske znicili albanci, albanske znicili srbi. Srbsky telekom odpojil GSM siet a operator z Monaka postavil stanice len v Pristine a Gniljane. Znacenie ciest nahouby, pocasie imrwere uprsane a hmla, GPS signal bol budto ruseny alebo stal za kocku.

Este ze som mal na aute SK tabulky a ked som niekde stretol vojakov KFOR pomohli mi zorientovat sa.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Podla mna pre SHTF situaciu je najsamfasa tlacena mapa. Dokonca aj ked tvorime digitalnu mapu, tak vela mapovacov stale ma rado pri sebe kus toho papieroveho pocarbaneho zdrapu papiera. Ma to svoje pre a proti, ale ak clovek ma orientacny zmysel, tak s mapou si vystaci takmer vzdy.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Tiez ked niekam cestujem tak vzdy beriem aj tlacenu mapu.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ako autonavigačku používam Navigon, mám stiahnutú komplet Europu, uplne offĺine, testované na trase UK-SK a späť niekoľko krát. Turistickú mám Locus, stiahnute mám len Sk, testované kade-tade, no problemo.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"