Núdzový batoh alebo tiež Bail-Out-Bag

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Laci »

oheň sa iba zriedkakedy zapaluje pod silným slnkom, skôr večer alebo okolo súmraku, nebolo by špatné znova sa naučiť číhať oheň ocielkom.... dnes už iba málokto to ovláda (vrátane mňa, na Camp-e by to malo byť povinné naučiť sa....)

možno to vyzerá blbo, ale aj hodinky treba uložiť. Nakoľko väčšina dnešnej mládeže sa spolieha výlučne na mobili a na trendy baterkové hodinky-a baterky po dvoch rokoch sú v ťahu.

chlapy, ako by ste dlhodobo riešili holiaci strojček?
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa miro1 »

Aj s fest tupym holiacim strojčekom sa da vždy oholit. Nebude to uplne hladke, ale učel to splni. Pripadne nožničky a len "zastrihavat"

Za seba ale prasacky poviem, že holiaci strojček prenecham ženam, samozrejme hlavne pre učely hygieny...
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

čo tak britva :wink:
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Venet »

Britva je ok...
A Laci potom som asi malokto, lebo zapalit ohen kresadlom - teraz myslim to stare - ocielka a kremen (pazurik, opal, kremenec, rohovec...) nieje az take tazke.... teda je to uplne jednoduche :wink:
edit: Ked sa stretneme, predvediem....
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

šprcky a holenie do núdzového baťoga? To sa chystáte na rande? :) Si pribalte aj karty, keby mala menzes.
Naposledy upravil/-a Kapo v 16 Feb 2011, 00:06, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Venet »

Kapo :lol:
Ale inak ta britva ma aj ine vyuzitie nielen na holenie....
Ale jednorazovy holiaci strojcek nema zmysel davat do takehoto batoha. Osobne sa holim raz za tyzden (lebo nemusim - nerobim oblekovo/kravatovo) a stiahnut huste strnisko s jednorazovym strojcekom je viacmenej nemozne (pouzivam strojcek na klasicke ziletky a aj to je niekedy uz problematicke)
inspiring_chatelet

Príspevok od používateľa inspiring_chatelet »

pištoľníčka napísal:Neprebehla som to celé, tak sorky ak to bude duplicitne... ak si vaše polovičky nebalia tiež takýto BOB samé, tak myslite aj na ne... Raz za mesiac budú rady že ste si na ne spomenuli... Pri dlhšom trvaní WTSHTF sa bude musieť asi použiť čokoľvek ale na rok sa nejaká zásoba spraviť dá. Možno by bolo tiež dobre počas toho celého neotehotnieť, takže aj nad tým premýšľať...
Keď už tak skôr by som odporúčal MoonCup ;-) Trvalé (10 a viac rokov) jednoduché, hygienickejšie, maličké, lacnejšie... atď. a nie len do BOB.
Využiteľné aj ako núdzová antikoncepcia (vložiť opačne)
Naposledy upravil/-a inspiring_chatelet v 03 Mar 2011, 02:54, upravené celkom 1 krát.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

K britve sa pripajam, je to vinikajuci nastroj nie len na holenie.

Mimo uz spominanych veci pridavam nieco z mojho batozka...
- cinska lopatka - da sa pouzit aj ako sekera alebo pilka, alebo zbran XD
- lifesaver 4000 - filtracna flasa na vodu. Nie je v tom ziadna chemia takze vydrzi dost dlho, zastavi to trebars aj choleru takze v pripade povodne je mozne vpohode pit vodu odkialkolvek.
- 2 sady vrhacich nozov - viac menej taka uchylka, ale mimo zabijania casu sa daju vyuzit aj na obranu ak treba setrit nabojmi, samozrejme v pripade WTSHFT pojdu z batozku na opasok alebo stehno...
- duct tape - po zasobe streliva 2ha najdolezitejsia vec
- svetlice - sem tam aj chceme na seba upozornit ;)

zvysok viac menej standard, flasa vody, tycinky, celta, lano atd atd...
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Okrem vyššie spomenutých užitočností nosím v zime- v lete vlnenú čiapku, tenké rukavice, náhradné ponožky a vlnený (tenký) rolák. Je to malý balíček, všetko to narvem do tej čiapky :lol: A veľakrát som bol rád že to mám, resp niekto z partie kto nenosí aj pri prechádzke Malými karpatmi, nieto pri krízovej situácií.
Edit: gramatika :oops:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

do batohu odporucam este tampony, ale nie pre zeny, ale ku kresadlu ;)
friendly_ride

Príspevok od používateľa friendly_ride »

ja som nasiel nieco taketo pasisa mi to a je to dost skaldne http://www.baterky-noze.sk/index.php?la ... &view=2985
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nie je ta cena -vzhladom k obsahu- prehnana?

edit: beriem spat,nevsimol som si klieste Gerber
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Jednoznacnou sucastou batoha by malo byt toto
http://www.amazon.com/Aquamira-Frontier ... ef=lh_ni_t za par supov filter na 75 litrov vody, len ho treba dat do nejakej kovovej krabicky, ten plast je krehky ( pri prasknuti ductape opravi vsetko :D )

Co sa tyka pritomnosti 3 litrov vody v BOB, vyriesil som to 6x0.5 plechovkami piva (4x10 stupnoveho + 2xnealko). Pivo ma 98-99% vody, minimum alkoholu, nejake kalorie a mineraly+vitaminy k tomu ako bonus.
V plechovke vydrzi strasne dlho a nieje problem zasobu menit za cerstvu 8)
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

objednavas ten filter?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko:
Keď už plechovky, pribalil by som k nim aj nejakú zatvárateľnú nádobu (napr. PET fľašu 0.25/0.5 l), aby si tie 3 litre tekutiny vedel dávkovať aj po menších častiach.

Btw. pivom budeš aj vymývať rany? :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"