Chov zvierat

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

to slovo dnes predava...

nie som vcelar, ale cital som o tom a dava to zmysel, lebo co som pocul, tak vcelari podla typu bzucania naozaj vedia urcit, co sa deje v uli.... takze previest to do digitalnej roviny a analyzy nie je nerealne. Vyrobca tvrdi, ze s ich systemom sa pocet navstev da zredukovat na 1/4 - o argument viac rozmyslat nad vcelstvom ako navrhuje tomas120.
Používateľov profilový obrázok
VZ93
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa VZ93 »

ja som včelár, a moc som takým novinkám nedošiel na chuť. Veď keď mám u včiel prehlad, čo chovám a ako to chovám ,tak cca viem čo sa bude diať aj bez toho aby mi pípal mobil. Ešte tak váha je dobrá vec. A k tomu startupu sa nevyjadrím, medzi včelármi čo poznám sa širia rozne názory :roll:
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Elektronizácia týchto vecí, to sú len peniaze do vrecák ľuďom ako je pán Koč. Pán. K je medzi včelárskou obcou známa firma. Vytvoril si biznis model na zneužívaní nevzdelanosti istého okruhu ľudí, ktorým ponúka možnosť záchrany včiel spôsobom "adoptuj si včely" a podobné hlúposti. Viem koľko dokáže jedno produkčné včelstvo vygenerovať zisku, viem že si dokáže na seba bohateeeee zarobiť, bez toho aby sa pančovala kvalita, alebo aby na chod včelstiev finančne niekto druhý prispieval.. To nemá so záchranou opeľovačov nič spoločné.. Pán K. včelári dva roky. Za dva roky poskupoval kadekde kadečo / údajne aj bez veterinárnych vyšetrení tak ako to zákon káže/ o včelách má zmaknutú teóriu s kopou balastu, ktorou oblbuje neznalých..On je pôvodne IT pred dvoma rokmi ani nevedel ako vypadá včela..
To čo ponúka je len komercia a nekompromisný biznis čo nemá s podstatou včelárenia nič spoločné.
Jediné čo potrebuje včelár z toho všetkého, je váha.. ale aj bez tej to ide.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Mít takovej pozemek řešil bych to takto.
Na louce bych nechal náletový dřeviny, zejména po okrajích, v prvních letech bych neoplotil.
Vodu ze střechy bych svedl do sudu- aby pojal příval, z něj pak hadicí na pozemek přes napajedlo-stačí polovina plastový trubky velkýho průměru délky cca l-2 m, z něj pak přepadem dál na pozemek do nějaký prohlubně, pokud by nebyla tak je třeba ji vytvořit, kolem prohlubně bych nasadil kukuřici, pár topinamburů.
Případně další pochoutky.Udržovat políčko, mít tam vodu a budou tam chodit čerstvý bílkoviny.

POkud by byla přítomnost člověka 2x za měsíc zvířátkům to vadit nebude.Po 2 letech bych to oplotil jako obůrku.
V místech ochozů bych nechal v plotech nepravildený vstupy.
Problém je pak jen v tom, že na svým pozemku nemůže člověk vykonávat právo myslivosti, pokud není uznán jako honitba .
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Stačí si pozrieť nejaký dokument o tom ako sú automatizované chovy v Amerike alebo na východe Ruska (kde to chovajú čínania na prenajatej pôde) a nie tu blúzniť s kravatou na krku a a čerstvou manikúrou a zastrihnutou briadkou od barbera. To je také mileniálske. :lol: :roll:
Prvá choroba vám takýto "automatizovaný" ale nezaočkovaný chov zdecimuje na nulu.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

nejaké Mini ovečky alebo mini kozenky s dostatkom vody prístreškom a balíkom sena by to tam mohli zvládnuť v pošte 2 alebo 3 či 4 kusy. na zimu by si ich dal do mrazaku. Ale navštevovanie by sa hodilo minimálne 1 krat týždenne. ak nestíhaš sám dohodni sa s niekym kto to ma bližšie.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Nechcem zakladať novú tému a o. i. to tak trochu patrí aj sem...:
Čo si myslíte (najmä včelári) o nasledovnej snahe???: :?:

https://www.trend.sk/ekonomika/ani-vcel ... zno-stovky
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Kamarati su vcelary, nie na predaj , ale pre svoju spotrebu a pre rodinu.
Ked som im to preposlal, reakcia bola, nech mi prelezu plot ze mi idu vyhubit vcely ;o)
Na nasej ulici stary pan zrusil chov. Od vtedy nam klesla uroda ovocia na stromoch.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Chovate niekto Japonske prepelice vo vonkajsej voliere, alebo vo vybehu?
Ide mi o to, ze nemam moznost im kurit cez zimu, tak ci nebudu trpet a nebudu chorlave.
To ze pod 15°C znasaju vajicka sporadicky chapem a nevadi mi to. Chcel by som tak do 15prepelic a kazdu cca 2 zimu ich obmenil.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ak máš vonkajší výbeh, tak si zadováž rovno slepice. V pohode 2-4 kusy pre sebestačnosť stačia. :wink:
Prepelica nemá moc výhod. Bachorky o zázračných vajciach od zvierat chovaných v pidi klietke na priemyselných zmeskách zabudni. 8)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Sliepky mam. No prepelice som chcel na polievku. Staci par mesiacov a mas masko.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Písal si, že si ich plánoval každé dva roky obmieňať. To mi neprišlo, že to chceš na polievku. :roll:
Prepelice japonské sú teplomilné a teplota by im nemala klesnúť pod 18 stupňov. Ale kolega si ich chová vo vonkajšej voliere práve na polievku. Ale len v lete 2-3 mesiace, a potom do mrazáku.

Broilera vykrmiš za dva mesiace na 2 kilá, za 4 mesiace aj na 4. Ale potrebuje futrovať kvalitným krmivom.
Preto som si dal toho roku do liahne vajcia od nosníc s tým, že kohúti pôjdu na polievku a sliepky na vajcia. Za stejný čas vyrastú násobne na väčšiu hmotnosť, než prepelice a netreba žiadne špeciálne teploty a krmivá.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

A to nevraviac aka polievka je z premastenej 4ročky...
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Vajicka na spestrenie a za cca 2 roky ich postupne obmenit.
Ale asi zostaneme len u sliepok.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

ešte by som doplnil k chovaniu kôz a oviec.
pri výbere je dobre sa pozrieť na ich budúci pasienok. kozám vyhovujú skôr kríky, sady buriny ovečky sú zas radšej na trávnatých pastvinách. žihľava nechuti nikomu. ale keď sa trocha posype soľou kravy ju vedia zlikvidovať :) ( su plemená Mini kráv ktoré v kohutimerajú do 80cm :) )
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"