Vystroj a uzitocne veci (vhodne i na barter)

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ak chceš patriť k top 1%, tak musíš žiť, ako by malo byť WTSF o dva týždne, a potom máš už klud.

Nevidím nejakú desnú výhodu, začať s prípravou, až keď vypadne elektrika a komunikácia. To sa dostávam len na úroveň prvotných rabovačov a budem pobehovať po uliciach v najväčšom chaose. :wink:
Načo by som vykúpil lekáreň, keď za celý život som zožral sotva 20 tabletiek a minul jeden obväz?
Radšej si zabezpečím 200-1000 litrov dobrého alkoholu, a za flašku zoženem všetko. A namiesto ibuprofénu si dám radšej pohárik tokajského.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

nieco na tom, kapo, bude

ja by som este kupil kartony cigariet a kavy
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Tusim by sa hodila samostatna tema na predmety vhodne na barter ;)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

A ešte vela vložiek a hajzláku. Doktorky a zubárky ti budú zobať z ruky. :wink: EDIT: Aj manželka,samozrejme...

Viete ako si v staroveku, stredoveku či v novoveku riešili ženy svoje dni?
Júj, to bolo velmi drastické. Asi aj preto boli radšej tehotné, než by mali mať krámy... :roll:
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Ešte ma napadlo, že by som si zaobstaral nejakú vysielačku z autobusu, dispečerského vozidla a tak .. a nejaké autobatérie na jej spojazdnenie :D
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Každý správny WTSHTFista by mal mať jednu vysielačku doma a po jednej v každom svojom aute a nie začať ich zhanať až keď sa niečo deje ,da sa ku nej dokúpiť aj odkazovač a keď ti niekto prezvoní necha ti odkaz ked ta nezastihne . Ak je večšia vzdialenosť a nieje dosah tak sa namontuje odkazovač opakovač niekde na strom ten ked niečo zachyti znovu to odvysiela a dosah za predĺži
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ja som zatiaľ vybavený len skromne - 30 m horolezecké lano o hrúbke 8,5 mm a cca 10 m padákovej šnúry.

V pláne mám ešte pár karabín, kladku a ešte jedno 30 m lano, len trochu hrubšie. Myslím, že ako základ takáto výbava stačí. Dá sa s tým zlaniť prudký svah, vyvesiť vypraté prádlo prípadne zviazať bad guya...
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Miro, veru, zožeň radšej CBéčku. /občiansku rádiostanicu/ ktorá je bežne dostupná za pár korún. Je na 12 V a sú aj ručné, aj do auta s autoanténou a taktiež stabilné z velkým prútom z dalekým dosahom. Aspon budeš môcť komunikovať s okolitým svetom, dohadovať obchody, zhánať pomoc, zisťovať situáciu, príjmať upozornenia, či návody....
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tak tak, skoda len ze to su vsetko dost drahe veci (karabiny, kladky, ascendery, sedacky, ...), ja mam skoro vsetko od Petzl, kedze v tejto oblasti sa moc nevyplati setrit, len ma stve a cakam az konecne niekto pride s dynamickym lanom ktore by malo aspon parrocnu zivotnost (takto som odkazany na par 10mm/13mm statickych, dohromady mozno 150m)...

Viac info o lanach vseobecne:
http://www.kstst.sk/pages/vht/lano.htm


Gunslinger
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Kde sa dajú nájsť také CB-čka za pár korún? :D Ja som našiel len minimálne za 65 €
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

To je tých pár korún. Ono to má viac význam, ak to aj občas využiješ. Napríklad v aute na dlhé štreky to vie byť užitočné.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

No za 65 evri CB stanica asi nebude bohvie čo,možno zo sekača,ale to by nevadilo akurat si treba ku nej doplnit aj poriadnu antenu na chalupu a menši prut na presuny,popripade magneticku antenu na auto...pozor na napajanie aby mala čo najširši rozsah napajacieho napetia.
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Panzer v tomto mam vyhodu ze s tym robim :lol:
Lana, karabiny, sedak.... zlanovatka.... Take nejake zlanovatka a ascendery a grigri su zbytocne... vsetko zvladnes s karabinou a repsnurou - z toho si spravis prusik (alebo iny uzol na principe prusika) a na tom zlanujes, istis.....
Jo samozrejme by to chcelo aspon par krat vyskusat, aby clovek vedel aspon ake take zaklady... 8)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Venet napísal:... vsetko zvladnes s karabinou a repsnurou - z toho si spravis prusik (alebo iny uzol na principe prusika) a na tom zlanujes,
Prusíka zatiaľ zvládam len teoreticky, prakticky (v stene) ma to ešte len čaká. Závidím ti tvoje vedomosti.
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

Panzer napísal:Ja som zatiaľ vybavený len skromne - 30 m horolezecké lano o hrúbke 8,5 mm a cca 10 m padákovej šnúry.
no, na oobesenie by to malo stacit, len neviem komu to vybartrujes :wink:
na barter je dobre to co bude ziadane, naboje, presnu hracku navyse, zlato (ci uz tehlicky, mince wiener filharmoniker alebo hocijake 14K zo zalozne, hlavne okazmite k dikspozicii nie v sejfe v banke), ziadane lieky (inzulin) , dezinfekcia vody (trebars aj to savo, pisu to dokonca v navode), benzin, nafta,(teraz v Egypte to bol uzky profil ked boli zavrete benzinky, treba udrziavat plnu nadrz, ja som sa toho drzal len pocas zimy aby sme pocas zapchy v zime nezamrzli, ale uz budem aj v lete), trvanlive potraviny(napr cukor, vela kalorii, nekazi sa, netreba tepelnu upravu, momentalne nie je drahy, par kg navyse doma nikoho nezabije), baterie, solarne nabijacky, generatory...
ale lano to asi nebude :cry:

hlavne treba vediet kde co mam, aby som sa vedel k tomu okamzite dostat, preto nieco nosim stale v aute
ked to tu vsetko citam, som rad, ze nie som sam.

rozmyslam nad zoznamom adaptovanym na nase podmienky, zakratko uverejnim
len neviem ci to mam dat sem, alebo do mojej rubríky niekde na vtipoch

nech zije paranoia,!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"