Hladam parťaka/skupinu

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
zahradkar
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 6 years

Hladam parťaka/skupinu

Príspevok od používateľa zahradkar »

Ahojte webfóristi.

Som staronovým návštevníkom tohoto fóra s novým nickom. Viem, že v tejto rubrike už téma o spojenectvách a klanoch bola, respektíve stále je. No rozhodol som sa založiť si vlastné vlákno z dvoch dôvodov.
1. Pôvodné vlákno je už pomerne staré a zahltené.
2. Pôvodné vlákno pristupovalo k tejto téme skôr teoreticky a všeobecne. Moje vlákno je šité na mieru konkrétne mne :)

Čo/koho to vlastne hľadám a o čo mi ide?
Jednoduché a komplikované zároveň. V skratke, hľadám jedincov alebo skupinu ľudí s podobným zmýšľaním a s podobnými záľubami, ktorý rovnako ako ja hľadajú niekoho s kým môžu spoločne trénovať, rozvíjať sa, debatovať.
Rozhodne nemám ambície z fleku hľadať skupinu zabehnutých prepperov, pripravených na koniec sveta z vyšperkovaným systémom, taktikou a stratégiu. Nemám ani ambíciu nájsť si okamžite najlepších priateľov s ktorými budeme zdielať každú volnú chvíľu a s ktorými o sebe budeme vedieť úplne všetko.

Na začiatok úplne postačí ak to bude človek/ľudia na rovnakej vlnovej dĺžke s ktorými sa budem vedieť stretnúť napríklad na strelnici raz za čas, spoločne trénovať obrannú streľbu, tímovú taktiku, prípadne vybehnuť do lesa, trening komunikacie, navigácie, prežitia v prírode atď. Prípadne si len sadnúť na pivo a prebrať to čo nás zaujíma, možné scenáre, ako sa na ne pripraviť.
Nechcem vedieť kto si, odkiaľ si ani čo všetko máš a úprimne povedané nemám nutkanie to prezrádzať ani o sebe. To či sa časom vybuduje dôvera a priateľstvo, uvidíme. Na začiatok stačia spoločné záujmy.

Tak a niečo o mne. Som 31 ročný chlap s rodinou, o zbrane, streľbu, prepping, survival sa zaujímam už pekných pár rokov, no narovinu poviem, že až donedávna skôr iba v teoretickej rovine (rozumej tomu, od počítača :) ). No rozhodol som sa to zmeniť a pustiť sa do toho naplno. Nebudem klamať, fyzičku mám nahovno (aj ked nie, niesom vykysnutá gaučová knedľa), v streľbe som začiatočník a praktických survivalových zručností mam poskromne. Na všetkom, ale pracujem a hoci to ide pomaly, snažím sa postupovať systematicky a s rozumom. Trojuholník Bratislava - Komárno - Sereď je ideálna lokalita, kedže tu sa nachádzam najčastejšie.

Čo rozhodne nehľadám sú jedinci: Konfilktný, agresivný, elitársky, "pupky sveta", "ja viem všetko" a ani fanatických ľudí, pre ktorých sa celé ich bytie točí okolo preppingu/survivalu.


Takže, ak sa tu nájde podobný pacient ako ja, budem rád ak napíšeš, uvídíme, kam až sa dopracujeme :)
Prípadne ak budú otázky, smelo do toho, rad ich zodpoviem. Zároveň všetkých potencionálnych prispievateľov do tohoto vlákna prosím aby sa držali témy.

Ďakujem.
M.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

sice este nas asi nenapadlo trenovat teamovu taktiku pri obrannej strelbe :D ale sme z okresov GA/SC a ked chces s niekym vybehnut na strelnicu, potrenovat a pokecat, kludne daj vediet cez SS. Chodievame 1x mesacne na vonkajsiu strelnicu v Hoste.

Obrazok je ilustracny. :mrgreen:
Prílohy
teamprepper.jpg
zahradkar
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa zahradkar »

Chlapi len jedna otazka, je ten kovovy kyrys povinna vybava? :)
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

:twisted: Vsak prepper body armor :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..raz som mal do cinenia so "skupinkou" ktora mala podmienky prijatia stanovene velmi jasne na:
- vlastnictvo vz58
- tusim 10 000ks streliva k tomu
.. vraj vtedy zacinas byt "sebestacny" a prestavas byt zatazou ked WSHTF. :D

osobna poznamka: elektrikar, lekar, alebo sikovny polnohospodar vedia byt v niektorych situaciach vacsim prinosom nez zbrojnos :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

to bol nabor do armady? ci chlapci maju romanticku predstavu o SHTF, ze si myslia ze 10k streliva im bude treba?
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

Mozno citali Glukhovskeho Metro, peniaze tam uz nepoznali, vsade sa platilo nabojmi do sapika
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Inak nemate niekto doma CB radiostanicku? .. roky som nevysielal, v BA mi eter prisiel dost mrtvy.. je to stale take biedne?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

RF 10 by sa našla ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Len RF-10 ma rozsah kmitoctoveho pasma v rozmedzi 44-54Mhz - CB tusim okolo 27Mhz = tie pasma sa neprekryvaju :)
..mam este dualband ale bez radioam licencie ho mozem pouzivat len ako pasivny posluchac. V okoli TT pocujem asi 6 taxikarskych firiem, posunovacov vagonov, poziarnikov a skupinku radioamaterov ktori medzi sebou dost casto komunikuju.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Hlavne na RF nemozete vysielat volne. Teda okrem 6m pasma, kde su asi 4 frekv. na ktore na vynimku mozete vysielat vramci HAM licencie (ak ju mate).

CB poslednu dobu zaziva mierny revival. Sutaze maju mierny narast ucastnikov: http://www.scbr.sk/cb-polny-den/

Ale ocakavat 90te roky netreba.
zahradkar
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa zahradkar »

Dakujem prispievatelom do vlakna... ale fakt sa nenajde na debatu o vysielackach lepsie miesto?

@theplaky, tak presne o taku skupinku zaujem nemam :) jednak 58 som uz predal, za druhe ich je prd do toho co mam, a za tretie je to absurdna poziadavka vyplyvajuca z ich vlhkych snov. Do boja zo zombikmy ale idealne. :)
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Zahradkar: - myslím, že ľudí podobného zamerania skôr nájdeš cez web stránku http://www.urbanstalker.eu ako cez toto fórum. :roll: Ale možno sa mýlim... :oops:
zahradkar
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa zahradkar »

Dakujem za tip fotograf. Na stranku sa pozrem, no viac dufam v uspech tu.... mozno je to mylny predpoklad, no mam dojem, ze tu su ludia viac oboma nohami na zemi :)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Alebo na rozpad.cz
Myslim ze lepsie nic v sirokom okoli nenajdes. A je tam aj dost ludi z SK
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"